Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

könyvelő felelőssége

nonolet # e-mail 2018.05.13. 13:44

Bebbe

Kérd el tőle!
Nincs joga visszatartani az irataid.

- -

De megsúgom CSAK MÁSOLATOT szoktam adni a könyvelőnek.
Az eredeti az mindig nálam van lefűzve, itthon.

Így nincs ilyen probléma soha...

• nem veszíti el
  • nem zsarol a visszatartással

Több mint 30 éve már, hogy ez a bevált módszerem :-)

Bebbe # e-mail 2018.05.13. 08:04

És mi álljon ebben a felszólításban? Valamint min küldjem neki? Levélben? Arra nincs idő! Emailben? És utána kihez forduljak?
Az APEH -hoz? Hogy nem kapom meg a bevallásom a könyvelőtől. Kinevet!
Szóval egyenlőre hasznos tanácsot még nem kaptam!

egyötvenes68 (törölt felhasználó) #   2018.05.12. 21:51

Határidőre teljesítsen, az alényeg! Ha nem, akkor szólítsd fel írásban.

Bebbe # e-mail 2018.05.12. 19:57

Nem tudom elvinni máshoz, nála vannak a könyvelendő dolgok. Kérjek ki mindent újra a cégektől, nyugdíjpénztártól?

nonolet # e-mail 2018.05.12. 19:32

Másik könyvelőhöz... vidd el másnak az anyagot.

Bebbe # e-mail 2018.05.12. 18:17

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban, hogy a könyvelő, akihez elvittem az adóbevallásom, lassan 2 hete nem adja ki kérésre sem az elkészült bevallást. Mindig arra hivatkozik, hogy sok a dolga, nincs bent az irodában, nem ér rá.
A határidő jön, Én meg nem tudom beadni miatta!
Kihez tudok ilyen esetben fordulni?
Nagyon kétségbe vagyok esve, mert bírságot nem szeretnék fizetni!

Köszönöm a válaszokat!

mucimici # e-mail 2018.04.24. 08:55

Mi számít szándékosnak? Inkább hanyagság miatt lettek nullás bevallások benyújtva és a felszámolás előtt önellenőrizve. Az ügyvezető semmiképpen nem fizette volna be. Ez számít ilyenkor?

mucimici # e-mail 2018.04.23. 12:21

Mi számít szándékosnak? Inkább hanyagság miatt nullás bevallások lettek benyújtva és a felszámolás előtt önellenőrizve. Az ügyvezető viszont semmiképpen nem fizette volna be. Ez számít ilyenkor?

Rexor # e-mail 2018.04.23. 11:34

Nem az önellenőrzés önmagában nem bűncselekmény. Ha viszont szándékosan valótlan tartalmú bevallásokat ad be a könyvelő az már koccosabb...

mucimici # e-mail 2018.04.23. 11:12

A könyvelő bűntethető, ha a kapott iratokból csak nullás áfa bevallást készít és később önellenőrzi? Ez bűncselekmény?

drbjozsef # e-mail 2018.04.18. 07:48

Ööö... az igazat?

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

mucimici # e-mail 2018.04.18. 06:10

Ilyen esetben a könyvelőnek, tanúként meghallgatják mit kellene mondani, hogy miért voltak a nullás bevallások?

nonolet # e-mail 2018.04.17. 13:30

A bevallásokért és azok tartalmáért is a CÉGVEZETŐ felel, NEM a könyvelő.

Buta cégvezető az akinek a tudta-jóváhagyása nélkül intézkedhet a könyvelője a vállalkozása nevében.

- -

A könyvelő egy egy bérmunkás csak.
Aki a bizonylatokból előállítja a szükséges új iratokat.
(kimutatások, bevallások, könyvelés)

De ezeket a cégvezetés hagyja jóvá!!!
Mielőtt ÉLESSÉ válnak.

Mivel..
Az élesedés után a cégvezetés felel miattuk.
Ahogy hiányukért is.

