Megrendelő nem akar fizetni, mit tehet a vállalkozó?


Dr.Attika # 2016.10.16. 08:43

Nem aziránt érdeklődött, de mivel nem küldte el a német cégnek a számlát, akkor pénzt sem követelhet tőle. Az osztrák cég meg joggal küldte vissza, mert ő csak a némettel áll jogviszonyban.

wers # 2016.10.16. 08:42

Miért lenne ez háromszög ügylet? A szállitási cim mióta egyezik meg a szerződő féllel? Pl. (többek között) épitőiparban elég érdekes lenne, ha szállitási cim megegyezne a szerződő fél cimével.
Le merném fogadni, hogy a megrendelő nem annyiért adta el a ládákat, mint amennyiért vette.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 08:22

Nem az adóvonatkozások iránt érdeklődött, ha jól figyeltem. Arról nem is beszélve, hogy 27% az 27%.

Dr.Attika # 2016.10.16. 08:07

Az hagyján, hogy nálam, de a NAV-nál is. A különbség az, hogy az övék sokba fog fájni a kérdezőnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 07:47

Ez a számlafétis elég súlyosnak tűnik nálad...

Dr.Attika # 2016.10.16. 07:17

Momentán annyi, hogy mivel nem a német megrendelőnek lett számlázva és ezért nem ő az adóbevallásban a megrendelő, így 27% ÁFA is terheli a magyar eladót. Egyébként a HÉA irányelv a magyar ÁFA törvénybe is implantálva lett.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 07:10

(Megjegyzem, az irányelveknek egyébként is közvetlen hatálya.)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.16. 07:09

Mi köze van az adózási meg a számlázási szabályoknak a kötelmi joghoz?

Dr.Attika # 2016.10.16. 03:30

Nem kell szerződést olvasni, mert a háromszögügyletre az uniós HÉA irányelv speciális adózási és számlázási szabályokat állít fel. Az kötelezően alkalmazandó, abból kiszerződni nem lehet.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.15. 21:05

Olvastad a szerződéseket?

Dr.Attika # 2016.10.15. 18:11

Háromszög ügylet. Az osztrák jogosan nem fizet. A német megrendelőnek kell küldeni a számlát.
Teljesen nyitva szállítás volt?

sanya078 # 2016.10.15. 17:13

Sziasztok
Egy kérdés csak, egy német kereskedő rátalált a vállalkozásomra, acél lemezekből csinálunk dolgokat. Virágládákat kellett neki csinálni , megrendelőt küldött mindent, legyártottuk neki, az árút mivel ő csak kereskedő ki is szállítottuk 3 vevőjének Ausztriába , CMR, szállító minden aláírva szépen megvan. A végszámla a megrendelő osztrák vállalkozó pasinak elküldve postán tértivel, de visszajött hogy nem vették át! A pasi azóta 2 hete se telefonra, sem emailra nem reagál, vagy is nem akar fizetni. Hivatalosan ment minden. Hol és miket tegyek ellene? A számlák másolatát emailban azért elküldtük. A weblapja továbbra is él, az eu adószáma ATU is aktív. Mit lehet tenni, fogjam magam, és menjek ki a 3 partneréhez, és hozassam vissza a virágládákat? Itt elég nagy ládákról van szó, lemezből. Minden tanácsot meghallgatok. Köszönöm.

Dr.Attika # 2015.05.29. 13:26

A "Fehér kéményseprők" jelző alkalmas lehet a bőr színe szerinti megkülönböztetésre?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.29. 11:43

Persze... Ahogy azt Móricka - meg a Fehér Kéményseprők - elképzeli...

Alexander Australian # 2015.05.29. 07:26

A felek megállapodnak abban, hogy ha bármilyen okból a megrendelő nem fizeti ki az elvégzett munka ellenértékét kivitelezőnek, abban az esetben a kivitelező zálogjogával élhet az elvégzett munka értékéig, a beszerelt termékeken, azokat kiszerelheti és elszállíthatja. Az ebből eredő kárért a megrendelő felel, költségeit pedig köteles megtéríteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.11. 09:19

Pedig de jó lenne. :)

ObudaFan # 2012.07.11. 08:54

Nincs ilyen általánosan használható csodamondat.

