Munkajogi kérdések.


Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.28. 17:11

Szerintem munkaszerződésben nem lehet ilyen feltételeket érvényesen kikötni. De látni kellene azt a szerződést.

kobold69696 # 2017.04.28. 15:11

*betegsége végett kell a felmondásom benyúktani ,mert gondozást igényel és ez végett kell hazautaznom?Vagy most akkor hogyan mükődik ez?Köszönöm

kobold69696 # 2017.04.28. 15:09

A kérdésem a következő lenne.A munkaszerződésemben kivan kötve 2 hét próbaidő ami után mind 2 fél részéről +15n nap a felmondási idő.Majd ha esetlegesen felmondásra kerülne a sor ezt írásban köteles vagyok indokolni.Ez eddig tiszta sor.Itt viszont kiemelve még a következő dolgokat tartalmazza.kizárólag olyan ok lehet ami MUNKAVÁLLALÓN KÍVŰLI OKBÓL a munkaviszonyt lehetetlenné tenné vagy aránytalan sérelemmel járna.Ha ez megvan szegve akkor szerződésszegésnek minősül és 700000 Ft kell fizetni a szerződés 1 éves Határozott idejű.Na most akkor pl ha oda kerülne a sor hogy fel szeretnék mondani nem tehetem meg?Vagy ha azt mondom hogy pl a mamám betegsé

Dr.Attika # 2017.04.28. 12:40

Üdvözletem!
Áthelyezés esetén nem szakad meg a közalkalmazotti jogviszony. Az folyamatos marad. A jubileumi jutalom vonatkozásában is.

amari68 # 2017.04.28. 11:37

Üdvözletem!
Érdeklődni szeretnék: ugyanazon tankerület intézményei közötti áthelyezés esetén hogyan számítják az új intézménynél eltöltött munkaviszonyom éveit (esetleges megszűnés, leépítés esetén nem mindegy, hogy az eddig letöltött 26 évem számít-e vagy sem). Mire kell figyelnem, hogy minden szabályos legyen? Jelenlegi munkaviszonyom az 1. munkaviszony az életemben, de most a kényszer önhibámon kívül más útra szólít.
A válaszokat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2017.04.25. 12:12

?

ObudaFan # 2017.04.25. 12:12

gallasz

A munkavégzés helye Magyarország vagy Németország.

Zengőbérci # 2017.04.25. 11:30

:)

Dr.Attika # 2017.04.25. 10:07

"Sziasztokkal" egy óvoda udvarán köszönünk az ottani gyerekeknek.

gallasz # 2017.04.25. 09:33

Sziasztok!
A párom egy német multinál dolgozik február óta nem kapott fizetést csak igérgetik hogy holnap... Így megy ez 2 hónapja..és Vártunk...vártunk..
Javasoltam ne várjon tovább és azonnali hatállyal mondjon fel.
Ebben az esetben alkalmazható e azonnali felmondás azzal az indokkal, hogy a bérét nem fizették ki?
És a 30 napos felmondási idejét ne kellejen letölteni?
3 havi bérével tartoznak neki, ( már ha áprilist is beleértjük) és mi van ha kilépése után sem kapja meg a fizetését?

előre is köszönöm
Üdv V.Cs,

Dr.Attika # 2017.04.24. 15:19

Ne keverjük a megbízási és a munkavállalói jogviszonyt. Előbbinél a kifizető (megbízó) vonja le a közterheket és fizeti ki a "netto" megbízási díjat a megbízottnak. Nem bérfizetés történik. Bejelentési kötelezettség sincs, mint a munkavállaló esetében. Ellenőrzéskor csak a megbízási szerződést kell felmutatni.

Immaculata # 2017.04.24. 06:53

Lehet megbízási szerződéssel úgy, hogy a vállalkozó bejelent, fizet utánad, a járulékokat levonja Tőled, bérpapír alapján adja ki a fizetésed.

Francis64 # 2017.04.24. 06:40

Köszönöm! Akkor mi a megoldás? Határozott idejű munkaszerződés arra a 3-4 napra + napidíj?

Immaculata # 2017.04.23. 17:30

Ez nem felel meg az egyszerű foglalkoztatásnak.

Napidíjat kell megállapítani.

