Prémiumévek program


Gondos # 2017.02.21. 12:20

Épp most hallottam (csak szóbeszéd alapján), hogy van helyette az „aranyévek” vagy „aranykapu” néven működő hasonló lehetőség, mint a PÉP volt. Ennek próbálok utánajárni.

Gondos # 2017.02.20. 17:34

Köszönöm a választ.

Dr.Attika # 2017.02.20. 13:45

Tisztelt gondos!
E programba 2010. december 31-ig lehetett jelentkezni. Most már nem.

Gondos # 2017.02.20. 12:28

csak próba

Gondos # 2017.02.07. 20:58

Előbb-utóbb talán választ kaphatok.

Gondos # 2017.02.02. 08:19

Tisztelt Tanácsadó!

Érdeklődöm, hogy 1957-es születésű közalkalmazott férfi igénybe veheti-e a Prémium évek programot, 2017-es kezdéssel, 5 évvel a nyugdíjkorhatára előtt?
Válaszát előre is köszönöm

puccos # 2015.05.29. 08:21

Nagyon szépen köszönöm!!!

Lyonee # 2015.05.26. 21:14

" A programban részt vevő foglalkoztatásra irányuló jogviszonyára a Kttv., a Kjt., illetőleg az Mt. rendelkezéseit - a díjazásra és egyéb juttatásokra, valamint az illetmény- és előmeneteli rendszerre vonatkozó szabályok kivételével - megfelelően alkalmazni kell. A programban részt vevőt - a köztisztviselőt kivéve - a közszolgálati jogviszonyban állót kivéve - a számára foglalkoztatásra irányuló jogviszonya alapján járó természetbeni étkezés vagy étkezési hozzájárulás, továbbá - ha a munkáltató a foglalkoztatottak részére egyébként ilyen juttatást biztosít - ruházati költségtérítés harminc százaléka illeti meg. A jubileumi jutalomra való jogosultság tekintetében a programban való részvétellel összefüggésben foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban töltött idő jogszerző időnek számít, a jubileumi jutalom összegét a (4) bekezdésben meghatározott juttatás alapulvételével kell megállapítani. A programban részt vevőt - a köztisztviselőt kivéve - a közszolgálati jogviszonyban állót kivéve - utazási költségeinek megtérítése címén a havonta munkában töltött munkanapokkal arányos juttatás illeti meg. A programban részt vevő közszolgálati jogviszonyban állót a Kttv.-ben meghatározott cafetéria-juttatás harminc százaléka illeti meg. Ahol a foglalkoztatási jogviszonyra vonatkozó szabályok távolléti díj, illetmény vagy azokon alapuló juttatás fizetését írják elő, a programban részt vevőt - a köztisztviselőt kivéve a (4) bekezdésben meghatározott juttatás illeti meg, melynek kifizetésére az illetmény kifizetésének szabályait kell megfelelően alkalmazni."

1. A jubit már meg kellett volna kapni a pépes illetményt alapul véve.
A 2. kérdésedet illetően szerintem igen, de járj utána más csatornákon is.

puccos # 2015.05.25. 14:06

Kedves Lyonee!
Két kérdésem lenne:
1, Kormánytisztviselőként 2011.01.01-től vagyok PÉP-es, 2016.08.10-éig, ekkor töltöm be a nyugdíjkorhatárt. Munkahelyem korábbi értesítése szerint (akkor még nem voltam PÉP-es) 2015.02.10-én válok jogosulttá a 40 éves jubileumi pénzre. A PÉP ellenére kötelesek-e ezen összeget kifizetni a számomra?

2, Ki szeretném váltani a főállásúnak nem minősülő vállalkozói igazolványt. Ebből a szempontból a PÉP 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonynak felel-e meg?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Lyonee # 2015.04.15. 19:31

Igen.

PE54 # 2015.04.15. 10:33

Tisztelt Tanácsadó!
Prémium Programmal kapcsolatban várok én is egy megerősítést.Teljesen egyértelmű, hogy a prémiumévek programról és a különleges foglalkoztatási állományról szóló 2004. évi CXXII. törvény 8.§-a értelmében,
a programban 2012. január 1-jén részt vevő személy munkavégzésre irányuló jogviszonya - a kinevezés-, illetve munkaszerződés-módosításban foglaltaktól eltérően - akkor is az öregségi nyugdíjra való jogosultság megszerzésének időpontjában szűnik meg, ha ez későbbi, mint a programba történő belépés miatt szükségessé vált kinevezés-, illetve munkaszerződésmódosításban szereplő, a munkavégzésre irányuló jogviszony megszűnésére meghatározott időpont.

