Tisztelt Fórumozók!
A Vatera oldalon való megjelenésnél annak költség oldalát korábban még megjelenés előtt egyeztettük, miszerint az díjtalan!
Eddig ingyenes volt a termék feltöltés határozatlan ideig. 2014.10.01-től újra termékenként kell feltöltési díjat fizetni (ez a kapott számlával derült ki, amikor lejárt termékeinket újra listáztuk).
Mivel cégünk tömeges feltöltést alkalmaz ezért egy igen magas közel 100.000 ft számla érkezett hozzánk teljesen váratlanul.
Utánanéztünk és valóban a vatera egy kör emailben tájékoztatta a felhasználókat erről, nekünk ez SPAM-be került.
(ez valószínű megfelel az ÁSZF szerinti tájékoztatási kötelezettségnek, miszerint "üzemeltetője fenntartja jogát a jelen Általános Felhasználási Feltételek egyoldalú módosítására. A módosításról a Vatera rövid felhívás formájában tájékoztatja a Felhasználót. Vatera által küldött hírlevél, levél, SMS, vagy valamennyi felhasználónak..."
Az email 2014.09.29.23.00 kor küldték ki (1 nappal a hatályba lépés előtt)
DE!
Az ÁSZF kitér arra hogy "A Vatera jogosult az aktuálisan közölt díjszabása díjtételeit módosítani, illetve a díjfizetési kötelezettséggel járó szolgáltatások körét bővíteni, erről azonban köteles felhasználóit tájékoztatni, legalább 15 naptári nappal a módosítás hatályba lépését megelőzően."
Arról nem rendelkezik hogy mi van ha ezt elmulasztja.
A weboldalon elérhető ÁSZF dátuma: 2014.10.07. Nem tudom hogy 2014.10.01-én milyen tartalommal volt fent a weboldalon!
Ennek alapján mire tudok hivatkozni, szeretném a számla stornózását kérni, mivel ha tudjuk ezt az új feltételt akkor nem jelenünk meg több ezer termékkel a felületen.
Milyen jogszabályi alapja van annak hogy a tájékoztatás nem volt megfelelő és így a szerződés módosítás és a számla nem elfogadható számunka.
Természetesen ebben az esetben felhívhatták volna a figyelmünket hogy ne 9 Ft/ termék, hanem 3 Ft / termék díjat fizethetünk (a tömeges feltöltés miatt). Vanegy un. Profi eladói programjuk és erre is fel kellett volna hívniuk a figyelmet.
Várom segítő észrevételeiket!