Jogi tanács kérése


monalisa1 # 2013.04.23. 12:44

Próbáljon vevőt szerezni a lakásra, a kialkudott árból saját kárára engedjen további x százezer forintot amiből a vevő rendbehozatja a lakást, azaz beköltözhetővé teszi, egyben a felgyülemlett számlatartozások is rendezve lesznek. (Tehát pl. 8 M Ft a lakás vételára de csak 7,2 M Ft-ot kap kézhez, a különbözet ráköltődik a lakásra, ügyvédre.)

Yankee # 2013.04.23. 11:55

bérelt szobámból egy másik bérlő ellopta a laptopom, a szobába 2 csavar kiszedésével jutott be, a házhoz volt kulcsa.
kérhetek-e ilyenkor kártérítést a főbérlő/tulajdonostól, arra hivatkozva hogy nem volt megfelelő a zár ill. megbízhatatlan személynek adott kulcsot a házhoz?
a rendőrség a másik bérlőt elfogta, kihallgatta, eljárást kezdett ellene, bizonyítani nem tudnak semmit valószínűleg.

ObudaFan # 2013.04.23. 11:53

antalzsol@freemail.hu

Azért az elvitt dolgok miatt lopásért feljelentést is lehet tenni.

monalisa1 # 2013.04.23. 11:42

Miért hagyta h felgyülemjen a fizetetetlen számla, szerződésszegés miatt már rég elküldhette volna őket. Az egyik-másik leszerelt mérőórával nemigen tud mit kezdeni, legfeljebb gombokért eladja őket valakineki., aztán ő sem tud majd velük mit kezdeni...

Egyjogász # 2013.04.23. 09:12

Az albérlővel szerintem a főbérlő áll jogviszonyban és nem a tulajdonos (persze az albérletbe adáshoz a tulajnak is hozzá kell járulnia).

Így ha az albérlő a főbérlőnek tartozik, a főbérlőnek kell perelnie, nem a tulajdonosnak.

Sherlock # 2013.04.22. 11:46

Kedves Kalala,

közokiratba kell foglalni a használat átengedését, per így is lehet, csak mondjuk fél év az egész, nem 2-3.

Kedves Szélvészkisasszony,

az email (ha nem rendelkezdik minősített elektronikus aláírással) nem írásbeli forma, tehát nem. A Ptk. rendelkezik az ilyesmiről.

Szélvészkisasszony # 2013.04.22. 09:02

Szeretném az ügyvéd urak és hölgyek segítségét kérni. Önök szerint elfogadja-e a bíróság szerződésmódosításként két cég esetében az e-mailes levelezést abban az esetben ha mindkét cég aláírásra jogosult vezetője e-mailen megegyezett egybehangzóan abban, hogy szerződést módosítanak, de azt külön nem foglalták írásba szerződésmódosításként? A szerződésben pedig annyi szerepel, hogy a szerződés csak írásban a felek egybehangzó akaratával lehetséges. Melyik törvény rendelkezik az e-mailre vonatkozóan?

Válaszukat előre is köszönöm.

kalala # 2013.04.21. 07:29

Tisztelt Ügyvéd úr!

A lányomnak vásárolt lakáson haszonélvezeti jogom van.
A lányom be szeretne a lakásba költözni, de én a jogomról nem kívánok lemondani. Milyen jogi megoldás létezik arra, hogy a későbbiekben(ha szükségem lenne rá)
pereskedés nélkül élni tudjak a haszonélvezeti jogommal.

Válaszát előre is köszönöm. Üdv. Kalala

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.20. 14:38

Szállítási szerződést szóban is lehet kötni, aki pedig szállított is, nehezen állíthatja, hogy azt szerződés nélkül tette. A szállító olyan nagyon még csak fel sem mondhat - esetleg lehetetlenülésre vagy rebus sic stantibusra hivatkozással.
A szerződés pontos és részletes feltételei azonban nehezen bizonyíthatóak.

drada # 2013.04.20. 11:28

Sziasztok! Kis segítség kellene, tényállás a következő: felek megállapodtak egy szállítási szerződésben szóban, ami alapján a szállító már meg is kezdte a szállítást.(folyamatos szállítási jogviszonyról lenne szó a jövőben) A megrendelő közben megküldte a szerződéstervezetet írásban, természetesen nem olyan tartalommal, amiben megállapodtak felek(+ ktg-ek stb), szállító arra az álláspontra jutott, hogy egyáltalán nem akar jogviszonyban állni a megrendelővel a jövőben, szabadulni szeretne! Mit tehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.19. 07:19

