Magyar Posta


FDToth # 2017.07.06. 11:43

közben megoldódott, ma át is vettem. érdekes, tegnap reggel első hívásra azt mondták h nem tudják, utána hívtam őket vagy 4-szer, és délutánra már az adott postára ment is...
Valszeg ORbán hülyeségéről lesz itt szó tényleg. ki van adva h csak azzal a szerencsétlen válaszlevélle foglalkozzanak, aki meg zakalatja őket, azt szolgálják ki...
Ezzel a barom válszlevélle sokkal több embernek okoznak hátrányt, mint előnyt (nem értem, hogy van-e olyan ember, aki várja ezt a köszönetnyílvánítsát)

efi99 # 2017.07.05. 21:02

Persze, hogy a sok az elfoglaltságuk, ha egyszer Viktor király parancsba adta nekik, hogy a milliós darabszámú Nemzeti Inzultációs izéket, aztán most meg - elsőbbségivel ! - a köszönő izéket kell kiszórni mindenek előtt. Na, nem baj, úgyis billeg a szék lába.

FDToth # 2017.07.05. 10:24

na: NMHH nem jó, ők nem foglalkoznak vele (csak akkor ha pl az ügyfélszolgálatos nem megfelelően beszélt velem, ilyen esetkben), nemrég hívtam őket. mondták h nav. navon belül a vámosok, de ők nem elérhetőek

pazs # 2017.07.05. 10:00

Az NMHH-nál tehetsz panaszt, bár gyorsabban ettől nem lesz nálad a csomag.

FDToth # 2017.07.05. 09:54

Tisztelt Fórumozók,

nagyon bosszant az alábbi, nem tudom mit tehetnék:

májusban rendeletem külföldről egy terméket. Vámeljárás alá vonták május végén, azóta a postánál van a cucc. kb. 2-3 naponta hívom őket, és írok is mailt, de semmi sem történik. Egyszerűen azt mondják, hogy sok az elfoglaltságuk, és hiába hívogatom őket akár naponta, nem fogják gyorsabban intézni.
Kérdezem: mit lehet tenni? nonszensz, hogy 5-6 hét mire megkapom a csomagot (ami ugye ajándék lenne). Ki az a hatóság, aki érdemben tud segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!

D. Tóth Ferenc

Bea1 # 2017.03.10. 12:28

A postára nem vonatkoznak a magyar törvények, rá a postaforgalmi törvény vonatkozik, max 15 000 forintot fizet akkor is, ha ők kézbesítik rosszul az Oscar nyertesek neveit tartalmazó borítékokat.

PestiEtus # 2017.03.10. 05:52

Miért ne tudnád a Postát perelni?
Először tegyél panaszt. Azt kivizsgálják, és értesítenek a jogorvoslati lehetőségekről.
A postást nem fogod tudni perelni, csak a munkáltatóját, a Postát.

Bea1 # 2017.03.10. 05:38

Az okos postás felülírta a kézbesítési címet, merthogy azt biztos elírták, mivel ő pontosan tudja, hol található a címzett, így a tértivevényes ajánlott levelem nem érkezett meg.

Tudom, hogy a Posta a törvények felett áll... nade a postás is?

Ez esetben ugyanis az alkalmazottjuk megszegte a munkaköri előírásokat, hisz alapból nem a címre vitte, hanem oda, ahová szerinte küldeni kellett volna.

Mi van, ha nem a postát perlem, (azt nem is lehet) hanem a postást?

Zoltan77a # 2017.01.09. 20:54

Sziasztok!

Kis segitséget szeretnék kérni.

Rendeltem Amerikából táplálékkiegészítőket. A rendelés értéke 312 USD volt. kedvezménnyel együtt. Utólag jóváírtak 66 USD postai költséget is, tekintettel arra, hogy black friday alkalmával rendeltem, és a rendszerük nem tudta kezelni a külföldről beérkező rendeléseket.
A magyar postától megérkezett a levél, amelyben kérték, hogy emailben küldjem el a vámoláshoz szükséges dokumentumokat. Ezt meg is tettem, illetve küldtem számlakivonatokat, emailmásolatokat stb. amiben elmagyarázom, hogy az eredeti számlán szereplő tételek közül egy termék nem volt elérhető, és a postai költséget is jóváírták, ennek megfelelően 261 USD érték után kell kifizetnem a vámilletéket és Áfát. Kértem a postát, hogy amennyiben bármi kérdésük van, vagy nem tudják az említett érték alapján vámkezelni a csomagot, keressenek emailben vagy telefonon.

