Tényleg bármit lehet?


lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.21. 21:20

[hozzászólás törölve]

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.21. 21:20

[hozzászólás törölve]

kék laguna # 2007.01.21. 20:01

lamerka!
Ne keverj azzal akit eszement módon üldözöl!Olvastalak,elég szánalmas vagy de tény ,hogy részben igazad van,ami a jogi részt illeti.

lamerka (törölt felhasználó) # 2007.01.20. 16:28

[hozzászólás törölve]

kék laguna # 2007.01.20. 07:31

Blowfish.A törvénysértést nem is én,hanem a redörség állapítja meg ha van.És a rendörségnek köteles kiadni az ip címet a szolgáltató.

Blowfish # 2007.01.05. 13:05

Te nem vagy bíróság, nem állapíthatsz meg törvénysértés. Pont ezen az alapon fog a fenntartó/szolgáltató elküldeni a sunyiba. Ez sajna a tapasztalat...


Confidentality
Integrity
Availability

kék laguna # 2006.12.30. 14:12

Nem szólították nevén.De van olyan is aki a keresztnevét használja előszeretettel és engem anyunak szólítva,mindenféle szemétséget írkál.
A hivatkozások viszont nekem szólnak,és az átkozódások a gyerekemnek.Itt megjegyezném,hogy elég borzalmas dolgok íródtak le az illető részéről.
Az üzemeltetőt már kértem rá,hogy törölje,de ő ritkán foglalkozik a fórummal és így nem tudni mennyi idő mulva törli,ha törli egyáltalán.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.30. 13:56

Ohó! Szóval a gyermeked becsületét nem polgári nevét használva csorbították, hanem a nickjén anyázták? Akkor az elkövető felderítésének nehézségein túl azt is problémás lesz igazolni, hogy a nick egyértelműen az ő személyéhez köthető. Anélkül pedig nem léphet fel sértettként.
Azért a fórum üzemeltetőjét érdemes felszólítani a törlésre, kilátásba helyezve a jogi útra terelést. Õ legalább ismert és így könnyen eljárás alá vonható.

(Az adatvédelmi biztos állásfoglalása nem jogszabály, kötelező érvénye nincs.)

kék laguna # 2006.12.30. 12:24

A fórum üzemeltetője semmit nem fog eltávolítani ,és ip címeket sem ad ki állítólag.
Ha egy nick név az adatvédelmi biztos szerint meghatározott személyhez köthető,akkor a rágalmazás már is egyértelmű és írásos mindenképp.Igazából annyi érdekelt volna hogy létezik -e erre is valamiféle korlát,mint mondjuk egy életveszélyes fenyegetés esetén?Vagy nagy nyilvánosság előtt történt becsületsértés esetén pl.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.30. 12:17

A rágalmazás és becsületsértés bűncselekményét internetes fórumokon is el lehet követni, a bizonyítás nehézségei azonban nagyobbak, mintha az eset a szóban vagy írásban történt volna.

A fórum működtetőjétől mindenképpen követelhető a jogsértő tartalom eltávolítása.

kék laguna # 2006.12.30. 11:52

A kérdésem egy moderálatlan fórumra irányul.Nincsenek szabályok és nem moderálják,azaz nincsenek moderátorok.A kérdésem az lenne hogy lehet-e bárminemű felelősségrevonás ha a gyerekem szidalmazzák nagy nyilvánosság előtt?Nyugodtan pocskondiázhat az illető kénye kedvére,vagy van erre valami korlátozás vagy szabály még is?