Magyar Posta


FDToth # 2017.07.05. 09:54

Tisztelt Fórumozók,

nagyon bosszant az alábbi, nem tudom mit tehetnék:

májusban rendeletem külföldről egy terméket. Vámeljárás alá vonták május végén, azóta a postánál van a cucc. kb. 2-3 naponta hívom őket, és írok is mailt, de semmi sem történik. Egyszerűen azt mondják, hogy sok az elfoglaltságuk, és hiába hívogatom őket akár naponta, nem fogják gyorsabban intézni.
Kérdezem: mit lehet tenni? nonszensz, hogy 5-6 hét mire megkapom a csomagot (ami ugye ajándék lenne). Ki az a hatóság, aki érdemben tud segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!

D. Tóth Ferenc

pazs # 2017.07.05. 10:00

Az NMHH-nál tehetsz panaszt, bár gyorsabban ettől nem lesz nálad a csomag.

FDToth # 2017.07.05. 10:24

na: NMHH nem jó, ők nem foglalkoznak vele (csak akkor ha pl az ügyfélszolgálatos nem megfelelően beszélt velem, ilyen esetkben), nemrég hívtam őket. mondták h nav. navon belül a vámosok, de ők nem elérhetőek

efi99 # 2017.07.05. 21:02

Persze, hogy a sok az elfoglaltságuk, ha egyszer Viktor király parancsba adta nekik, hogy a milliós darabszámú Nemzeti Inzultációs izéket, aztán most meg - elsőbbségivel ! - a köszönő izéket kell kiszórni mindenek előtt. Na, nem baj, úgyis billeg a szék lába.

FDToth # 2017.07.06. 11:43

közben megoldódott, ma át is vettem. érdekes, tegnap reggel első hívásra azt mondták h nem tudják, utána hívtam őket vagy 4-szer, és délutánra már az adott postára ment is...
Valszeg ORbán hülyeségéről lesz itt szó tényleg. ki van adva h csak azzal a szerencsétlen válaszlevélle foglalkozzanak, aki meg zakalatja őket, azt szolgálják ki...
Ezzel a barom válszlevélle sokkal több embernek okoznak hátrányt, mint előnyt (nem értem, hogy van-e olyan ember, aki várja ezt a köszönetnyílvánítsát)

aequumF1 # 2018.01.16. 19:15

Tisztelt Hozzáértők!

A következőben kérnék segítséget:

  • Előzmények:több tíz éve elköltöztünk, új lakcímet létesítettünk. Szintén több tíz éve névváltoztatás történt.

Történt, hogy a napokban MOK-os küldemény érkezett a régi lakhelyre, a korábban viselt névre címezve. Erről közvetetten tudomást szerezve, felkerestem az illetékes postahivatalt. Átvenni nem tudtam a küldeményt, mivel sem az igazolványban szereplő név, sem a lakcímkártyán jelölt cím nem egyezett, a levelet nem adták. Kértem, mivel tudomásuk volt, van az adatokban történő változásról /akkor, annak idején be is lett jelentve/ küldjék vissza "elköltözött", v. "ismeretlen" jelzéssel. Nem tették, visszaküldték "nem kereste" jelzéssel.
Mit tudok tenni az ügyben? Hogyan tudok ellentmondani (tartalmat természetesen nem ismerem)?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 19:27

Majd ha a végrehajtásról értesülsz, megdöntöd a kézbesítési vélelmet. (Különben kissé gyanús az előadásod, hiszen a címzettnek az adott címen tartózkodó hozzátartozójának is szabályosan kézbesíthető a küldemény.)

aequumF1 # 2018.01.16. 19:39

A korábbi címen jelenleg nem tartózkodik senki, nincs olyan személy akinek oda szólna a lakcím kártyája.
Egyébként helyes a "nem kereste" jelzés?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.16. 21:29

Nyilván nem. De ez költői kérdés.

nonolet # 2018.01.16. 22:05

aequumF1

Nem ártott volna MINDENHOL jelezni
a cím- és név változásod, annak idején...

