szóbeli vizsgadíj követelésének jogossága


brainshare # 2018.07.04. 13:37

Kedves nonolet!

Köszönöm a visszajelzést. Bár a színvonal a szövegéből is kiderül - Nomen est omen - , de a mögöttes kép többet ért ezer szónál: https://www.google.hu/search?… :-)

Burn Out # 2018.07.03. 20:45

gondolom aláírtál egy képzési megállapodást vagy valami hasonlót, szóval először azt nézd meg, hogy abban mi van.

lényegtelen, hogy melyik vizsga mennyi idő múlva követi a másik vizsgát, így a ! jel használata nem indokolt.

gyakorlati vizsgatevékenység kérdőjel használatával valószínűsíthetően valamilyen számolási feladatot foglal magában. a képzés szervező biztos meg tudja mondani.

brainshare # 2018.07.03. 13:22

T. Fórum!

Köztisztviselő vagyok. IFRS oktatásra iskoláztak be, de a vizsgadíjat, ha a vizsga sikertelen, nekem kell állnom.
A vizsga 3 részből áll: gyakorlati vizsgatevékenység (?), írásbeli vizsgatevékenység, szóbeli vizsgatevékenység.

Az elsőről nem tudom, mi az, de az írásbeli vizsgán nem mentem át, így szóbelire - ami hónapokkal (!) követi az írásbelit, annak sikeressége esetén - emiatt nem mehetek.

nekem nehéz az anyag, amellett, hogy inkorrekt a tanfolyam, mert olyan dolgok vannak a vizsgán, amik a tankönyvben se szerepelnek, és hazai példát se tudtak rá a tanárok mondani.
Jeleztem, hogy nem folytatom tovább, mert nem tudom az írásbeli vizsgát sikeresen letenni (próbálkoztam, voltam konzultációkon saját költségen, és voltam írásbeli pótvizsgán is, ami nem sikerült).
Kértem, hogy töröljenek a tanfolyamról, és jeleztem, hogy nem kívánom a szóbeli vizsga díját megfizetni, mivel azt a szolgáltatást nem vettem igénybe. A tréning cég az egész összeget követeli.
Mi a mozgásterem? Nem teljesített munkáért nem szeretnék fizetni!

Üdvözlettel és köszönettel:
brainshare