rágalmazás, személyiségi jogok megsértése


Burn Out # 2016.11.08. 18:32

https://arveres.mbvk.hu/…etmenyek.php

én negatív?! bocs, hogy nem adtam igazat...

aurika # 2016.11.08. 18:42

Igazad van! A pdf-t megnyitottam és láttam csodát.

Burn Out # 2016.11.08. 18:43

örülök :)

Marcsi35 # 2016.11.22. 11:27

Üdvözlöm Önöket!

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében és át tudnám beszélni vele, hogy érdemes-e beperelnünk ezért vkit.

A lényeg, hogy férjem testvére állandó jelleggel smseket küld férjem telefonjára és itt most nem írnám le azokat a nyomdafestéket nem tűrő szavakat amikkel engem, illetve az ő férje előző feleségét, gyerekeit mínősíti. kb. egy éve kezdte és heti szinte minimum 20 mocskolódó smst ír a témában és most már elegem van! Nem fog leállni csak ha megüti a bokáját! Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha van önök között ilyen ügyvéd aki foglalkozna egy tanácsadással legyen szíves jelezze! Köszönöm! Ui.: tudom, hogy épp elég hirdetés van a neten, de nem tudom eldönteni, hogy melyik ügyvéd jártas benne és melyik az aki "csak" vállal ilyen ügyeket, de esetleg nincs a gyakorlati részében tapasztalata.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.22. 11:42

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében
Az az igazság, hogy rám mondtak már ilyet. De én tagadom!

Marcsi35 # 2016.11.22. 13:32

Lehet fáradt vagyok, mert tegnap óta nem aludtam ()pici gyerekek + vírus kombó) de ez most igent jelent? :) Értem én, hogy ez lehet egy jó vicc a rágalmazás kapcsán de vegyem annak? Megkereshetem Önt KBS?

Marcsi35 # 2016.11.22. 13:42

Most látom, hogy Ön Székesfehérváron praktizál, az nekem sajnos messze van :( De köszönöm azért!

ObudaFan # 2016.11.22. 13:46

Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Ehhez látni kellene a szöveget.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha máshogy nem lehet igazolni a bizonyítandó tényt, akkor igen.

Marcsi35 # 2016.11.22. 13:53

Igen, tudom, hogy látni kéne a szöveget, de épp ezért keresek olyan ügyvédet aki csinált, csinál ilyen jellegű pereket. Persze a törvényt én is el tudom olvasni, de hogy a gyakorlatban ez hogyan működik ahhoz jártasság kéne az meg nekem nincs! Ide meg még sem másolhatom ide, azt a több száz sms-t amit erről küldözgetett (van az ezer is egyébként és nem viccelek!). Le vannak mentve egy program segítségével.

A 15 éves azt tudná bizonyítani, hogy más rokonok előtt is mit művel, évek óta fültanúja az apja és az én rágalazásának, nem egyszer ő állította le az illetőt, hogy a kistestvérei előtt ne csinálja ezt!

Ön Obudafan jártas ezen témában? Megkereshetem?

Simabőrű # 2017.01.06. 18:16

Üdvözletem!
Bérjegyzékem a munkahelyemen lezárva szoktam megkapni, a papírt a két szélén elhelyezett perforált csík letépése után tudom csak kibontani, megnézni.
Kérdésem, ha én egyszer a fizetési papírom felbontva kapom meg, mondván véletlen másnak adták oda, aki nem figyelte, hogy nem az övé, akkor ez kimeríti-e személyiségi jogok megsértését? (2013. évi V. törvény, 2:43. § e) a magántitokhoz és a személyes adatok védelméhez való jog megsértése)
Köszönöm előre is a választ!

Burn Out # 2017.01.06. 18:37

Lehet jogsértő, illetve lehet felróható is, meg nem is. Ha tényleg csak figyelmetlenség, akkor nem feltétlenül kellene jogsértésen gondolkodni.

Korien # 2017.01.11. 10:18

Üdvözletem! Azzal a problémával fordulnék önhöz, hogy facebook-on fel raktam egy munkámról képet a saját oldalamra, majd egy ismerősömtől tudtam meg, hogy valaki le mentette a képet és fel rakta egy olyan zárt csoportba ahol én nem vagyok jelen és nyilvánosan el kezdte rágalmazni, sértegetni ezzel a személyemet is. Lehet ezzel kapcsolatban valamit kezdeni? köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.06. 08:14

A kritikát bírni kell.

