ingatlan adás - vétel


Immaculata # 2015.06.06. 18:48

Miért nem kötelezed az eladót, hogy üríttesse ki az ingatlant, különben nem adod át a vételárat.

matthiasi # 2015.06.06. 03:58

KBS 2015.06.03. 06:56 !

hogy te milyen zseni vagy !

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.03. 10:10

Közokiratba kérd azt a kötelezettségvállalást.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.03. 04:56

Demagógia.

Zoltanuss # 2015.06.03. 02:42

Ok. hogy per. Na de kérem a mi bíróságaink működése egy szégyen.

Bizonyítja ezt a minapi táblás eredmény is.
De lesz ez másképpen is. !!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.02. 17:43

Mi következik, ha mégse teszi meg?!
Valószínűleg per.

Joanna # 2015.06.02. 17:42

A kérdésemre választ kaptam, köszönöm szépen mindenkinek.

Zoltanuss # 2015.06.02. 16:04

kamata az azért párszázezer forint is tud lenni, és nem mindegy, hogy nekem kamatozik, vagy a vevőnek.
J. nem vagy képben a jelenlegi kamatokkal. Ma gyakorlatilag nincs reál kamat.
Amúgy nem bonyolítod el kicsit , kapsz egy jelentős foglalót, benne maradsz a lakásban, mi kéne még ??

Sherlock # 2015.06.02. 09:50

Megfogta veled az Isten lábát a vevőd. Ha van esze, még most visszamondja.

Joanna # 2015.06.02. 09:30

Kedves Lajcsó és Zoltanuss!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Zoltanuss,
az a problémám, hogy egy lakás árának háromahavi kamata az azért párszázezer forint is tud lenni, és nem mindegy, hogy nekem kamatozik, vagy a vevőnek.
Az ő problémájuk az lehet szerintem az előrefizetéssel, azon felül, hogy a pénz az nekik is pénz (egész éjjel nem tudtam aludni, csak olvastam és olvastam), hogy kis hazánkban nem lehet csak úgy kihajigálni embereket meg cuccokat a mások által jogtalanul használt lakásunkból. Tehát, ha ők most fizetnek, akkor mi a garancia arra, hogy én elhúzok innen augusztus végén?
(Tudom, közjegyzőnél lehet úgy intézni, hogy egyből végrehajtható legyen az én kilakotatásom, de még régebben utánanéztem, és a közjegyzőnél készült szerződés a legtöbb esetben drágább, mint ügyvédnél készült, ráadásul ez a pasinak valami céges dolgait is intéző ügyvéd, szóval alighanem ragaszkodik hozzá.).
Bár bizonyára ügyvédi keretek közt is lenne megoldás, mert elég sokan költöznek be később, mint ahogy pénzt adnak, de hát ezt ne nekem kelljen már tudni.
A leginkább az zavar, hogy nem tudom, nem egyszerűen csak madárnak akarnak-e nézni. Hiszen ontja ránk minden médium, hogy a lakásásrak emelkedőben vannak.
Megállapodni mostani áron, kifizetni meg három hónap múlva?
Igaz, hogy miattunk nem költözhető azonnal, de én akkor is arra való tekintettel adtam oda ennyiért, hogy azonnal fizetnek, és nem beszéltünk mást azután sem, hogy nem azonnal költözhető.
(Röviden, kb. úgy zajlott a beszélgetés, hogy "Mennyi az ára?" "X+0,5M" "Na de mennyiért adjuk oda valójában?" "X Ft-ért." "Ajánlok X-0,5M-t most azonnal" "De mi nem tudunk kiköltözni azonnal, legkorábban nyár végén." "Nem baj, nekünk csak sulikezdéskor kell a lakás, az a fontos, hogy nyélbe legyen ütve. Gondolják meg!"
Meggondoltuk, felhívtam, hogy X-0,25M-ért odaadjuk, kevesebbért biztosan nem. Visszajöttek, azt mondták, jó, rendben, hogyan tovább?
Mondtam, hát, ügyvéd, foglaló.
Oké. És elmentek.
Miután elmentek, mondtam is magamban, de hülye vagyok, minek foglaló, ha azonnal fizet? De hát akkor már nam akartam variálni, gondoltam, akkor kicsit később is fizethetnek, végülis elég hosszú az a 3 hónap.
Írtak mailt, kérték az adatokat, én meg írtam, hogy adjanak foglalót most, július közepén a nagy lóvét, párszázezret meg birtokba vételkor.
Az ügyvédjük meg írta, hogy a szokásos foglalót most, az összes többit birtokba vételkor.

lajcsó # 2015.06.02. 07:29

Természetesen egy ingatlan több szerződéssel is eladható, ha nem zavarja a feleket a többlet hercehurca meg a többletköltség. Az életszerűtlenségről nem is beszélve.