Abban az ütemben követelhetik, ahogyan a kölcsönt szerződés szerint törleszteni kellene. A kamat elszámolása meglehetősen bonyolult lesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 18:13

Az esedékessé vált részleteket követelhetik - az önkéntes előtörlesztés összegét még nem. De tőled ugyanúgy követelhetik.

wers # 2013.04.18. 10:46

érdekes, akkor milyen jól megy az ügyintézés, mikor eladja az önkormányzat a közterületet is a telekkel, mikor vissza kéne venni, az már csak karok széttárása (gyakorlatilag mi is a szomszéd telkén járunk haza)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.18. 10:25

rtesítettem a jegyzőt, aki kezét széttárva tanácstalanul közölte velem, hogy nem tud mit tenni.
Az baj. Ugyanis neki kellene birtokvédelmet biztosítani. Talán írásbeli kérelemre menni fog.

ersany # 2013.04.18. 08:20

Tisztelt FÓRUM...MÉLTÁNYTALAN igazságtalan ..vállalkozóból munkanélküli lett ember aki megfelel minden kitételnek csak egynek nem ő nem álláskeresési járadékot kapott ,hanem vállalkozói járadékot mert az övét így nevezték ...ezért nem kaphat nyugdíjelőtti segélyt..kérdésem létezik ez ő 5 éven keresztül nem kap semmit míg a másik igen..vállalkozó barát lépés......

Egyjogász # 2013.04.18. 07:50

Kóbor macskát veszek, felvásárlási ár 200 Ft/db. Ugyanott kolbász olcsón eladó.:)

vargaz # 2013.04.18. 07:29

Tisztelt Fórum!

Egy faluban van egy belterületi telkem (kb. 30 éve kaptam ajándékba), ahová egy önkormányzati út visz. Erre a telekre épített egy B.T. épületet és székhelynek használja. A héten az alattam lévő szomszéd kerítéssel elzárta az utat, mert szerinte a történelmi idők óta használt út az ő telkén (amit kb. 5 éve vett) van, a hivatalos úton pedig a másik szomszéd 20 éve álló háza áll. Jelenleg nem tud senki a telekre felmenni, a társaság nem tud dolgozni. Értesítettem a jegyzőt, aki kezét széttárva tanácstalanul közölte velem, hogy nem tud mit tenni. Mi tegyek és kihez fordulhatok?

Üdvözlettel Varga Zoltán

wers # 2013.04.18. 07:24

végülis a negatív reklám is reklám
(emlékeztek a müszi reklámra?)

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.18. 07:16
Egyjogász # 2013.04.17. 17:38

Csak én nem rakom be minden topicba az ügyvédi irodám elérhetőségét...
Lehet ám itt hirdetni ügyvédeknek ilyen módszerek nélkül is.

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 17:08

A tied is valószínüleg.

Egyjogász # 2013.04.17. 16:47

Ez egy nagyon hasznos és lényegretörő jogi tanács volt, biztosan sokat segített a kérdezőnek...:(

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 14:31
ObudaFan # 2013.04.17. 13:21

A kuratórium elnökének kell bejelenteni.
Az alapítványnak esetlegesen okozott kárért teljes vagyonoddal felelsz.

Kapitány Linda # 2013.04.17. 12:52

Tisztelt Jogi Fórum Üzemeltető!

Egy alapítványi kuratóriumi tagsággal kapcsolatos a kérdésem.
Kuratóriumi tagja vagyok egy alapítványnak, amiből most szeretnék kilépni. Ezen kilépési szándékomat e-mailben eljuttattam az illetékeshez, de ő most még kb 20 napig külföldön tartózkodik és nem biztos, hogy látja a levelem.
Az a kérdésem, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy hivatalosan is megszüntethessem a kuratóriumi tagságom?

Továbbá az is kérdés számomra, hogy milyen jogi és anyagi felelőssége van egy kuratóriumi tagnak? Pl. többször kellett mostanában banki pénzfelvételnél aláírnom, hogy az alapítvány nevében pénzt vehessünk fel.

Válaszát előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Kapitány Linda