Nem rágalmazás lesz az, hanem szerzői jogok megsértése. Az pedig csak akkor bűncselekmény, ha vagyoni hátrányt okoz. Persze, a polgári jogsértés bűncselekmény elkövetése nélkül is megvalósul.

büszke-apa # 2017.02.11. 22:35

Kedves Nicky1974!
Nem tudom, hogy olvasod e még a fórumot, de ha igen, akkor leírom majd én is az én sztorimat, amiben jelen pillanatban vagyok most én is.
Hasonló a szituáció nálam is csak pont fordítva van, mert közöttünk meg pont az anyuka teszi ezeket a dolgokat velem.
Csak nálam sokkal durvább dolgok vannak, mint nálad.
Csak röviden annyit, hogy a Rendőrség, Ügyvédek, Gyámhatóság, Biró és stb... mind azt mondták, hogy több 1000 ügyük van, de ilyennel még nem találkoztak.
Kb 5 hónapja zajlik ez a sztori, de ha egy kicsit jobban lenyugodtam leírom hátha találsz megoldást a te esetedre is.
A fontos, hogy ne hibázz és higgadt maradj mindig ez csak jó tanács! Azért jó tanács, mert minél többet túlórázik a másik fél ezen, annál többet hibádzik!

PestiEtus # 2017.02.13. 16:47

Kedves büszke-apa!

Kérem írjon nekem emailt.

büszke-apa # 2017.02.18. 17:34

Kedves PestiEtus!
Miért szeretné, hogy írjak önnek emailt?

PestiEtus # 2017.02.18. 23:28

Mert érdekel a története, több embert ismerek hasonló helyzetben.

monro21 # 2017.02.23. 14:29

Üdvözlet!

Szeretnék segítséget kérni abban, egy 16 tagú titkos FB csoportban tett megjegyzés miatt (ami egyébként igaz és ez bizonyítható) elítélhet e a bíróság egy rágalmazási perben? A perem folyik, de amikor be akartam mutatni a megjegyzés alapjául szolgáló bizonyítékokat, arra a bíró azt mondta, hogy nem érdekli, mert nem képezi a per tárgyát.

Ilyen tényleg van???
Jó lenne ha tudna valaki segíteni ebben, mert nagyon nem szeretnék valami olyan miatt "elítélt" lenni ami igaz.

Lehet valakit az IGAZSÁGGAL RÁGALMAZNI?

Dr.Attika # 2017.02.23. 14:54

Lehet valós, de becsület csorbítására alkalmas tényállítással rágalmazni. Nincs is helye a tényállítás valóságának bizonyítására, hacsak nincs nyomós köz, vagy magánérdek.

Szomorú örökös # 2017.02.23. 20:37

monro21

Felhívnám a figyelmedet a végén a zárójeles részre...

A valóság bizonyításának azonban csak akkor van helye, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta (tehát közérdek vagy jogos magánérdek bizonyítottsága hiányában akár való tény állítása, híresztelése stb. is bűncselekmény lehet).

Szomorú örökös # 2017.02.23. 20:39

monro21

Én is jártam ilyen cipőben. Azt hittem, hogy megúszhatom, mert igazat állítottam, igaz nem sokan álltak be mögém, hogy segítsenek, ha bizonyítani kell. Aztán elbizonytalanított az ügyvédem, pontosan ezzel. Szerencsére nekem az első békéltető meghallgatáson véget is ért a történet.

Zoli123 # 2017.02.24. 17:11

Kedves Fórumozók!

Társasházunkban közgyűlés lesz. Az egyik jelölttel kapcsolatban egyik ismerősöm jelezte, hogy kerüljük el messzire. Amikor rákérdeztem, hogy mi vele a gond, akkor elmondott egy gyomorforgató történetet, a közös képviselő egy nagyon erkölcstelen dolgot tett. Hogyan közölhetem ezt a tulajdonosokkal úgy, hogy ne kövessek el rágalmazást vagy becsületsértést?

Köszönöm!

Zoli123 # 2017.02.24. 17:13

Kedves Fórumozók!

Társasházunkban hamarosan közös képviselőt választunk. Az egyik jelölttel kapcsolatban egyik ismerősöm jelezte, hogy kerüljük el messzire. Amikor rákérdeztem, hogy mi vele a gond, akkor elmondott egy gyomorforgató történetet, a közös képviselő egy nagyon erkölcstelen dolgot tett. Hogyan közölhetem ezt a tulajdonosokkal úgy, hogy ne kövessek el rágalmazást vagy becsületsértést?

Köszönöm!

drbjozsef # 2017.02.24. 18:59

Névtelen levél a postaládákba?
Csak hát ki ne derüljön, ki volt...

Zoli123 # 2017.02.24. 23:24

Utalhatok-e arra, amit hallottam, tehát mondhatom-e hogy: "Olyan durva dolgot hallottam az adott cég vezetőjével kapcsolatban, hogy ha azt elmondanám, az rágalmazás lenne és jobban járunk, ha hanyagoljuk ezt a céget"?