Ügynöki díjazás


aguru # 2007.01.10. 14:37

Köszi a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.10. 11:40

Erre még inkább az önálló kereskedelmi ügynöki szerződés lenne a legmegfelelőbb.

Nem azt mondtam, hogy nem kapcsolódik - azt mondtam, független attól.

aguru # 2007.01.10. 10:48

Azt nem írtam még le, hogy a jutalék folyamatos lenne, de mindig a megvásárolt tétel nagyságától függ. Ha minden oks, akkor három év múlva is kapnám a jutalékot a vásárlás értékétől függően. Így sem kapcsolódik kettejük szerződéséhez?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.10. 10:35

A legegyszerűbb a megbízás- ez tulajdonképpen már létre is jött, sőt teljesült. Most legfeljebb az utólagos írásba foglalásról lehet szó. (Te valószínűleg jobban járnál egy önálló kereskedelmi ügynöki szerződéssel.)
Az ügylet független az eladó és vevő közötti szerződéstől.

aguru # 2007.01.10. 10:24

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, azt sem tudom, egyáltalán jó helyen járok-e...
Arról lenne szó, hogy a klasszikus ügynöki munkát végeztem, egy vevő megbízásából kerestem az igényeinek megfelelő árut. Ha minden igaz összejön az ügylet és a vevő jutalékot ígért nekem, valamint az eladónak szerződést, hosszú távra. Kérdésem az, hogy milyen szerződés keretében lehetne rögzíteni a tevékenységemért járó jutalékot, ez független az ő kettőjük szerződésétől, vagy abba kellene belefogalmazni valamilyen formában?. Esetleg tudna valaki küldeni egy mintát a szöveggel?
A segítséget előre is köszönöm!