Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Előrehozott öregségi nyugdíj

joe bácsi # e-mail 2014.10.19. 05:58

Elnézést,de olvasom a hozzászólásokat,és le kell írnom egy két dolgot ami az én környezetembe történt.A lányomat pályakezdő munkanélküliként 3 helyre is felvették,megkapták utána az állami támogatást,és a próbaidő letelte után kirúgták.Két éve már van munkája,van olyan hónap,hogy két műszakba már 70000 forintot is megkeres. Feleségem unokatestvére Németországban dolgozott,megismerkedett egy Magyar lánnyal és úgy döntöttek,hogy hazaköltöznek.A szülők segítségével nyitottak egy ugyanolyan kis vegyes boltot mint amilyenbe kint alkalmazottak voltak.Egy év alatt tönkrementek,visszamentek Németországba.A fiú azt mondta,hogy borzasztóan sajnálja,de nem akarnak a szülők nyakán élősködni,és ha még családot is akarnak,el kell menniük.Az unokahúgom most kezdi az egyetemet, kitűnő tanuló ,és már a külföldi lehetőségeket nézegeti.Mondtam neki,hogy mire ő végez itt minden rendben lesz,mire ő azt válaszolta nézessem meg magam egy elmeorvossal.

szafika # e-mail 2014.10.19. 05:25

Kedves lezli53 !
Majd elmennek politikusnak ! ma itt semmi se olyan jövedelmező , mint politikusnak lenni ! nézzél csak körül !

mamamacoka #   2014.10.19. 00:01

arra nincs adat, hogy hányan jöttek vissza ?

lezli53 # e-mail 2014.10.15. 16:59

350 ezren hagyták el Magyarországot - Íme, a legfrissebb adatok
2014. október 15.

350 ezren hagyták el Magyarországot - Íme, a legfrissebb adatok
/ 2014.10.15., szerda 12:28 / Hírforrás: MTI

mamamacoka #   2014.10.12. 09:55

lezli, ha már a szülő és nagyszülő nyugdíja nem tartja el a fiatalt, kénytelen lesz munkába állni, - muszáj lesz neki,

• sem te sem én nem vagyunk abban a helyzetben, hogy miénk legyen a felelősség ezekben az országos gondokban, van felelős megválasztott kormányunk, parlamentünk, te szavazz eszerint, ha neked ez így könnyebb, én meg aszerint fogok, hogy jól érzem magam a bőrömben, - nem segítek senkinek gyűlölködni, ez sosem volt az én asztalom, egyébként is szerinted van alternatíva ? mondd ki az ? csak nem akik megbuktak már ? vagy azok akik még csak kívülről osztották az észt eddig ? számomra az nem meggyőző

puszillak, én itt befejeztem ezt, :)

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 09:39

Azt írtad, hogy "kénytelenek lesznek".
Mire kényszerítheted a mai fiatalt?
Arra, hogy semmiért robotoljon? Miért lenne kénytelen?
Vagy erre is törvényt hoznak?

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 09:36

Valóban! A törvényhez semmi köze,azonban ha vészes munkaerőhiány lesz, akkor honnan lesz nyugdíjakra pénz
a szép városban? Lássunk már tovább is egy kicsit a város berkein túl!

mamamacoka #   2014.10.12. 09:32

úgy nem befolyásolja, hogy a helyi szavazásoknak semmi köze a nyugdíjtörvényhez, - nem arról szól,

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 09:18

"A nyugdíjat ez nem befolyásolja"

Ezt hogy értsük? Ha munkaerőhiány lesz, ki termeli ki
a nyugdíjadat kedves macoka?

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 09:15

Vajon akkor miért hazudoznak 5 millió adózó munkásról,
persze a papír mindent elbír, csak legyen aki elhiszi!

