Jubileumi jutalom


fulopjudit1956 # 2018.03.25. 10:38

37 évet töltöttem közalkalmazotti jogviszonyban 2016.augusztus 31-ig.Szeptember 1-től új,egyházi munkáltatót kaptunk.Az új munkáltató szóban azt ígérte,hogy a jubileumi jutalom 60%-át kapjuk meg.2019.augusztus 16-án mehetek nyugdíjba,így hiába volt meg 37 év közalkalmazotti jogviszonyom,ami alapján,ha nyugdíjba mehettem volna megkapom a teljes jubileumi jutalmam.Többen is ilyen helyzetbe kerültünk a fenntartó váltás miatt.Van-e lehetőség ebben az esetben valamilyen jogorvoslatra vagy nyugodjunk bele,hogy így jártunk?Nem az új munkáltatótól várjuk feltétlenül,hanem az államtól,aki átadott bennünket és így megfosztott az addig megszerzett jogainktól.Lehet-e ilyen esetben ombudsmanhoz vagy valahova fordulni?

Sárika2017 # 2017.10.10. 12:41

Elkeserít nagyon, hogy 40 évi becsületes , kitartó pedagógus munkakörben eltöltött idő után nem akarják megadni számomra a jubileumi jutalmat.
1978- ban állami/ önkormányzat ,/iskolában kezdtem el dolgozni. Nem tehetek róla, hogy közben a Fenntartó megváltozott a fejem felett.Aztán az osztálylétszámok drasztikus csökkenése miatt kénytelen voltam / 30 év után/, másik iskolába menni. Ez önkormányzati volt, ma már természetesen a Klikk iskola .
Azok a kartársak, akik ott tudtam maradni az egyházi intézményben kapják a jubileumi jutalmat, miért tesz ilyen külömbséget a törvény ?
Sárika2017

Sárika2017 # 2017.09.30. 17:19

Tisztelt Munkavál !
Közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonyom az egyházi általános iskolában, utána kerültem át az önkormányzati iskolába , határozatlan idejű kinevezéssel vettek fel.
A nyugdíjba vonuláskor a szabadságolással valószínűleg nem lesz gond. Viszont a jubileumi jutalom kérdése aggaszt.
Sárika2017

munkavál # 2017.09.30. 15:37

Áthelyezéssel mentél vissza a klikkhez tartozó iskolába? A lényeg az, hogy jó lenne előre tisztázni, hogy most hány év közalkalmazotti jogviszonyod van. A 2008 as kinevezéseden mit írtak az A4 esre? Amikor van béremelés akkor is kaptok Átsorolást stb. Nem kell, tudni nekik, hogy miért érdekel most a jogviszony megmondod hogy a NYUGI hivatalnál hátha kérik. A tankerületnél megmondják szerintem, mert nekik evvel nem lesz kevesebb a fizetésük. Szerintem jár mert annak idején áthelyezéssel kerültél az egyházi iskolához és utána viszont ezt az új iskolának is el kell fogadni. A Kjt. jubileumi jutalom net jogtárt írd be a keresőbe és olvasgass. A felmentési idő kezdődhet 8 hónappal előtte is ahogy betöltöd a 40 évet, de utána is amiből nem sokkal több mint 3 hónapot kell ledolgoznod mert a 8 hónapra jár szabadság is és azzal a te 4 hónapodat kell csökkenteni. A 40 év jogosultsági idő nem azonos a szolgálati idő számítással, ami után fogják számfejteni a nyugdíjat. Lehet, hogy érdemes inkább utólag tölteni a felmentési időt a kerek év miatt mert 2% kal magasabb lesz a nyugdíj esetleg még pl. november vagy december helyett januárba járna le a felmentés akkor a valorizációs szorzó fog nagyot dobni rajta. Az idén pl. nagy garantált béremelés volt ezért jövőre 10 % lesz a szorzó.

Sárika2017 # 2017.09.30. 14:00

Tisztelt Munkavál!
Még az egyházi iskolában megkaptam a 25 és a 30 éves jubileumi jutalmat is. Ezek után kerültem át az Önkormányzati iskolába, közben ez az iskola is most már a Klikkhez tartozik. Úgy tudom, hogy az egyházi iskolában a munkatörvénykönyve alapján alkalmaztak, de bérünket a közalkalmazotti besorolás alapján állapították meg.
Sárika2017

munkavál # 2017.09.30. 13:50

Sárika ! 25 és 30 éves jubit kaptál? egyáltalán közalkalmazott voltál az idő alatt?

Sárika2017 # 2017.09.30. 13:30

Tisztelt Fórumozók!
1978 óta tanítok általános iskolai tanárként,1990-ben az iskola fenntartója megváltozott, a Görög Katólikus Egyház lett. 18 évet így egyházi iskolában tanítottam. 2008-tól a helyi Önkormányzati Iskolában dolgozok folyamatosan. Jelenleg is itt dolgozom, s jövőre lesz meg a 40 évem, akkor szeretnék nyugdíjba is menni.
Kérdésem: -a ledolgozott 40 év után számomra jár-e a jubileumi jutalom?

