Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás


Munkajogi kérdések.

blafit # e-mail 2017.09.21. 11:45

Csuklósbusz:

Nem jogszerű felvenni és kirakni.

A nem rendeltetésszerű használat sem az.

Munkaügyes #   2017.09.18. 09:37

nonolet, a kérdést nem értetted, de teljesen mindegy. köszönöm mindenkinek aki érdemben hozzászólt! szép napot

nonolet # e-mail 2017.09.16. 23:43

tibiba

Már kaptál választ ... nem jár.

Csuklósbusz # e-mail 2017.09.16. 16:22

Munkahelyen mennyire jogszerű ha effektíve a munkavégzésemet rögzítik kamerával és közvetítik egy mindenki számára nyilvánosan látható monitorra?

tibiba # e-mail 2017.09.16. 07:10

Sziasztok az alábbi értelmezésében kérnék hozzáértő segítséget
Munkahelyemen a raktár 06-22 óráig üzemel.
Két műszakban járunk dolgozni délelőtt és délután felváltva.06-14,14-22.

Jár e műszakpótlék 18-óra után

141. §85 (1) A munkavállalónak, ha a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja rendszeresen változik, a tizennyolc és hat óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén harminc százalék bérpótlék (műszakpótlék) jár.

(2) Az (1) bekezdés alkalmazásában a változást rendszeresnek kell tekinteni, ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdetének időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.

nonolet # e-mail 2017.09.15. 22:42

TE NEM szerződsz velük.... így nem lesz szerződésed.

A régi munkaadód meg megszűnt/megszűnik a változás miatt.
Annál nyilván nem tudsz már dolgozni.

Sanyi012 # e-mail 2017.09.15. 21:32

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben a munkaszerződés módosítását (új szervezet, részben új munkaadó, új beosztás) nem írom alá, annak mi a következménye? "Kötelezően" felmondanak nekem?

Köszönöm!

nonolet # e-mail 2017.09.15. 19:11

" a munkáltató szerint nem jár."

Az iménti írás alapján valóban
nem jár... a fix 2 műszakos munka rendre.

nonolet # e-mail 2017.09.15. 19:10

Íme egy írás erről...

http://officina.hu/…ke-szamitasa

Vadsuhanc #   2017.09.15. 18:09

Úgy tudom már nincs délutános pótlék..... Szerintem nem jár ( sajnos )

tibiba # e-mail 2017.09.15. 17:54

Sziasztok!
Segítséget kérnék az alábbi problémában.
Munkahelyemen a raktár 06-22 óráig üzemel.
Két műszakban járunk dolgozni délelőtt és délután felváltva.06-14,14-22.

Jár e műszakpótlék 18-óra után.Sok ellentétes információt
hallottam már erről.A munkáltató szerint nem jár.Köszönöm Tibi

nonolet # e-mail 2017.09.15. 16:07

A próbaidős IS MUNKAVISZONYBAN van!!!

Ebből minden világos... mi nem érthető ?

-

Úgy tűnik a gondolkodás
az nem munkaköri feltétel a munkaügyön...

bermuda háromszög # e-mail 2017.09.15. 15:41

Az Mt „71. § (1) Csoportos létszámcsökkentésnek minősül, ha a mu” ....

nem tesz különbséget próbaidős és a többi között.
Tehát beleszámít.

Munkaügyes #   2017.09.15. 15:12

Ez rendben van, az eredeti kérdésem nem is ez volt, csak kaptam egy ilyen választ, hogy a próbaidő alatti megszüntetés nem felmondás. A fő kérdés továbbra is az, hogy a próbaidő alattiak kirúgása az beszámít-e a csoportos létszámleépítés létszámába?

nonolet # e-mail 2017.09.15. 14:40

Munkaügyes

A próbaidős IS MUNKAVISZONYBAN van!!! már.

Tehát
felmondás a próbaidő alatt
IS
a munkaviszony megszüntetése.