Ahogy a szerződéseidben vállaltad is azt valamikor.

aequumF1 # 2018.01.21. 19:07

"Nyilván nem. De ez költői kérdés."

www.kbs-ugyved.hu

Köszönöm az eddigieket.

A további eljárást mennyiben és milyen módon befolyásolja (vagy nem) a megváltoztatott név?

aequumF1 # 2018.01.21. 19:09

"Nem ártott volna MINDENHOL jelezni
a cím- és név változásod, annak idején...

Ahogy a szerződéseidben vállaltad is azt valamikor."

A szolgáltatóknál megtörtént.

nonolet # 2018.01.21. 20:18

Nem csak nekik adtad meg címeid különböző szerződésekben...

Amikben vállaltad, hogy bejelented a változásokat AMÍG a szerződésed él velük.

(tipikusan 15 napot vállaltál erre, ugyebár)

aequumF1 # 2018.01.21. 20:25

Aki kezdeményezte a szóban-forgó küldeményt, vele nem voltam és még nem vagyok semmiféle viszonyban.

aequumF1 # 2018.01.23. 19:48

A további eljárást mennyiben és milyen módon befolyásolja a megváltoztatott név?

Nusy # 2018.01.24. 14:03

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni a posta által ért sérelmem ügyében. 2017 novemberében hivatalos levelet kellett volna, hogy kézbesítsenek részemre. Ezt a levelet a posta regisztrációja alapján nov. 10. és nov. 17. napján kézbesíteni "próbálták" (jelzem otthon voltunk!) de egyik alkalommal sem hagytak értesítést! Így önhibánkon kívül nem szereztünk tudomást a levélről. A posta a levelet "nem kereste" jelzéssel visszaküldte! 15 napos határidős, fizetéses meghagyásos levél volt! Dec. 12.én ismételten jött egy levél, ami sima bedobós volt Erre viszont mivel megkaptuk, válaszoltam, de tudomásom a novemberiről ekkor sem volt. Majd most tegnap kaptunk ismét egy ajánlott levelet amiben közölték, hogy a decemberi levelünk érvénytelen mivel határidőn túl válaszoltunk! Felhívtam őket, és akkor közölték, hogy novemberben nem vettük át a levelet, így a határidő lejárt! Azonnal bementem a postára,és utána kérdeztem , illetve panaszt tettem, ugyanis a levél tartalmát nem láttam, nem volt róla tudomásom, és értesítést sem hagytak az átvételéről! Kérem segítsenek mit tehetek még ebben az ügyben!A közjegyzővel is beszéltem, elmondtam telefonon a problémámat azonnal a tudomásomra jutást követően! Ők jelenleg várják a postára bejelentett panaszom kivizsgálásának eredményét!

nonolet # 2018.01.24. 14:09

aequumF1

Az mindegy, hogy most ki keres, mert aki most keres
az
ABBÓL a szerződésből indul ki amit anno kötöttél!!!

Amiben vállaltad, hogy a bejelented az adatváltozást.
(amíg az a szerződésed él)

HA nem tetted meg a bejelentést.
akkor
szerződést szegtél, aminek
a következményeiért te felelsz.

(ha még nem évül el időközben
az
adatváltozástól függetlenül is, más okból)

Nusy # 2018.01.24. 14:11

Kedves Fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni a posta által ért sérelmem ügyében. 2017 novemberében hivatalos levelet kellett volna, hogy kézbesítsenek részemre. Ezt a levelet a posta regisztrációja alapján nov. 10. és nov. 17. napján kézbesíteni "próbálták" (jelzem otthon voltunk!) de egyik alkalommal sem hagytak értesítést! Így önhibánkon kívül nem szereztünk tudomást a levélről. A posta a levelet "nem kereste" jelzéssel visszaküldte! 15 napos határidős, fizetéses meghagyásos levél volt! Dec. 12.én ismételten jött egy levél, ami sima bedobós volt Erre viszont mivel megkaptuk, válaszoltam, de tudomásom a novemberiről ekkor sem volt. Majd most tegnap kaptunk ismét egy ajánlott levelet amiben közölték, hogy a decemberi levelünk érvénytelen mivel határidőn túl válaszoltunk! Felhívtam őket, és akkor közölték, hogy novemberben nem vettük át a levelet, így a határidő lejárt! Azonnal bementem a postára,és utána kérdeztem , illetve panaszt tettem, ugyanis a levél tartalmát nem láttam, nem volt róla tudomásom, és értesítést sem hagytak az átvételéről! Kérem segítsenek mit tehetek még ebben az ügyben!A közjegyzővel is beszéltem, elmondtam telefonon a problémámat azonnal a tudomásomra jutást követően! Ők jelenleg várják a postára bejelentett panaszom kivizsgálásának eredményét!