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 09:12

http://magyarhirlap.hu/…nem_lefutott

„Néhány év múlva a munkaerőhiány lehet az ország legnagyobb gondja” http://magyarhirlap.hu/…nem_lefutott#…

A nyugdíjpénz sem terem a fán!

mamamacoka #   2014.10.12. 09:05

lezli 53 pedig kénytelenek lesznek, - és a nagy nyugaton sem terem a fán a pénz

joe bácsi mindjárt megyek választani, jelenleg csak az számít egy önkormányzati választásnál, hogy mennyire élhető a városom, - a nyugdíjat ez nem befolyásolja, - és soha nem fejlődött ilyen sokat mint az utóbbi 4 évben, , és soha nem volt ilyen szép, és csak ez számít, semmilyen nagy kollektív gondolat nem jön szóba - fideszes város vagyunk,

akkor szerinted ?

lezli53 # e-mail 2014.10.12. 06:32

Dehogy tanulja meg kedves mamamacoka!
Én minden nap benne vagyok, jönnek a tanulók általában másodévben és amikor meglátják a szerszámokat, állásokat,
létrákat, munkakörülményeket, egytől-egyig az a véleményük, ha kitanulták a szakmát ennyiért ezt itt nem, irány másfelé.
Az elmúlt évek során 25 tanulóból 3 maradt meg, a többi mind más területre ment.
Én középfokú végzettséggel rendelkezem, villamosipari technikus vagyok, valamint előtte villamosipari szakközépiskolát végeztem, de kénytelen vagyok ezt a fizikai részt csinálni. Már belefáradtam, de hiába keresnék mást, mindenhol ilyen nyomottak a bérek!

Én nem mondom, hogy "más munkája mindig zöldebb" de mindenesetre az építőipar az egyik legmostohább munkaterület, gondolom ezt többen megerősítenék, és talán itt történik a legtöbb súlyos baleset is!
Nem is beszélek a szinte lehetetlen átadási határidők miatti kényszertúlórákról.
Na ezt látják a fiatalok!

joe bácsi # e-mail 2014.10.12. 06:24

Engedjetek meg egy pár szót még a választás előtt.Mielőtt bementek a fülkébe gondoljatok arra ,hogy mi történt veletek az utóbbi években,és hogy működött a helyi önkormányzatotok.De arra is gondoljatok,hogy ti is kerülhettek olyan helyzetbe,hogy,elveszik a megtakarításotokat,ne adj isten rokkantak lesztek,vagy, addig emelik a nyugdíjkorhatárotokat míg sose éritek meg.De ha esetleg ellenálltok,úgy jártok mint a juhász,akit halálra gázoltak.Mindenki menjen el és válasszon belátása szerint.Nem akarok senkit semmire rábeszélni nehogy azt mondja valaki,hogy ez nem ide való de van egy olyan érzésem,hogy cudar világ vár ránk.Ha valami jót is akarna a diktátorunk,már a választások előtt elmondta volna.Elnézést és jó választást mindenkinek.HAJRÁ RATKÓ GYEREKEK!

mamamacoka #   2014.10.11. 23:12

- nincs !

• A szomszéd füve mindig zöldebb és az "ezek a fiatalok", és a "bezzeg az én időmben " lejárt lemez volt a mi korunkban is, csak akkor ránk mondták az öregek, sőt az is mindig úgy volt, hogy a más munkája mindig könnyebb, és a munkahelye szebb és kényelmesebb...
    • még egy munkahely sem ment tönkre attól, hogy elmentek nyugdíjba az "öregek"
    • majd megoldják, eljön az idejük, és amit nem tanultak meg a más kárán, majd kénytelenek lesznek megtanulni a saját kárukon, - velünk is így volt, nincs új a nap alatt ...
pilgrim08 # e-mail 2014.10.11. 22:41