A cégvezetői felelősség NEM TOLHATÓ ÁT "könyvelőre" !!!
Hisz nem a könyvelő vezeti céget...

mucimici # e-mail 2018.04.17. 10:10

Nem bűnsegédi magatartással. Az ügyvezető védekezhet azzal a bíróságon, hogy a könyvelő nem adta be rendesen a bevallást, a nullás bevallásokról meg nem is tudott? Akkor sem fizette volna be az áfát. Ilyenkor a bíró kit vádol?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.04.16. 19:27

Ha csak nem bűnsegédi magatartással. De az szándékos bűncselekmény.

www.kbs-ugyved.hu

mucimici # e-mail 2018.04.16. 18:22

Azóta nem adnak le nullás bevallást. Abban az esetben megvádolhatják valamivel a könyvelőt, ha a kft ügyvezetője időben behozta az anyagot, de nullás bevallás lett beadva és a felszámolás előtt önellenőrizve lettek a bevallások? Ennél a cégnél csődbüntett a vád. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.04.16. 18:11

Nem valószínű. De a jövőre nézve én azt javasolnám, hogy ha az ügyfél nem adja le a bizonylatokat a könyveléshez, akkor nem nullás bevallást kell benyújtani, hanem semilyet.

www.kbs-ugyved.hu

mucimici # e-mail 2018.04.16. 16:55

Üdvözlet!
Olyan kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy egyik ismerősöm könyvelő irodában dolgozik alkalmazottként. Van egy problémás ügyfelük, aki nem fizet járulékokat, áfát, társasági adót, iparűzési adót. Jelenlegi cégében sem. 4-5 éve felszámolták három cégét. Most bírósági ügy lett belőle. Mivel nem hozta időben a könyvelési anyagot, nullás áfa bevallások lettek leadva és később önellenőrizve. Az egyik cégben viszont volt, hogy időben behozta az anyagot, de nullás bevallás lett leadva és a felszámolás előtt önellenőrizve. Ilyen esetben a könyvelőt megvádolhatják valamivel?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.11.22. 21:37

Ne vicceljünk már! Tudod te, mennyi az áfamentesség bevételhatára? Ha egy nyugdíjas bácsi azt meghaladja, az aligha a kiskertben kapálgatja a húsz tő paradicsomot.

www.kbs-ugyved.hu

Rexor # e-mail 2017.11.22. 17:32

Egészen pontosan ez az áfa bevallás nyomtatványa, amit havonta/negyedévente vagy évente kell benyújtani, de ez most a legkevésbé érdekes szerintem. Nem teljesen értem mit jelent az, hogy egységesen felel valamiért a könyvelő. A könyvelő azért felel, amivel megbízzátok, ez lehet a könyvelés, bevallások elkészítése, stb. Az egy cégvezető részéről pedig szerintem erőteljesen ajánlott hogy legyenek legalább alapvető fogalmai az általa vezetett társasággal kapcsolatos adminisztrációs teendőkről.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2017.11.22. 16:43

Mit jelentene? Negyedéves áfa-bevallást jelent. Az egyik 16-ra, a másik 17-re vonatkozik.

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2017.11.22. 16:36

"Mi a könyvelő felelőssége?"
Alapvetően annak teljesítése amivel megbíztátok.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Rexor # e-mail 2017.11.22. 16:33

Hogy mi a könyvelő felelőssége azt neked kell tudnod, gondolom benne van a szerződésben. Az biztos, hogy a NAV a Kft-t fogja megbírságolni, ha nem nyújtottatok be adóbevallást. Hogy ezt kártérítésként tudod e érvényesíteni a könyvelővel szemben megint jó kérdés - szintén a szerződést kellene ismerni ehhez.

H. Csaba # e-mail 2017.04.22. 00:33

Azt gondoltam ennél segítőkészebb ez az oldal.
Kérdem én a beszámolómulasztása miért is a cégvezető kötelessége?
Megkérném, hogy ne ilyen bejegyzésekkel segítsenek!

Még egyszer....
A könyvelő a beszámolót mulasztotta és még a levél felszólítására és az én felszólításomra sem tett eleget.
Akkor hogy is van ez?
Itt milyen aláírásról beszélünk?
olvassunk már.....
A cég tiszta tartozásmentes...
Egyértelmű, hogy a könyvelő az idióta aki szarik a vállalt feladatára.

Rexor # e-mail 2017.04.21. 21:26

"Gondolj bele: ki is ír alá?!"

Sok mindenki sok mindent aláírhat, de hogy ez alapesetben egy Kft. esetében nem a tulajdonos az biztos.