Hírgyüjtemény


Sasfioka # 2004.11.27. 18:57

http://www.artisjus.hu/…ok_0601.html

Ezen rágd magad át...

SF

Xman # 2004.11.26. 18:54

senki nem tudna ezt nekem jogilag megalapozni?

Xman # 2004.11.25. 08:13

Pontosan igy gondolom en is...

Csak azert kerdeztem ezt, hogy hatha valaki tud erre egy jogszabalyt vagy valamit, amire tudok hivatkozni ha esetlegesen valaki megis ezzel tamadna minket.

nem szeretnek bajba kerülni egy ilyen miatt :)

Karika # 2004.11.25. 07:54

Véleményem szerint nem kell engedély a különböző linkeknek egy másik portálon való megjelenítéséhez. De a jogszabályi hátterét nem tudom. Nem feltételezem, hogy pl. a startlap minden link tulajdonosától engedélyt kér. Ezt úgy is fel lehet fogni, hogy ingyen reklámot kapnak az eredeti tulajdonosok.

Xman # 2004.11.25. 07:18

Sziasztok!

Egy olyan honlapot szeretnénk fejleszteni, ahol több netes portálon megjelenő híreket gyűjtenénk egy csokorba. (mint pl. a www.hirstart.hu, www.hirkereso.hu) - természetesen nem egy ilyet, mert ebből mar van eleg, hanbem egy speciális témában -

A kérdésem az lenne, hogy ha a mi lapunkon a csak a hírek bevezetője szerepel és egy link az adott oldal hírére, és mindegyiknél fel van tüntetve a forrásoldal, akkor szükség van ehhez az adott oldal engedélyére jogilag?

Tudtommal a linkekhez nem kell engedély, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy jól tudom.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

Xman