Kérdésem: Akkor ez mindenképpen kinevezés( szerződés) módosítást igényel, és ezzel a Prémium programban való részvétel időtartama (a meghosszabbítással) több is lehet mint 5 év.
Köszönettel.

Lyonee # 2015.02.03. 16:48

Már nem lehet.

dadamama # 2015.02.03. 14:38

Nagyon érdekelne,én 61 éves vagyok,óvodai dajkaként dolgozom,igaz már 1 éve táppénzen vagyokAz lenne a kérdésem,lehet-e nekem még a prémium évek programba jelentkeznem,mert a munkáltatom azt mondja,az 2010-be befejeződött.2 és fél évem lenne a 40 évhez??


60 éves múltam,több mint 1 éve beteg szabadságon vagyok,a rokkantositáson csa 34 %.ra vettek,ha leszámolok akkor jár -e nekem vég kielégités?nem bír

hegi54 # 2015.01.30. 19:57

Kedves Lyonee!

Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat.

Üdv.: hegi54

Lyonee # 2015.01.30. 16:03

Az általam beidézett jogszabály a tv. mai napon is hatályos változata. Teljesen érthető, ne keresd a kákán a csomót. Ha te 2012-ben PÉP-es voltál, akkor vonatkozik rád is. Ahogy változott a nyugdíjkorhatár, úgy változott a PÉP tv. 8.§-a is. A PÉP-es időszakot az új nyugdíjkorhatárok szerint kiterjesztve azokra, akik benne voltak.

hegi54 # 2015.01.29. 23:46

Kedves Lyonee!

Lehet, hogy korai volt az örömöm? Végigböngésztem a jelenleg hatályos Pép törvényt és aggódni kezdtem, mert az alábbiakat látom:
A 8.§(67-es hivatkozási számmal) A programban 2012. január 1-jén részt vevő személy munkavégzésre irányuló jogviszonya…



67-es hiv. sz. A 8. §-t a 2007: LXXXII. törvény 2. §-ának 731. pontja hatályon kívül helyezte, újonnan a 2011: CLXVII. törvény 94. §-a iktatta be. Ezen tv 94. §-át a 30–42. alcímet (65–103. §) a 23. § (3) bekezdése hatályon kívül helyezte. A 23. § (3) bekezdése a 2010. évi CXXX. törvény 12. § (2) bekezdése alapján hatályát vesztette. Ennél tv-nél a 12. § (1) A módosító rendelkezés és hatályon kívül helyező rendelkezés a hatálybalépéssel, vagy ha a módosító, illetve a hatályon kívül helyező rendelkezés a módosítást, illetve hatályon kívül helyezést meghatározott időponthoz vagy jövőbeli feltételhez köti, ennek az időpontnak vagy jövőbeli feltételnek a bekövetkezésével végrehajtottá válik.
(2) A jogszabály (1) bekezdés szerint végrehajtottá vált rendelkezése a végrehajtottá válást követő napon hatályát veszti.
Akkor most mi az igazság?

hegi54 # 2015.01.28. 11:17

Kedves Lyonee!

Nagyon szépen köszönöm a gyors reagálásodat. Akkor, ha jól értelmezem: a Pép-es jogviszonyom hosszabbodik meg - gondolom szerződés módosítással - 2017. október végéig, a nyugdíjba (63 év +182 nap) vonulásomig.

Üdvözlettel: hegi54

Lyonee # 2015.01.27. 22:14

2004. évi CXXII. törvény a prémiumévek programról és a különleges foglalkoztatási állományról

8. § A programban 2012. január 1-jén részt vevő személy munkavégzésre irányuló jogviszonya - a kinevezés-, illetve munkaszerződés-módosításban foglaltaktól eltérően - akkor is az öregségi nyugdíjra való jogosultság megszerzésének időpontjában szűnik meg, ha ez későbbi, mint a programba történő belépés miatt szükségessé vált kinevezés-, illetve munkaszerződésmódosításban szereplő, a munkavégzésre irányuló jogviszony megszűnésére meghatározott időpont. Ez a rendelkezés nem zárja ki, hogy a munkavégzésre irányuló jogviszony ezen időpont előtt valamely, e törvényben szabályozott egyéb okból megszűnjön.

hegi54 # 2015.01.27. 10:35

Tisztelt fórumozók!