Tisztelt fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Rendkívüli felmondással szeretnék élni jelenlegi munkaadómnál, egy vagyonőri cégnél. Indoklásom, hogy az aláírásomat több alkalommal hamisították hivatalos okiratban. Jövő hét közepén már egy új munkahelyen kezdenék, viszont a mai napon közölte a szolgálatvezetőm, hogy a postai úton, pénteken feladott felmondásom nem érezik meg annak a munkaerő kölcsönző cégnek, amely engem foglalkoztat, mert megszűnt elsejével és egy másik cégnek dolgozom! Természetesen munkaszerződést az új munkahellyel nem kötöttem, alá nem írtam semmit. Egy új felmondást hoz majd Ő nekem hétfőn, melyet alá akar íratni. A papírjaimat pedig valamikor majd postázzák, és a fennálló béremet jövő hónap tizedikéig fizetik ki. Viszont számomra fontos lenne a dokumentumaim kézhez vétele szerdáig, mert le kell adnom az új helyen. Kérdésem, hogy hogyan lehetne őket azonnali postázásra kötelezni, vagy személyes átadásra? Valamint nem akarom az ő felmondásukat aláírni, mert nem szeretném hogy rám erőltessenek olyan felmondást amivel nem értek egyet? A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Immaculata #   2014.10.11. 21:36

És hol van a többi tagállamhoz a fizetésünk és az egészségügyi ellátásunk, munkakörülményünk?

Te is tudod a választ.
18 év volt a kötelező tankötelezettség. Nem akarok százalékokat írni, mert nem is tudok, de hányan vannak, akik nem tudtak 18 év alatt a saját anyanyelvükön megtanulni írni, olvasni, idegen nyelven társalogni.
Igazad van, a mai fiatalok sokkal okosabbak. Reméljük az eszükkel, erejükkel képesek lesznek a munkáltatókra hatást gyakorolni.

Azt mondtad az építőiparban dolgozol. Nézz körül és mondd meg Te, hányan vannak akik önállóan képesek szakmunkát végezni. Én csak azt látom, hogy még irányítással sem nagyon. Igénytelenek a munkájukra, a megbízónak kell elmagyarázni azt, hogy mit jelent a minőségi munka és hogyan kellett volna ezt, vagy azt a munkát megcsinálni.

Egy kollégám mesélte, hogy a fia, műszaki végzettségű és most kezdett el az építőiparban dolgozni. Egy hónap után azt mondta, "anya, én nem szeretnék ilyen emberek között dolgozni....."
Szerinted? Van alapja egy ifjú meglátásának?

lezli53 # e-mail 2014.10.11. 20:38

Nincs semmi probléma kedves munkásnő!

Csak a hazai helyzet sajnos más mint a többi tagállam esetében. Én a bőrömön tapasztalom az építőiparban.
Már 46 év munkaviszonyom van ha az ipari tanuló időt és a 2 év honvédséget is beleszámolhatom.
Az a baj, hogy láthatjuk, a mai munkavállalók 40%-a 55 év feletti, mi lesz itt pár év múlva, ki fog itt dolgozni?
A mai képzett fiatalok nem hülyék éhbérért robotolni,
kényszertúlórázni rabszolgaként.
Én már ledolgoztam az életemet, nincs mit tennem, de még 2016 májusig húznom kell az igát, és nehezen viselem el az olyan hozzászólásokat, ami osztja az észt, főleg olyantól
aki az idejét kényelmesen dolgozta végig. Én már sokszorosan megszenvedek ezért a csekély nyugdíjért!!

munkásnő # e-mail 2014.10.11. 18:54

Bocsánat csak tájékoztatásként tettem ide!Nem akartam senkit sem megbántani.

lezli53 # e-mail 2014.10.11. 11:49

Egy kis adalék!

A foglalkoztatottak negyven százaléka az 55 év feletti korosztályból kerül ki. Minden harmadik munkavállaló alacsony képzettségű, és szakképzettséget nem igénylő munkakörben dolgozik. Ezenfelül 40 ezer kisgyermekes édesanyát és 30 ezer tartósan munkanélkülit is munkához segít a program.

http://magyarhirlap.hu/…tasat_segiti#…

Hát nem érdekes?Ebben az országban éhbérért már csak a nyugdíj felé közeledők kénytelenek robotolni!