Francis64 # 2017.04.23. 16:32

Sziasztok! Azt tervezem, hogy alkalmanként max. 3-4 napon külföldön egy magyar vállalkozó kézműves termékeit árusítom piacon, vásáron. Egyszerűsített foglalkoztatás keretében tenném a NAV-hoz bejelentéssel. Így a külföldön végzett munkára is vonatkoznak a belföldi egyszerűsített foglalkozásra irányadó korlátok/szabályok?
Kötelező a napidíj, vagy megállapodhatunk (szerződésben) egy olyan fix összegben ami mindkettőnknek megfelel és azt kapom?
Köszönöm előre is.

Pancho # 2017.04.22. 06:53

Kedves Nonolet!

Ez azt jelenti, hogy az ALDI például értékesítési munkatársként alkalmazza a munkavállalót, akkor már nem is vonatkozik rá a jogszabályi előírás és nem kell szakvégzettséget igazoló dokumentum?

Előre is köszönöm

drbjozsef # 2017.04.21. 19:18

Garott,

"(3) A hosszabb tartamú szabadság abban az évben illeti meg először a munkavállalót, amelyben a (2) bekezdésben meghatározott életkort betölti."

A kérdésed rossz, de ha arra gondoltál, akkor _23_ szabadnap illet meg abban az évben, amikor betöltöd a 31 életévet (ha decemberben, akkor is).

Pancho # 2017.04.21. 17:30

Kedves Fórum Tagok!

Abban kérném a segítségetek, hogy miként fordulhat elő, hogy egyes kereskedelmi cégek (Lidl, Tesco, Aldi) nem kérnek szakirányú végzettséget igazoló dokumentumot, holott ezt a törvény előírja, míg másoknál csak eladó-pénztárosi végzettséggel lehet csak dolgozni? Van esetleg valami kiskapu erre, mert a cég, ahová jelentkeztem ragaszkodik a végzettséghez.

Előre is köszönöm

Garott # 2017.04.21. 16:12

Az alábbi kérdés merült fel bennem a szabadságok kapcsán, ami valahogy eddig soha.

Az alapszabadság bizonyos betöltött kor után jár. Azonban ez mit jelent pontosan. Attól a kortól jár a plusz nap amiben betöltöm a szükséges évet, vagy csak az utána lévőben?

Azaz ha júniusban születtem, és idén 31 leszek, akkor idén még 32 vagy már 33 nap szabadság jár?

ObudaFan # 2017.04.20. 04:56

Ha van olyan aláírt szerződés, ami alapján jogosulttá váltál erre az összegre, és azt nem kaptad meg, akkor elévülési időn belül igen.

kosselagabor # 2017.04.20. 00:27

A korábbi munkahelyemről, 2016. December 14.-én, a felmondásiidőm letelte után, eljöttem. Egész évben, még a segédmunkások is, havonta kaptak bónusz pénzeket. Én, csak a következő évben kaptam eddig bónuszt, mert megvárták a pénzügyi elszámolást. A munkaszerződésemből, ügyesen kihagyták ezt a bónusz összeget, de van egy igazgató által is aláírt bónusz szerződésem.A kérdésem az lenne, hogy be tudom valahogy hajtani ezt az összeget, vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.19. 19:50

milyen szankciókkal járhat.
Semilyennel.

a bérem is kevesebb lenne, mert indok nélkül, de visszaminősítettek egy pozícióból
Nem lehet egyoldalúan csökkenteni a szerződés szerinti alapbért.

méhecske # 2017.04.19. 18:56

...és akkor az aktuális napig még a régi bért kell kapnom?
(bocsánat, hogy így szaggatottan kérdezek,csak így jutnak eszembe a dolgok)

méhecske # 2017.04.19. 18:55

Vagy kérhetem, hogy aktuális dátummal írjanak egy másik szerződést?

méhecske # 2017.04.19. 18:54

ok. És ha nem írom alá, milyen szankciókkal járhat. Sajnos a bérem is kevesebb lenne, mert indok nélkül, de visszaminősítettek egy pozícióból. Ha nem írom alá, akkor maradok abban a pozícióban, ugyanazzal a bérrel? Ez így nagyon egyszerűnek tűnik, de nem tudom elhinni, hogy csak ennyi lenne.