közös megegyezés?


Colombus # 2016.08.09. 09:06

Nagyon köszönöm! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.09. 07:23

Igen, (2) a) pont.

Colombus # 2016.08.08. 21:46

Köszönöm az eddigi segítséget!
Kérdésem még annyi, hogy az általam talált közös megegyezési megállapodás iratminták a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) 64. §-a (1) bekezdésének a) pontjára hivatkoznak. Jól gondolom, hogy nekem a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. tv. (Kjt.) II. fejezet 25. §-ára kell hivatkoznom? Ha mégsem, akkor melyikre?

pazs # 2016.08.08. 14:56
  1. igen
  2. igen (kivéve ha a munkáltatód úgy dönt, hogy felment a munkavégzés alól és/vagy kiadja a szabadságodat).

Mielőtt aláírsz az új helyre, ezeket mindig célszerű tisztázni :)

Colombus # 2016.08.08. 14:07

Ha megírom én a megállapodást és aláírja, akkor az jogszerű így? De ha nem írja alá, akkor a lemondásom mind a 60 napját munkával kell töltenem? A másik munkahely szempontjából lényeges ez.

pazs # 2016.08.08. 13:58

És azt is a munkáltató dönti el, hogy a közös megegyezést elfogadja-e úgy, hogy kifizeti a szabadságot. Vagy hogy inkább kiadja (ha nem azonnali hatállyal szüntetitek meg a jogviszonyodat közös megegyezéssel).

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.08. 13:53

Hogy kiadja-e a szabadságod a lemondási idő alatt, azt valószínűleg a munkáltató dönti el.

Colombus # 2016.08.08. 13:48

Nincs benne. Az az igazság, hogy erről nem találtam semmit a neten sem a Kjt-ben, viszont nem vagyok gyakorlott fel/lemondó. :) Ezt a fórumot pedig csak most találtam meg.
Köszönöm a segítséget, megírom és megpróbálom vele aláíratni. Ha nem akkor beadom a lemondásom, de az megint nem teljesen világos, hogy a 60 napból kénytelen leszek-e mindet munkával tölteni? 10 nap szabadságom van még, azt a közös megegyezésről szóló megállapodásban kifizettethetem vagy le kell töltenem?

pazs # 2016.08.08. 13:37

Benne van a kérelmedben, hogy ha nem fogadják el a közös megegyezéssel történő megszüntetésre tett ajánlatodat, akkor kéred ezt lemondásként kezelni?

Ha igen, akkor ha nem számolnak le augusztus 31-én, akkor még tart a hatvan napos lemondási időd.

Ha nincs, akkor ugyan add már be a lemondásod és onnan ketyeg a hatvan nap.

Amúgy igen, te is megírhatod a közös megegyezést, csak legyen, aki aláírja.

Colombus # 2016.08.08. 13:22

Köszönöm a kiigazítást. Meddig kell várnom arra, hogy reagáljon végre a kérelmemre? Vagy a közös megegyezésről szóló megállapodást elkészíthetem és az orra alányomhatom én is? Attól tartok, ha elodázza a dolgot, akkor be kell jelentenem a lemondásom, az pedig újabb 60 nap.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.08. 12:13

kkor bejelentem a felmondásom
A lemondásod.

akkor a bejelentésem átalakul felmondássá
Lemondássá. De nem - hacsak kifejezetten úgy nem rendelkeztél.

Colombus # 2016.08.08. 11:54

Tisztelt Fórumozók!
Határozatlan idejű közalkalmazottként dolgozom. Több ok miatt is keresek másik munkahelyet már lassan egy éve. Végre találtam egyet a lakóhelyemen, jobb fizetéssel és munkaidő beosztással. Nem közalkalmazotti állás.
Augusztus 4-én átadtam a főnökömnek a kérelmemet munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszüntetésére augusztus utolsó napjával. Nem örült, de átvette, az én példányomon aláírásával is igazolta ezt.
Hozzátette, Ő erről nem fog beszélni még senkinek, hátha meggondolom magam. kezd egy kicsit aggasztani a dolog: ilyenkor mi a teendő? A szerződést a közös megegyezésről Ők készítik el vagy elkészíthetem én is? Ha elhúzza az időt és végül nem akarja a megegyezést, akkor bejelentem a felmondásom, de az új munkahely már vár. Azt is olvastam egy helyen, hogy ha nem egyezik bele a közös megegyezésbe, akkor a bejelentésem átalakul felmondássá, ill. attól a naptól (08.04.) él, amikor a közös megegyezéses megszüntetésre a szándékot bejelentettem. Mi a helyzet és mi a teendő?

vanca # 2016.07.22. 16:27

jav:nekem nem sürgős

vanca # 2016.07.22. 16:26

Nem bánnám, ha megszűnne,de nekem sürgős..(nem szándékozom alkalmazottként a közeljövőben elhelyezkedni. 1,5 évet dolgoztam itt pedagógusként, munkaköri leírás nélkül.)
Azt üzente a tankerületi vezető, hogy ha nem megyek be aláírni a papírokat 3 napon belül,leállítja a kifizetést részemre. Eszerint így sem kapok már pénzt. Ha csak várok, akkor nyilván előbb utóbb felmondanak valahogy. Milyen hátrányos következménye lehet ennek rám nézve?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.22. 15:58

Ha nem egyeztetek meg a munkaviszony megszüntetésének a lényeges feltételeiben, akkor nem szűnt meg a munkaviszony. Ezt akarod?

vanca # 2016.07.22. 15:07

június elején írásban kértem a munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszüntetését július 20. napjával. A megszüntetés dátumát úgy számoltam ki, hogy az éves szabadság részarányos napjait még június 15. után kiveszem, addig dolgozom. Most értesítettek emailben, hogy elkészültek a leszámoló papírok, menjek be a klikbe aláírni. Felhívtam őket-rosszat sejtve- és felolvasták, hogy a megszüntetés dátumaként jún. 30-at írtak, és még 9 napot szabadság túllépés miatt fizessek vissza. Ez csak úgy lehetséges, ha több szabadságnapot rögzítettek, mint amennyit valójába kivettem a tanév során, vagy úgy vették, hogy a megszüntetés napjától nem dolgozom. Ezt nem szeretném elfogadi, ne rövidítsenek meg. Mit tehetek? Muszáj beleegyeznem?