Egyébként kedves munkásnő az adalékoddal mit akartál bizonyítani, mert azt nem közölted!
És hol van a többi tagállamhoz a fizetésünk és az egészségügyi ellátásunk, munkakörülményünk?

munkásnő # e-mail 2014.10.11. 08:56

Egy kis adalék : Tagállam Nyugdíjkorhatár
Ausztria Nők: 60 év (2024 és 2033 között fokozatosan 65 évre emelkedik),
férfiak: 65 év
Belgium Nők: 65 év, Férfiak: 65 év
Dánia Nemzeti nyugdíj esetében 65 év (67 év azok esetében, akik a 60.
életévüket 1999. 07.01-ig betöltötték).
Egyesült Királyság Nők: 60 év (2010-2020 között fokozatosan 65 évre emelkedik),
férfiak: 65 év
Franciaország Általános rendszerben 60 év. Kiegészítő rendszerben 65 év, de
bizonyos feltételek esetén lehetőség van 60 éves kortól nyugdíjba
menni.
Görögország 1992.12.31. előtt biztosítottak esetében nők: 60 év, férfiak 65. év.
1993. 01.01. után biztosítottak esetén egységesen 65 év.
Olaszország Nők: 60 év, férfiak 65 év.
Az új rendszerben (1996.01.01. óta 57 – 65 év)
Svájc Első pillér nők: 63 év, 2005-től 64 év, férfiak: 65 év.
Második pillér nők: 64 év, férfiak 65 év.
Csehország Nők: gyermekek számától függően 2004-ben 55 év és 4 hónap – 59
év és 4 hónap
Férfiak: 61 év és 4 hónap 2004-ben.
A korhatár nők esetében évente 4 hónappal növekedik addig, míg
gyermeket nem nevelő nő esetében el nem éri a 62 évet,
gyermeket nevelő nő esetében az 59 évet.
Férfiak esetében a korhatár évente 2 hónappal nő addig, míg el
nem éri a 63 évet.
Észtország 2004-ben 59 év (2016-ig a nők korhatára is fokozatosan 63 évre
emelkedik) férfiak 63 év.
Lengyelország Nők: 60 év, férfiak: 65 év.
Lettország 2004-ben nők 60 év (fokozatosan 62 évre emelik), férfiak: 62 év.
Litvánia Nők: 2006-tól 60 év, férfiak: 62,5 év
Málta Nők: 60 év, férfiak 61 év
Szlovénia
Függ: a biztosítási évek számától:
15 év után: nők 63 év, férfiak 65 év
20 év után: nők 61 év, férfiak 63 év,
de 58 életév után 38 (nők), 40 (férfiak) biztosítási
idő szükséges
Finnország, Hollandia, Luxemburg, Portugália, Spanyolország, Ciprus egyaránt 65 év.
Liechtenstein 64 év
Írország 66 év
Izland, Németország, Norvégia, Svédország 67 év

szafika # e-mail 2014.10.05. 11:03

....és akkor hol vannak azok az emberkék ? akik már számon sincsenek tartva ? akik egyik listába se férnek már bele !!!!!

lezli53 # e-mail 2014.10.05. 09:09

Magyarország népessége 2014. január 1-jén 9 877 365 fő volt
/wikipédia/

lezli53 # e-mail 2014.10.05. 09:04

Regisztrált munkanélküliek száma 2014 július augusztus 341 ezer fő, KSHI adat.
És sajnos ezek az adatok valósak, ez nem demagógia!
Hanem matematika!

lezli53 # e-mail 2014.10.05. 08:54

Egyébként pedig nem akar itt senki senkit senkinek ugrasztani, csak nem mindent hiszünk el a reklámpropagandából!