Polgári per


Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 19:41

Elismeri hogy utaltam neki, de azt állitja hogy ajándék cimen,mert hogy ő soha nem kért tőlem.
Akkor ezt elrontotta.

De még te is elronthatod. Például mit válaszolsz arra, hogy miért utalgattál neki éveken keresztül havonta? Pláne, hogy a korábbi kölcsönöket sem fizette vissza soha.

(Ha megbízol egy ügyvédet, neki ne hazudj. Az nem vezet jóra.)

László88 # 2024.02.22. 19:08

Üdv, lakás biztosítóval nem egyeztünk meg ő sokkal kevesebb kárt térített mint a költségvetés. Kérdésem az lenne a kár kifizetésétől mennyi időn belül lehet közjegyzői fizetési meghagyást kérni? Köszönöm.

maria valeria # 2024.02.22. 15:45

Elismeri hogy utaltam neki, de azt állitja hogy ajándék cimen,mert hogy ő soha nem kért tőlem. Kisebb, nagyobb összegek voltak. 1.8 milió Ft a 7 év alatt, havonta utaltam neki.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 14:51

Ez így ellentmondásos. Akkor most elismeri, hogy megkapta az összeget, csak állítja, hogy ajándék volt, vagy azt is tagadja, hogy pénzt kapott tőled?

2014- 2021 között történt ügy ez.”Ezt hogy kell érteni? Hét éven keresztül utalgattál neki?

(Egyébként neked sem ártana egy ügyvéd. Mekkora összegről van szó?)

maria valeria # 2024.02.22. 14:28

Adtam egy bizonyos összeget egy jó ismerősömnek, abban bizva hogy ha majd eladja a házát vissza fogja adni.
Papirt de semmilyen elismerést nem csináltunk egymást közt.
E- mailon irogattunk néha felmerúlt a tartozása is. ,de ott sem egyértelműen.Voltak üzenet váltások,egy egy alkalommal irta hogy mennyi pénzt küldjek neki, én kúldtem,a megadott számlaszámára, megjegyzéshez irtam hogy kölcsön adom neki, de az ö számláján csak az összeg szerepel,a közleményemben beirt kölcsön nem.. Most tagad mindent, hogy a pénzt ugyan megkapta,de nem kölcsön volt.
Mivel ezt ő ajándékként vette. És nem is akarja elismerni. Nem tudom mi a teendöm de úgy látom nem sok.. Ellenem fodult ügyvédet is fogadott,félő hogy a biróság bizonyiték hiányában elútasit,és akkor még fizethetem az ügyvédi munkadijat is. Mit tehetek??? Szüntessem.meg a pert mielőtt elkezdödne vagy csináljam végig....aztán majd mint pervesztes, fizethetek.... Nagy gondban vagyok...Erre kértem a segitséget. 2014- 2021 között történt ügy ez.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 13:51

gondolok itt elévülésre is. [...] lehet hogy jobb lenne ilyen alapon vissza lépni?
Erről beszélek. Talán ha előadnád a vita lényegét. Mi a kereseted, mivel védekezik az alperes?

drbjozsef # 2024.02.22. 13:45

maria valeria,

A bíróság, ha a bizonyításhoz szükségesnek látja, beszereztethet olyan iratokat, amelyet a peres felek egyikének nem adnak ki. Mondjuk ilyen egy öröklési pernél az örökhagyó bankszámlái visszamenőlegesen.

Az emailokkal továbbra sem értem mit akarsz. A Google-tól (helyesen : AlphaBet-től) nem hiszem, hogy ki fogja kérni az adatokat, vagy az Origó freemail-jétől, ha csak egy email címet tudsz. Ha nem tudsz belépni, így jártál valszeg.

maria valeria # 2024.02.22. 13:35

Még nem kezdödött el a per, március 14 lesz az első tárgyalás,de nincsenek bizonyitékaim, csak az e- mailon de azokat nem találom 2014- 2021. között volt. Főleg több telefont is cseréltem, és e- mail cimet is.
Még gondolok itt elévülésre is. Mivel csak most kezdem a pert, lehet hogy jobb lenne ilyen alapon vissza lépni?. Bizonyiték hiányában félő hogy akár el is bukhatom?
Egy bizonyos pénzösszeg vissza szerzéséről lenne szó.

maria valeria # 2024.02.22. 13:20

Kovács Béla Sándor.
Igy már teljesen érthető, a kérdésem.
Tehát a felperes kötelessége, ha perel,minden bizonyitékot beszerezni.
A biróságot eŕre útasitani nem lehet,én nem is teszi meg helyettem..
Nagyon szépen köszönöm a rám szánt idejét.
Kivánok további szép napot önnöknek.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 12:49

De az első kérdés nem is az, hogy hogy lehet hozzáférni az e-milekhez vagy a számlatörténethez, hanem hogy szükségesek-e?
Továbbá, hogy a pernek mely szakaszában vagyunk - mert attól függ, hogy megengedett-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.02.22. 12:47

A bizonyítékokat a feleknek kell szolgáltatniuk, a bíróság nem dolgozik helyettük.

drbjozsef # 2024.02.22. 09:35

maria valeria,

Kérni bármit kérhetsz. Nem tilos az. Legfeljebb, ha a bíró indokolatlannak ítéli, akkor nem teszi meg.
Milyen email üzeneted nincs meg? Mivel levelezel, eldobható címmel??

A banki kivonatokat sok évre kikérheti a bíróság, ha az rendelkezésre áll. Én kértem már ki 1997-ig visszamenőleg kivonatokat az otp-től, és simán teljesítették is a bíróság kérésére, egy kb. 15cmes paksamétát simán kinyomtatva beküldtek.

maria valeria # 2024.02.21. 16:02

Van egy polgári peres ügyem, kérhetem a biróságot hogy kérje ki az e mail üzeneteket , meg a netbankiutalásaimat,mert én már nem találom a telefonomban
2014- 2021 ig visszamenőleg..