Marcipán002 # 2012.07.11. 07:58

Köszönöm, ez így világos.

guba" # 2012.07.11. 07:51

A szerződésbe beilleszthető mondatról, már ha tudja valaki esetleg, még nem kaptam érdemben választ...

Na, pontosan ez az, amit még ezen a fórumon (sem) írt le egyetlen jogász sem, mert okiratot így nem szerkesztünk. Nem hiszem, hogy nincsen erre egy ügyvédi óradíjnak megfelelő likviditásod, még akkor is, ha sok a kintlévőséged.

Marcipán002 # 2012.07.11. 07:37

Tudod kedves Kovács Béla,

először is, mivel laikus vagyok, vagyunk, konkrét megoldás érdekel. Persze, leírták többen, hogy adjam végrehajtóhoz a dolgot. De ennél picit részletesebben igényeltem volna a választ.
Meg elhangzott az is hogy a A Ptk. és a gyakorlat számos szerződéses biztosítékot ismer. remek, és nekem ezt honnak kell előbányásznom?
Valamint nagyszerű dolog hogy általánosságban elmondja valaki, hogy ezt kell tenni, az lesz belőle, de mivel még soha az életbe nem használtuk ezt az "eszközt", és nagy valószínűséggel nem véletlenül kértem itt segítséget, így had legyen már probléma nekem, hogy ezek az általános hozzászólások mit is jelentenek pontosan, mi is a menete, hol is kezdjük el a dolgok intézését.

A szerződésbe beilleszthető mondatról, már ha tudja valaki esetleg, még nem kaptam érdemben választ...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.11. 07:29

Ne zavarjon, hogy mindenki más eddig is ugyanezt mondat.

Marcipán002 # 2012.07.11. 07:23

Végre, köszönöm szépen!

mivel nem vagyunk járatosak ezekben a dolgokban, így ez az első igazán konkrét válasz.

Köszi

gerbera317 # 2012.07.11. 07:20

Kedves Marcipán 2.0

A 2012.07.10. 14:56-i hozzászólásoddal kellett volna kezdened a témát, a megoldás pedig a legelső válasz ObudaFantól. Mit kell ezt túlragozni? A fizetési meghagyás benyújtásától a végrehajtás megindításáig kell talán 4 hét. Hidd el, ha a végrehajtó kihúzza az embered segge alól mindkét drága autóját, a földhivataltól pedig meghozza a posta a végrehajtási jog bejegyzéséről szóló határozatot, úgy fog az embered fizetni, mint az olajozott villám. Ha a vh-lapon bepipálod azt is, hogy "A vételár (vételhez adott kölcsön összege), elkészítési, javítási díj behajtása végett lefoglalható dolog (Vht. 89. § (3) bek.)", a végrehajtó még a kazánt is lefoglalja, az embered meg csak nézni fog, mint a vett malac.

Marcipán002 # 2012.07.11. 07:17

kicsi kék tablettát nem kértem, viszont valami egészen mást igen, de az valamiért elkerülte mindenki figyelmét. Vagy csak ezek a "kollégák" elméleti emberek, és a gyakorlathoz vajmi kevés fogalmuk van.

Tehát, van-e esetleg olyan paragrafus, bevált szerződésbe behelyezhető mondat, /törvényesítve kvázi azt, hogy a mi tulajdonunkat képezi a termék mindaddig, ameddig ki nem fizeti a teljes összeget, vagy- leszerelhetjük a falról, vagy- nem adjuk át sem a számlát, sem a garanciajegyet, vagy orcán csaphatjuk ameddig szarakodik velünk/ amelyet mi is beilleszthetnénk, ami arra utal, hogy nem érdemes bajlódni a nemfizetéssel, mert ő húzza a rövidebbet.

Tisztelettel.

guba" # 2012.07.11. 06:58

magyarul a vállalkozó ki van szolgáltatva a piacnak. a kormánynak, és az időnek.

Mindenki érti, hogy miről beszélsz, de erre azok a megoldások léteznek, amit a kollégák leírtak. Ha nincs időd szerződéses biztosítékokkal bajlódni, meg a megrendelőid sem hajlandók ilyen kötelezettségeket vállalni, akkor vagy csinálod tovább ezzel a kockázattal, vagy abbahagyod. Erre sajnos még nem találtak fel kicsi kék tablettát.