CSAK a felmondás módja könnyített...
(nem kell indokolni és azonnali)

drbjozsef # e-mail 2017.09.15. 13:07

Az biztos, hogy felmondás, de a csoportos létszámleépítés tekintetében az értelmezésében azért én is bizonytalan vagyok, ráadásul jogász sem vagyok. Én azt gondolnám a két passzus alapján, hogy beleszámít, de lehet, hogy tévedek.

drbjozsef # e-mail 2017.09.15. 13:03

Munkaügyes.

Az sajnos felmondás, így beleszámít :

"2012. évi I. törvény
a munka törvénykönyvéről
...
79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

  1. a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,
  2. a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

...”"

hombarfej # e-mail 2017.09.15. 12:32

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérdezni.
Egy cégnél nincs semmiféle cafeteria-szabályzat, csak a havi keretösszeg és szevasz.
Ilyenkor alapesetben a táppénz és a betegszabadság idejére jogosult cafeteriára a munkavállaló?

Köszi

Munkaügyes #   2017.09.15. 12:22

Köszi a választ, de úgy tűnik itt nálunk az a verzió nyert, hogy beleszámít, hiába mondtam mást... hol találom meg ezt pontosan leírva, hogy az nem számít felmondásnak? Biztos nagyon hülyét kérdezek, elnézést érte de nem igazán foglalkozom ilyesmikkel, de most felmerült ez a kérdés a cégnél és próbálok segíteni.. köszi!

ObudaFan # e-mail 2017.09.15. 12:12

A rendelet jelenlegi szövege szerint:

7. § A munkavállaló a munkába járás címén járó utazási költségtérítés igénybevételével egyidejűleg nyilatkozik a lakóhelyéről és a tartózkodási helyéről, valamint arról, hogy a napi munkába járás a lakóhelyéről vagy a tartózkodási helyéről történik-e.

Tehát szerintem vagy, vagy.

Ügyvéd - Lawyer - Abogado

Budapest

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://biroigyakorlat.blog.hu/

http://nonprofit.hu/koz

Jogi89 # e-mail 2017.09.15. 11:45

Kedves Fórumozók!

A munkába járás költségtérítésével kapcsolatban lenne kérdésem:

A munkahely Budaörsön van, az állandó lakcímem vidéki, a tartózkodási helyem budapesti.
Ilyenkor mire jár a költségtérítés?

  1. A tartózkodási hely-munkahely közötti utazásra, azaz jelen esetben a környéki helyi bérletre a napi munkába járáshoz.
  2. Az állandó lakcím-tartózkodási hely között a havi max. 4 alkalommal történő hazautazáshoz.

Ha jól értelmezem a törvényt, mindkét esetre jár.

Illetve a munkáltató ezt köteles kifizetni adómentes juttatásként, vagy megtagadhatja?

Előre is köszönöm a segítséget.

(Ha rossz fórumba írtam, elnézést kérek.)

pazs #   2017.09.15. 09:28

A próbaidő alatti munkaviszony indokolás nélküli megszüntetése nem felmondás.

Munkaügyes #   2017.09.15. 08:53

Kedves Fórumozók,

azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy amennyiben egy cégnél csoportos létszámleépítésre kerülne sor, vajon a próbaidő alatti dolgozók azonnali, munkáltató általi felmondása beleszámít-e az érintett munkavállalói létszámba?

Az Mt-ben ezt olvastuk: 73§
(5) A munkáltató működésével összefüggő okra alapított megszüntetésnek kell tekinteni a 79. § (1) bekezdés b) pont szerinti munkáltatói intézkedést, valamint - ellenkező bizonyításig - a felmondást, ha e törvény alapján nem kell indokolni.

Úgy értelmeztem, hogy itt pl. a nyugdíjas munkavállalókra gondol, de a munkatársakkal vitába keveredtünk, mert van, aki a próbaidő alatti azonnalit is ide sorolná, mivel e törvény szerint azt sem kell indokolni..

Köszi előre is a segítséget!
egy Munkaügyes kolléga

Adi52 # e-mail 2017.09.13. 22:10

Pár nappal többet, mint egy hónap.

nonolet # e-mail 2017.09.13. 21:58

Nademostakko! voltál ott összesen 1 hónapot vagy nem voltál?
A kezdéstől a felmondásig ...