Egyéni vállakozó jogai megszűnés után.


Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.25. 12:00

?

Mogul_ # 2007.02.25. 09:15

Még egy utolsó tény.
A földhivatalba beadta a felbontással kapcsolatos iratokat, szerződést, stb.
Azonban a földhivatali bejegyzés nem történt meg, mert azt megakadályozza egy perfeljegyzési kérelem.
Kérdés: felbontott-e az az adásvételi szerződés, amelyet a földhivatalba még nem jegyeztek be.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.23. 07:17

Meg kellene nézni, mire lehet alapozni törlési igényt. Úgy értem, hogy a szerződés közös megegyezéssel történő felbontása megalapozza-e.

Mogul_ # 2007.02.22. 20:22

Abban az esetben mi történik, ha az ingatlan adásvétele megtörténik. A számla kifizetésre kerül, a földhivatali bejegyzést is megteszik.
Ebben az esetben nem csak visszavásárlásra nyílna mód?
Hiszen a szerződés teljesedésbe megy át, vagyis eredeti célját megfelelően beteljesíti és ezzel megszűnik, ennek a felbontása értelmetlen...

ObudaFan # 2007.02.18. 09:59

Viszont ha a kft. szempontjából ez gáz a tagok/tagtársak, illetve a hitelezők felé. Attól, hogy valaki egy kft. ügyvezetője, még nem hozhat tetszése szerint bármilyen döntést a kft-vel kapcsolatban. Természetesen még egy ilyen történet is lehet korrekt, mert lehet, hogy először úgy tűnt, jó lesz az a kft-nek, ha megveszi azt az ingatlant, majd később kiderült, hogy mégsem, de hát nem vagyok ebben olyan biztos.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.17. 19:39

Hát ez azért nem kicsit más. :)
A felek közös megegyezéssel természetesen felbonthatják a szerződést, és ingatlan-adásvételről lévén szó, a bejegyzési kérelmet is visszavonhatják.

Mogul_ # 2007.02.17. 18:12

Kedves Fórumtársak!

A kérdéses szerződés, konkrétan egy üzlethelyiség eladásáról szól, amelyet a vállalkozó értékesített, majd néhány hónappal később megszűntette a vállalkozását.
Ezek után néhány hónappal úgy döntött, hogy felbontja a szerződést, így visszakerül az üzlethelyiség a nevére...
Azért tehette meg a felbontást gond nélkül, mert a vevő akivel felbontotta a szerződést, egy kft. volt aminek szintén ez a vállalkozó a döntéshozója.
Így talán érthetőbb az eredeti kérdésem...
Várom a válaszokat. Köszönettel: Mogul

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.17. 12:39

Én is hasonló eredményre jutottam. EGy halvány esélyt azért látok. Ha a szerződésben foglalt szolgáltatás kizárólag a vállalkozás számára volt használható, akkor a körülmények jelentős megváltozására hivatkozva kérni lehet a szerződés azon pontjainak megváltoztatását, amelyek bizonyos idő előtt kizárják a felmondás lehetőségét. (Feltéve, persze, hogy jól gyanítom, és valamely tartós, időszakos szolgáltatású jellegű szerződésről van szó.)

ObudaFan # 2007.02.15. 20:43

Sőt, önmagában a szerződés sem szűnik meg ezzel, szerintem lehetetlenüléssel sem, így nemcsak a már felmerült tartozásokért felel, de a továbbiakban is teljesíteni köteles megszűnésig. Ha azért nem tud, mert idő előtt adta vissza a vállalkozói igazolványt, azért meg felel.

T r a v e n # 2007.02.15. 07:29

Kedves Mogul!

Az egyéni vállalkozó a saját, személyes magánvagyonával is felel a vállalkozási kötelezettségekért.
Ezért a szerződéses jogviszonyt rendezni szükséges, a tartozásokért felel.

Mogul_ # 2007.02.15. 06:32

Kedves fórumtársak.
Kérdésem egy egyéni vállalkozó, miután visszadta az adószámát, vállalkozása megszűnt.
Ezek után felbonthat-e olyan szerződést amit a vállakozása nevében kötött?