Ítélet minta


Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.12. 19:56

Az anonim határozatok tára. De nem 15 évre visszamenőleg.
Korábbról a bírósági Határozatok, de az erősen válogatott.

Gabriella.Kutat # 2011.01.12. 17:41

ÍTÉLET NYILVÁNTARTÁS: Az a problémám, hogy szeretném átböngészni a Magyarországon hozott ítéleteket (beleértve a legfelsőbb bíróság ítéleteteit) úgy visszamenőleg 15 évre, mivel olyan ítéleteket keresek, amelyben a bíróság azt állapította meg, hogy a pszichikai kényszerítés mentális megbetegedést okozott, vagy prolongált pszichikai trauma pszichózist/egészségkárosodást okozott, vagy esetleg valaki a pszichikai bántalmazással hozzájárult egy ember öngyilkosságba kergetéséhez. Létezik-e bármiféle "ítélet nyilvántartó", ahol szabadon böngészni lehet a bírósági ítéletek tartalmában???

Tanácstalan vagyok, hogy merre induljak el a kutatásban, kérem segítsen aki tud.

Köszönettel, Gabriella

Márkameggy # 2008.02.25. 15:27

Jó a Courier is, könnyen olvasható, száraz. Csak az a baj vele, akárcsak az Arial-el, hogy az kis L és nagy i elég hasonló. De köszönettel veszek még tippeket.


Carnivorous Vulgaris

Dr.Attika # 2008.02.25. 15:20

Á nem idióta a felvetés, ha jelentősége van a beadvány elbírálásának mikéntjére.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.25. 15:10

Nem szép, de jól olvasható a Curier.

Márkameggy # 2008.02.25. 15:00

Nem is igazán minta, de jobb topikot nem találtam neki. Olyanok véleményét szeretném kikérni, akik sok beadványt, hivatalos levelet írnak, olvasnak.

A lényeg: melyik betűtípus alkalmazása a legjobb? Melyik néz ki legjobban? Melyiket a legpihentetőbb a szemnek olvasni? Általában Times New Romant használok, mint mindenki, de néhány iratmintán érzékeltem, hogy a Bookman Old Style-t nagyon pihentető olvasni. Volt 1-2 hivatalos levél, ahol láttam még szokásostól eltérő elegáns betűtípust, de nem tudtam a fajtáját megállapítani.

Tudom, idióta egy felvetés. Hozom a formám :-)


Carnivorous Vulgaris

monalisa1 # 2008.01.25. 19:07

Sára

ObudaFan alant adott néhány tipphelyet, hogy hol is tudnál utána nézni a problémádnak.

Én esetleg javasolnám még a http://www.totalcar.hu/…k/autojogasz webhelyet, és azon belül is baloldalt a lehetőség: "Kérdezzen az Autójogásztól".

Minden jót, legfőbb további eredményes tanulmányokat!

T.Sára # 2008.01.25. 14:16

A tárgy az osztrák és magyar kártérítési jog összehasonlításával foglalkozott. És tudom, hogy ezt büntetőben bírálják el, de nekem egy tisztán polgári kártérítési határozatot kell írnom. Szerintem pedig izgalmas feladat, főleg, hogy magyarul még sosem írtam ilyet...:)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.24. 17:32

Szükeségem lenne egy polgári peres ítélet mintára,

  • írta volt a hölgy.
ObudaFan # 2008.01.24. 16:45

Hajrá, tanítsuk meg a németeknek, hogy is kell ezt csinálni. :)

Dr.Attika # 2008.01.24. 16:15

Kedves Monalisa!
Sára nem polgári jogi, hanem büntetőjogi ítéletre kért egy mintát. Az ötlet nem bugyuta. Hallottál már összehasonlító jogról?

monalisa1 # 2008.01.24. 16:09

Már ne is haragudj meg, de az oktatód ötlete elég bugyuta (...) mert vélem az adott ország jogi egyetemén nem egy másik ország polgári törvénykönyvének az ismerete a követelmény.

T.Sára # 2008.01.24. 13:10

Külföldi egyetemen, német nyelven kell megírnom egy magyar ítéletet, a magyar jog alapján:) Az oktatóm magyar származású, így jött létre a feladat.

ObudaFan # 2008.01.22. 20:39

Külföldi egyetemen kell egy magyar ítéletet meghozni? :) Én örülnék, ha a magyar jog ekkora elismertségnek örvendene szerte a világon. :)

Dr.Attika # 2008.01.22. 18:40

Szerintem egy külföldi egyetemen tanul és ott egy magyar bírósági határozat megszerkesztése a feladata ezen témakörben.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.22. 18:33

Iskolai feladat. (Remélem, nem fecsegtem ki titkot ezzel.)

ObudaFan # 2008.01.22. 18:17

www.birosag.hu

Ezen belül Bírósági Határozatok Gyűjteménye.

De nem értem, a kérdező ítéletet akar hozni? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.22. 07:15

Az ügyvédi titoktartás értelemszerűen nem vonatkozik az iratmintákra, és nagyon sokan publikálják az ügyeiket (a felsőbb bíróságok egyenesen kötelezve vannak rá).

A polgári per első fokú ítéletének a sémája mindig ugyanaz, de a tényállást, a releváns jogszabályokat és a konkrét indoklást nem lehet mintaként megadni.

monalisa1 # 2008.01.21. 22:16

Hát azt itt nagy valószínűséggel olyant nem fogsz kapni: 1. ügyvédi titoktartási kötelezettség van, 2. senki "nem publikálja" a vele történteket.

És még annyit, hogy "itélet minta" nincs, mert két egyforma eset sincs.

Esetleg ha a kérdést megismétled az "autók és motorok" rovatban, ott valaki talán tud segítőleg hozzászólni és prívát e-mailban lelevelezitek a témát.

T.Sára # 2008.01.21. 20:34

Kedves Fórumtagok!

Segítségüket szeretném kérni. Szükeségem lenne egy polgári peres ítélet mintára, (ittas) vezetéssel okozott közlekedési baleset során elszenvedett súlyos sérülések miatti ügyben. E-mail címem: saratumpek@yahoo.de

Köszönettel!