Idén érkezte egy értesítés, hogy csomagomat átvehetem 31600 Ft érték kifizetése után az 1 bázison. Voltam ott, próbáltam betekintés nyerni a dokumentumokba, hogy lássam, milyen érték után került kiszámolásra az a 31600 Ft érték. A posta ezt megtagadta, azt mondták, hogy vagy átveszem a csomagot, vagy írjak az ugyfelszolgalat@posta.hu címre.
A csomagot nem vettem át, mert meglátásom szerint ezzel elfogadom a vámolást és utólagosan nem élhetek panasszal, nem vámoltathatom újra a küldeményt.

Írtam az ugyfelszolgálat@posta.hu címre, ahol kertem, hogy jelezzek az 1 bázisnak, hogy a csomagot ne küldjék vissza a feladónak, mert az ügy tisztázása után szándékomban áll átvenni a csomagot, és kértem, hogy részletezzék, milyen összeg után került kiszámolásra a vámilleték ill. ÁFA. 2 nap után a telefonos ügyfélszolgálat tájékoztatott, hogy rossz címre írtam, és írjak ismét a postaimport@posta.hu címre. Ezt meg is tettem, de még válasz nem érkezett.

A kérdésem az, hogy mit tehetek? A csomagot nem szeretném átvenni mindaddig, amíg nem vagyok tisztában azzal, hogy milyen összeg után kell fizetnem.
Tudom, hogy törvény szerint szállítási költséget is beleszámolják, de esetemben ez jóváírásra került. ezt alá tudom támasztani banki kivonattal, illetve a cégtől kapott email megerősítéssel is.

Vadsuhanc # 2017.01.06. 14:45

Konkrétan mi a sérelmed amely a Posta hibájából ered ?

ImreK # 2017.01.02. 13:44

Egy üzletszabályzat vagy a Ptk. az erősebb(lsd. Magyar Posta)?

A Magyar Posta mi az,hogy nem fizet sérelemdíjat, eldöntheti magától?

ObudaFan # 2016.12.26. 07:40

Ha például amiatt utasítják el a feljelentést, mert nem tartottad meg a határidőt, fellebbezéssel élhetsz.

ImreK # 2016.12.21. 22:48

Vadsuhanc

Válaszoltam nekik.

Milyen jogorvoslatokra gondolsz egészen konkrétan?

Vadsuhanc # 2016.12.16. 07:46

ImreK

Nem neked az érdeked, hogy a felszólításnak eleget tegyél és az ügyedben haladjanak?

Amennyiben joghátrány ér vagy ért, akkor arra meg vannak a megfelelő jogorvoslatok. Szerintem.

ImreK # 2016.12.15. 17:00

Tiszteletem!

Rágalmazás vétsége ügyről van szó, én vagyok a feljelentő. 15 napon belül sima levélben hívtak föl hiánypótlásra kézhezvételtől számítva.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.14. 12:15

Azokat valóban nem. :)

Vadsuhanc # 2016.12.14. 11:53

Tisztelt KBS !

A kérdező... " A kézhezvételtől számított 15 napos határidős... leveleket említett. ezeket nem dobálják.

Utána én is pontosítottam, hogy van amikor igen, de azok nem a " 15 napos határidős " levelek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.14. 11:03

A bíróság nem küld " bedobós " levelet.
De. Van, amit sima levélként küldenek ki. Pl. értesítést a jogerőről.

Vadsuhanc # 2016.12.14. 06:58

Esetlegesen megtisztelnél azzal, hogy leírod mit tartalmaz az a " bedobós " levél ?

ImreK # 2016.12.13. 20:46

Mégis küldött.

Vadsuhanc # 2016.12.13. 15:05

Pontosítok. Olyan levelet nem küld " bedobósan ", amelyhez 15 ( vagy akárhány ) nap panasz vagy fellebbezési jogod fűzödne.

Vadsuhanc # 2016.12.13. 14:59

ImreK

A bíróság nem küld " bedobós " levelet.

ImreK # 2016.12.13. 14:39

Tiszteletem!

A kézhezvételtől számított 15 napos határidős leveleket mindenképpen alá kell írnia a címzettnek?
A helyi bíróság simán bedobta... Nem kellett aláírni. Milyen jogon várják el a 15 napos határidőt? Bedobástól? És ha otthon, elutazom? Statisztikai adatként kezelnek, hogy bedobták, a többi nem érdekli őket alapon?
Sokan azt mondják- szerintem is szabálytalanul jártak el.

groszfater@gmail.com # 2016.12.08. 22:39
TRobi86 # 2016.12.08. 22:08

Üdv!

Elő vagyok fizetve egy havi magazinra, amihez ebben a hónapban járt egy ajándék. A magazin megérkezett a postaládámba, és volt mellé egy értesítés a postától, hogy a kiszállítás során megsérült a csomagolás, és elnézést kérnek. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy fel volt bontva a csomag, és az ajándék eltűnt belőle. Ilyenkor mit lehet tenni?

Előre is köszönöm a választ!
Robi