54-ben született férfi köztisztviselőként 2010.12.30-2015.10.29-ig vagyok PÉP-es egy települési önkormányzat hivatalánál és idén október végéig lesz kb. 42,5 éves szolgálati időm. A sok jogszabály változás miatt kérdezném, hogy mire számíthatok a program befejezése után?

Zsó35 # 2013.04.10. 12:55

Én is hasonló helyzetben vagyok mint Törpilla25.Jelenleg prémiuméves pedagógus vagyok.Kb.juliusban el tudok menni nyugdíjba,mmeg lesz a 40 év munkaviszonyom,viszont a jubileumi jutalomhoz csak kb. novemberben kesz meg a 40 év/én is dolgoztam középiskolás koromban,ill.munkahelyváltáskor kimaradt 1 hónaap/Aki tud segítsen,mikor kaphatom meg a jubileumi jutalmat.Mit jelent az,hogy más vonatkozik a köztisztviselökre mint a közalkalmazottakra? Elöre is köszönöm a választ.

Törpilla25 # 2013.04.04. 05:48

A köztisztviselők mivel "érdemelték ki" a hátrányosabb szabályozást?!
Kedves Lyonee! Tudnék neked e mail-t írni?

Lyonee # 2013.04.03. 15:08

A közalkalmazottakra és a kőtisztviselőkre más jogszabályok vonatkoznak. Arról az egy hónapról nem kell beszélni, biztos, hogy nincs felsorolva a jogviszonyaid között a munkáltatónál. Hát ne beszélj róla, rajtad kívül csak az tudhatja, akinek elmondtad.

Törpilla25 # 2013.04.03. 06:17

Én középiskolás koromban 1 hónapig dolgoztam egy nagy ipari vállalatnál, nyári munkán. Természetesen akkor még mindenkit bejelentettek(pláne egy ilyen nagy vállalatnál), így a NYUFI-nál kért "időmegállapítás" során ezt az 1 hónapot is beszámították. Egyébként a főiskola elvégzése után köztisztviselőként(illetve kormánytisztviselőként) dolgoztam végig.
A 40 éves munkaviszonyomból tehát ez a szűk 1 hónap "lóg ki".
Megkaphatom-e a 40 éves jub.jutalmat, ha csak ez az 1 hónap (nem is teljes hónap) hiányzik? Úgy tudom megváltoztatták a korábbi, számunkra kedvező jogszabályt, amely lehető tette, hogy ha abban az évben érjük el a jogosultsági időt, akkor a jub.jutalom kifizetésre kerüljön.
Tehát amikor meglesz a 40 éves munkaviszonyom, be kell jelentenem a munkáltatónál,hogy nyugdíjba mennék, lejár a Pép, viszont még azzal a szűk 1 hónap híján nem lesz meg a 40 év közszolg. jogviszonyom. Ha ezt akkor(középisk.koromban) tudtam volna...)
Az biztos. hogy nem születtem szerencsés csillagzat alatt, ilyen esetekben én sosem vagyok "nyerő"...
Vagy rosszul tudok valamit?

Lyonee # 2013.04.02. 16:08

Törpilla, Örzse esete nem olyan egyszerű. Lényeges dolgokat nem írt le, ahhoz, hogy választ is kapjon.

Csak akkor jár a 40 éves, ha

  • pontosan megvan a 40 év közalkalmazotti jogviszony
  • felmentését kéri a 40 éves nyugdíjra jogosult közszférában dolgozó nő és legalább 35 év köz.jogviszonya van, (köteles a munkáltató felmenteni)
  • a nyugdíjba menő k.szolga még a nyugdíjazás évében jogosult lenne jubileumi jutalomra (ez lehet 25, 30, 40 éves jubi)

Te melyik eset vagy?

Törpilla25 # 2013.04.02. 15:55

Kedves Fórumozók, Szakértők!
Örzse kérdése engem is érint, minden nap figyeltem, érkezik-e rá válasz.
kérem, aki tud érdemben segíteni, válaszoljon. Előre is köszönöm.