Tisztelettel: Sárika2017

sznora55 # 2017.08.31. 04:47

2019 szeptemberben megyek nyugdíjba, öregségi 64 éves leszek. Tanárként dolgozom, jogosult leszek a 40 éves jubileumra.A kérdésem az, hogy a hátralévő két tanévet szeretném csökkentett munkaidőben tölteni, ami idén meg is valósul. A fizetésem 75%-át kapom.A lehetséges jubileumi jutalmat ez alapján számolják? Ha szeretném megkapni a maximális összeget kérjem az utolsó tanévben a teljes munkaidőt?
Választ köszönöm: Sznóra

Chuchu # 2017.08.30. 20:12

Tisztelt Jogi Fórum.

37 éve vagyok egy munkahelyen közalkalmazott. 2018. májusban mehetek nyugdíjba. Járna a 40 éves jubileumi jutalom.
A cég , ahol dolgozom, 2018.jan.1-én átalakul nonprofit kft-vé. Ezzel megszűnik a közalkalmazotti jogviszonyom önhibámon kívűl.Ha tovább foglalkoztatnak alkalmazottként, megkaphatom-e a 40 éves jubileumi jutalmat, vagy elesek tőle.

Köszönettel.

munkavál # 2017.07.04. 04:35

78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.
(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.

(2a)320 Miniszteri rendeletben meghatározott esetekben a (2) bekezdés alapján a jubileumi jutalom alapjául szolgáló illetmény összegébe a 75. § szerinti, ágazati, szakmai sajátosságokra figyelemmel fizetendő pótlékot is be kell számítani.
(3)321 Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni.
(4)322 Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.
(5)323 A (4) bekezdésben szereplő rendelkezést a közalkalmazott örököse tekintetében megfelelően alkalmazni kell akkor is, ha a közalkalmazott jogviszonya elhalálozása miatt szűnik meg.

munkavál # 2017.07.04. 04:33

AZ ELŐTTEM SZÓLÓ ROSSZUL TUDJA KJT. netjogtár /(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.

(2a)320 Miniszteri rendeletben meghatározott esetekben a (2) bekezdés alapján a jubileumi jutalom alapjául szolgáló illetmény összegébe a 75. § szerinti, ágazati, szakmai sajátosságokra figyelemmel fizetendő pótlékot is be kell számítani.
(3)321 Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni.
(4)322 Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

Burn Out # 2017.07.04. 03:50

balcsiildi: 40 éves jubileumi jutalom, 38 évet dolgozott.... 40 - 38 = 2, 38 + x = 40, x = 2 gondolom érted.

balcsiildi # 2017.07.03. 21:34

Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom abban az esetben, ha a közalkalmazott 38 évet dolgozott folyamatosan egy munkahelyen (a 25 és 30 éves jutalmat megkapta), amikor váratlanul elhunyt? Ha igen, kérni kell-e az örökösnek a kifizetést?
Köszönettel

Schefó # 2017.03.14. 17:27

1975. júl. 1-jétől 1977. szept. 07-ig TSz- ben dolgoztam, mint raktáros. 1977. 09. 08 - 2014. 03. 31. dolgoztam tanárként. 2014. 04. 01- je óta végleges rokkantsági ellátásban részesülök. Megjárt volna-e vagy megjár-e utólag a 40 éves jubileumi bér? Ha igen, hogyan számítják ki a havi átlagot, mivel az utolsó 3 hónapban táppénzen voltam.

Andi50 # 2017.01.30. 17:02

Ki nem fizetett jubileumi jutalommal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
2016. okt. 30-án lett volna esedékes a 30 éves jubileumi kifizetésem.
Ezt megelőzően egy évvel jeleztem a megbízott intézményvezetőnek az esedékességet, majd (2017) szeptemberében megtudtam , hogy kérvényt is kell írni (megírtam).
2017. november végén újabb levelet írtam a főigazgatónak (a titkárnőnk javaslatára). Ebben kértem, hogy tájékoztasson a kifizetés várható időpontjáról. Erre a levélre ez idáig nem érkezett válasz. Decemberben a megbízott igazgató annyit mondott, hogy nem biztos benne, de mintha az egyházi iskolában töltött évem nem számít bele a közalkalmazotti jogviszonyba. Kiderült,
hogy ez az egyházi iskola , működésének első évében önkormányzati fenntartású volt. Én ebben az évben dolgoztam ott.
Kérdéseim: Ez az 1 év beszámítható-e közalkalmazotti jogviszonyba (a 25 éves jubileumi kifizetést rendre megkaptam)?
Mi a módja, hogy a munkahelyem egyáltalán válaszra méltasson?
Köszönettel: Andi50

obsitos # 2005.11.23. 14:02

Talán egy javaslat még: valószínüleg jobb lenne a kérést írásban- ajánlott tértivevényes levélben beterjeszteni a volt munkáltatóhoz.