nonolet # 2018.01.24. 14:16

Nusy

Ezt úgy mondják: hogy: beállt a "kézbesítési vélelem".
Azaz, olyan mintha átvetted volna a levelet.

Ezt a kézbesítési vélelmet kell most megdöntened!!!

Neked kell bizonyítani, hogy: önhibán kívül nem vetted át azt a levelet.

Ebben a posta segíthet, azzal, hogy elismeri: nem volt értesítő.

Ha viszont nem ismeri el, abból szívás lesz...

Nusy # 2018.01.24. 14:43

Köszönöm szépen a választ! A posta főnökével már beszéltem, ő szóban elismerte nekem, hogy tud a problémáról , de eddig még senki nem tett panaszt! Illetve volt, hogy a postás is elismerte!Nagyon bízom benne,hogy az én esetemben is így lesz, illetve a panasz kivizsgálásakor is tartja az állítását a vezető!

nonolet # 2018.01.24. 15:16

Azért az ilyen beszélgetésekkor:

A telefonodon
VÉLETLENÜL ugye mindig éppen
egy hangrögzítő alkalmazás fut ?!

Nahát, nahát...

Nusy # 2018.01.24. 15:41

Sajnos utólag adtad az ötletet! :( De fogok még beszélni vele!

Pisti91 # 2018.02.12. 14:42

Kedves Fórumozók!
A történetem a következő! Január 22.-én feladtak nekem postai úton egy hivatalos iratot amit a mai napig nem kézbesített nekem a posta! Megkeresésemre utánna néztek a levélnek de a feladás óta a levelemnek nyoma veszett! Tudakozványt lassan 2 hete hogy beadtam de arról sem kaptam semmiféle visszajelzést! Ezidő alatt pedig az irat hiánya miatt kiestem egy államilag támogatott ingyenes képzésről mivel az iratot nem mutattam be határidőre! Ez a képzés támogatottan már többet nemis fog indulni csak önköltségesen ami megközelítőleg 650ezer forint! Nagyon bánt a dolog és nem akarom annyiba hagyni hogy önhibámon kívül a posta miatt kiestem ebböl a képzésböl! Szerintetek mit tudok tenni ebben az ügyben hova érdemes fordulnom? Köszönöm a segítséget előre is!

nonolet # 2018.02.12. 15:58

Azért nem csak a posta a hibás ám.

Az iratot nyilván beszerezhetted volna
saját magad is a határidő vége felé járva.

De csak vártál bambán a postára...

Azaz nem tettél meg mindent,
ami tőled jogosan elvárható volt!
A kár elhárítása érdekében.

(persze
lehet olyan indokod, ami mentesít,
de elég kicsi a gyakorlati esélye)

Az viszont kevéske indok,
hogy
csak tétlenül vártál a postára...

- -

A képzés szervezőnél kérj méltányosságot!
Elmondva, hogy mi történt....

Hátha sikerrel jársz.

Sőt, már ezt kellett volna tenned az utolsó napon is!!!
Jelezni, hogy "nem jött még meg az írat" mi a teendőm?

Pisti91 # 2018.02.12. 16:16

A feladást követő 4. Naptol folyamatosan telefonáltam! Ám az iratot amit vártam nem állíthattak ki másikat míg a posta vissza nem igazolja hogy elveszett! Nem ölbetett kézzel ültem itthon hogy vagy idér vagy nem!