Megrendelő nem akar fizetni, mit tehet a vállalkozó?


Dr.Attika # 2016.10.17. 03:52

Mert a Lajtán túli önkormányzatok kereskedelmi osztályai igényesek arra, hogy a területükön működő vállalkozások korrekt üzletpolitikát folytassanak. Segítenek is egyébként.

Burn Out # 2016.10.16. 18:02

az önkormányzat miért segítene a kézbesítésben?

sambenedek # 2016.10.16. 17:13

Köszönöm az eddigi segítséget. Ennek szellemében próbálkozunk tovább.

Dr.Attika # 2016.10.16. 16:17

Így már más. Ez nem háromszög ügylet.
Azt tanácsolom, hogy a számlát tegye bele egy zárt borítékba megcímezve. Egy nagyobb borítékot címezzen meg az osztrák megrendelő székhelye szerinti önkormányzatnak. tegyen bele egy nemzetközi tértivevényt megcímezve meg egy válaszborítékot. Az önkk. írja meg, hogy a vállalkozó nem található, levél visszajön, telefonon nem elérhető és szíveskedjenek gondoskodni a kézbesítésről.

Immaculata # 2016.10.16. 16:09

:) Akkor annyira kell fizetési meghagyást kibocsátani + költségek + kamatok.

sanya078 # 2016.10.16. 16:08

1 millió 850 ezer forint a megrendelés értéke, szállítási költséggel együtt!

Immaculata # 2016.10.16. 15:52

Törvényességi felügyeleti eljárást kérhetsz a cégbíróságon, és mellette fizetési meghagyást bocsáss ki a 600 eFt-ra.

sanya078 # 2016.10.16. 15:17

Elnézést, német pasi osztrák akart lenni! Szóval Osztrák vállalkozó megkeresett, ajánlatot adtam, megrendelőt küldött. Mivel ő nem gyártó,csak kereskedő, adott 3 szállítás címet, ahova az árú egy részét ide , másik része oda, harmadik része amoda. Ezek vélhetően felé fizetnek, őt keresték meg hogy nekik kell, ő meg keresett gyártót, tervezőt, ami lettem én! Megrendelői megvannak! A leszállításról CMR minden aláírva az ő partnerei által. bizonyíthatóan igazolom hogy EU-ben lett lerakva minden.Párhuzamosan elküldtem neki a végszámlát, az általa, és megrendelőn adott címre, de visszajött, hogy nem tudták kézbesíteni. Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 11:58

Annyiból számít, hogy felszámolás kezdeményezésére így nem biztatnálak. De a követelésetek megalapozottságán semmit nem változtat. Ha kis szerencsétek van, ugyanígy tesznek a fizetési meghagyással is.

sambenedek # 2016.10.16. 10:30

Kb. 600 kHUF az összeg. Ha jól értem, nem számít, hogy átveszik-e a leveleket.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 09:48

mit tudunk ilyen esetben tenni?
Be kell perelni. (Ha a követelés nem éri el az egymilliót, akkor fizetési meghagyás.)

Dr.Attika # 2016.10.16. 09:47

Ha a némettel kötött üzletet és osztrákoknak szállított, akkor csak a németnek kell számláznia.

wers # 2016.10.16. 09:45

Még ha azt is elárulnád, kinek számláztál, a szállitási cimekre, vagy a te megrendelődnek?

sambenedek # 2016.10.16. 09:37

Elnézést kérek, pontatlanul fogalmaztam. Arról van szó, hogy nem veszik át. A "címzett ismeretlen" megfogalmazás pongyola volt. A kérdés ettől függetlenül ugyanaz: mit tudunk ilyen esetben tenni? Egyáltalán, van-e jelentősége annak, hogy átveszik-e vagy sem a felszólítást? Ettől függetlenül lehet-e a cég törvénysértő működése okán törvényességi felügyeleti eljárást indítani?

wers # 2016.10.16. 09:31

Kedves Dr.Attika! Szerintem a megrendelőnek számlázott, csak keveri e nemzeteket. Abból következtetek, hogy különben a három szállitási cim szerint három helyre, három cégnek három számlát kellett volna kiállitania.

Dr.Attika # 2016.10.16. 09:28

Olvassátok már el még egyszer. A német és az osztrák 1938-45 között volt ugyanaz.

wers # 2016.10.16. 09:28

Vagy a kérdező nem értette meg pontosan, mit irtak az osztrákok (vagy németek) a boritékra.

Dr.Attika # 2016.10.16. 09:24

Azt írta, hogy az osztráknak számlázott. Azért háromszüg ügylet, mert német a megrendelő, magyar a szállító és osztrák a rendeltetési hely. A fuvart meg a magyar rendelte és fizette.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 09:22

A levél "Címzett ismeretlen" címen ment vissza
Valami nem kerek a tényállásban. Ha nem veszik át, akkor a jelzés vagy "nem vette át", vagy "nem kereste".

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 09:21

Igen, nekem is úgy tűnik, hogy a "német" itt az osztrák szinonimája volt. Ami a történelmi szóhasználatban nem volt ritka. L. pl. Petőfi: "mit nem beszél az a német?"

sambenedek # 2016.10.16. 09:18

Tisztelt Fórum!

Az én vállalkozásomnak (mérnöki szolgáltatás) olyan problémája van, hogy az egyik vevőnk nem akar fizetni. Megrendelő rendben, a tartozást elismerték. Felszólításokat küldtünk, majd átadtuk az ügyet az ügyvédünknek, aki felhatalmazott akár felszámolási eljárás kezdeményezésére is. A megállapodott protokoll szerint ő is kiküldött felszólítást, amit a cégnél nem vettek át, arra hivatkozva, hogy a postát csak az ügyvezető veheti át, ő meg épp (soha) nincs ott. A levél "Címzett ismeretlen" címen ment vissza az ügyvédhez. Az ügyvédünk azt mondja, hogy vagy vigyük ki mi a levelét és vetessük át a cég ügyvezetőjével, vagy bízzunk meg ezzel egy ilyesmivel foglalkozó közjegyzőt. Ezzel az a baj, hogy tőlünk sem és mástól sem fogják átvenni a levelet (ez nem feltételezés, hanem tény). Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget,
Sambenedek

wers # 2016.10.16. 08:56

Abban is biztosak lehetünk, hogy a német már régen leszámlázta az osztráknak és be is szedte a véteárat. Közben dörzsöli a kezét, hogy a magyartól nem kapott számlát.
Akkor az is biztos, hogy köze sincs a háromszög ügylethez.

wers # 2016.10.16. 08:53

Ha jól veszem ki, elirta, és az eredeti, az elején németnek nevezett pasinak számlázott (szerintem helyesen), és három oszrák szállitási cim van.

Dr.Attika # 2016.10.16. 08:51

Abban is biztosak lehetünk, hogy a német már régen leszámlázta az osztráknak és be is szedte a véteárat. Közben dörzsöli a kezét, hogy a magyartól nem kapott számlát.

Dr.Attika # 2016.10.16. 08:45

És pontosan nem 27, hanem o% az ÉFA ha jól számláz és a bevallást is jól készíti el.