Ha az alantiak ellenére (...) netán mégis nemleges válasz érkezne, azzal lehet menni a munkaügyi bíróságra, ahol is az eljárás per és költségmentes.

obsitos # 2005.11.23. 13:46

Nincs mit.
Majd tudassad milyen eredménnyel jártál!

A remélhetőleg hosszú, tartalmas nyugdíjas évekhez jó egészséget kívánok.

humpi # 2005.11.23. 12:59

Kedves Obsitos!

Segítségedet köszönöm és remélem tényleg jól jövök ki ebből a dologból.

Mindent köszönök Humpi

obsitos # 2005.11.23. 11:34

Kedves humpi,

valószínüleg jó hírem van számodra, mégpedig az, hogy a közalkalmazottaknál és a köztisztviselőknél EGYEZÕEN MÛKÖDIK a jubileumi jutalom - mint pl. a 13 havi bér is.

Tehát:

1992. évi XXXIII. Törvény
a köztisztviselő jogállásáról

49/E. § (1) A köztisztviselőt 25, 30, 35, illetve 40 évi közszolgálati jogviszonyban töltött idő után jubileumi jutalomra jogosult.

A jubileumi jutalom az említett közszolgálati viszonyban töltött idő betöltésének a napján esedékes.

(2) bekezdés d) 40 év közszolgálati jogviszony esetén öthavi illetményre jogosult.

(5) A közszolgálati jogviszonyának megszünése esetén a köztisztviselőnek nyugdíjazásakor ki kell fizetni:

a/ a nyugdíjazás évében esedékes jubileumi jutalmat,
b/
c/
d/ a 40 évi közszolgálati jogviszony után járó jubileumi jutalmat, ha a jubileumi jutalomra jogosító szolgálati idejéből 4 év vagy ennél kevesebb van hátra.

Mivel neked a nyugdíjba menetelkor csak 2,5 hónap hiányzott a 40 évből - így az én olvasatamban - a nyugdijba menetel évében a törvény 49/E. § (5) bekezdésének d/ pont ja alapján neked jár az 5 havi jubileumi jutalom.

Javaslom menj be a volt munkahelyedre és kérjed a kifizetni "elfejtett" ezen járandóságodat.

A késedelmes kifizetés miatt évi 11% kamat
is megillet.

Egyébként még annyit: írd be a Google keresődbe a "köztiszviselő" szót, s olvassad a tárgyi sok-sok hasznos információt.

Kívánom, hogy problémád simán, gördülékenyen megoldódjon.

humpi # 2005.11.23. 07:51

Kedves Obsitos!

Köszönöm a fáradságodat, hogy utánanéztél, mert úgy látom más nem nagyon reagál a dologra. Sajnos.

Meg kell mondanom, hogy jelen esetben a köztisztviselői törvény vonatkozik az esetre, ami azt hiszem eltér a közalkalmazotti törvénytől.

Még mindig várom a segítséget, hoigy mit tegyek vagy mit tehetek!

Köszi

obsitos # 2005.11.22. 16:25

Most már aztán a jogászok és/vagy hozzáértők üssenek engem agyon a belekontárkodásomért - de részemről a jószándék...

Szóval ez a 78. § (4) bekezdés azt is kimondja, hogy ha a nyugdíjbamenetelkor megvan a 35 év közalkalmazotti jugviszony, akkor a nyugdíjazáskor a 40 éves jutalmat ki kell fizetni.

Az én olvasatom szerint, ez így számodra okés!

obsitos # 2005.11.22. 16:15

Kedves humpi,
addig is amíg érdemi választ kapsz jogászoktól és/vagy hozzáértőktől a kérdésedre, én laikusként a következőket:

1992. évi XXXIII. Törvény -
a közalkalmazottak jogállásáról

78. § (4) bekezdés:
Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya megszűnik és - legfeljebb a megszűnés időpontjában - nyugdíjasnak minősül (37/B. § (1) bekezdés) a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni a ... év esetén ... havi jubileumi jutalmat.

Az hogy "visszamenőleg" el lehet-e menni nyugdíjba, gőzöm sincs hozzá.

Szerintem arra a 2,5 fél hónapra betegállományba kellett volna elmenni..., ami még hiányzott a 40 éves jogosultsághoz.

Tőlem ne kérdezz bővebbet, mint jeleztem laikus vagyok.

humpi # 2005.11.22. 15:46

Kedves Obsitos!

Bocsi a türelmetlenségért, de nem voltam benne biztos, hogy mindent jól csináltam e.

Köszi és várok!

obsitos # 2005.11.22. 15:43

Ha Te kora délelőtt felteszel egy kérdést, legyél némi türelemmel..., a jogászok napközben dolgoznak, elfoglaltak stb.

humpi # 2005.11.22. 13:32

Szervusztok!

A jubileumi jutalommal kapcsolatban kértem segítséget, de senki nem reagál.
Lehet, hogy valamit nem jó csináltam mert egyszer nagyon régen kértem segítséget és nem nagyon emlékszem rá.

Nagyon jó lenne ha valaki reagálna a kérésemre.

Köszönöm