Zoltanuss # 2015.06.02. 06:47

Ja most én is kérdeznék.
Tehát valamikor a közeljövőben eladó leszek.
Az eladandó ingatlan több egymástól független részből áll, /fizikailag / telekkönyvileg egységes egész.
Lesz egy eladási ár. Ha a leendő vevő mondjuk 80 - 85 % -ot fizet, akkor a projekt annyi részét birtokba is veheti. A fennmaradó 15 % -ot pedig akkor, ha kiegyenlíti a teljes vételárat.
Jó a konstrukció vagy sem?
Vagy eleve csak a telekkönyvi rész 85 %-a lesz átírva. ?
Mondjuk így a vevő nevére megy a 8 /8 ból 7/8 a 1/8 meg marad - elővételi joggal. Igaz ez csak 12,5 %. Lehet átírni az egészet a nem átadott rész pedig mint zálog tárgy szerepel.
Lehet ebből később un. birtok háborítási ügy ??

Zoltanuss # 2015.06.02. 06:34

Joanna !

Mi itt a probléma ?

hogy most fizetnek, ők meg alighanem úgy gondolták, hogy majd akkor, ha megkapják a lakást. De akkor én nem adnám oda annyiért.)

A meredek az lenne, ha azonnal költöznének viszont az összeg egy részével még lógnának.

Ezzel viszont nincs összhangban a fenti idézet :

Abszurd-e az az eladói elképzelés, hogy a vevők a lakást most kifizetik (közel teljesen, párszázezer forintot visszatartva esetleges károk esetére, melyet birtokba adáskor pótolnak), de a birtokba adás csak 3 hónap múlva lesz?

Nincs azzal semmi probléma, ha nem veszik birtokba, de azért azt is pontosan körül kellene írni az az előleg végül is mennyi ?
Mert a közel teljesen nem egy objektív valami. ) 90 % ?? több vagy kevesebb ?? Előlegnek is sok, foglalónak meg pláne.

lajcsó # 2015.06.02. 05:34

A jelen esetben a birtokbaadás és a fizetés időpontját a felek szabadon állapíthatják meg, erre nincs kötelező szabály.

Joanna # 2015.06.01. 21:17

Kedves Fórumozók!
Éppen készülök eladni a lakásomat.
Lenne egy vevő (nem ingatlanoson keresztül, hanem magánúton), úgy tűnt, szóban megállapodtunk, felvette velem a kapcsolatot az ügyvédje a részletek végett, és most kiütközni látszik egy kis félreértés-féleség a fizetés ideje miatt...
Talán a pontos részletek nem annyira fontosak, általánosságabn szeretném megtudni, hogy

  • Abszurd-e az az eladói elképzelés, hogy a vevők a lakást most kifizetik (közel teljesen, párszázezer forintot visszatartva esetleges károk esetére, melyet birtokba adáskor pótolnak), de a birtokba adás csak 3 hónap múlva lesz? Vagy volt már ilyen a világtörténelemben?
  • Van-e olyan jogszabály, ami ezt a fenti eljárást tiltja? Vagy pedig az ilyesmi pusztán a két fél megállapodásán múlik?

(Csak szeretnék felkészült lenni, mire válaszol majd az ügyvédjük a ma esti levelemre...Az a probléma, hogy én abban a hitben egyeztem meg velük az árban, hogy most fizetnek, ők meg alighanem úgy gondolták, hogy majd akkor, ha megkapják a lakást. De akkor én nem adnám oda annyiért.)
Köszönettel:
Anna

lajcsó # 2015.04.09. 13:22

"Kell ehhez a szerződéshez ügyvédi ellenjegyzés?"
Nem kell, de tanácsos!
"Mennyinek kellene lennie a foglaló értékének? Mi a vételár 5%ára gondoltunk."
A gyakorlat szerint a vételár 10%-a.
"Mi történhet olyankor ha az előszerződés megkötése után az ingatlan megsérül(pl beázás), ekkor is köteles vagyok megvásárolni."
Megállapodástól függ. Ezt (is) rögzíteni kell az előszerződésben!

Zöldövezeti11 # 2015.04.09. 13:14

KViktória !

Ok. ,hogy ti mennyire gondoltatok. Kérdés,hogy az eladó is ennyire gondolt é.
Tény, hogy sok foglalót adni meggondolatlanság.
Abban az előszerződésben mindennek benne kell lenni , így ennek is. mármint annak, hogy az ingatlan átadásakor ép és sérülésmentes lesz majd.

KViktória # 2015.04.07. 15:34

Tisztelt Ügyvédúr/Nő!
A következő kérdésem lenne Ön felé:
Párommal ingatlant szeretnénk vásárolni, már ki is választottuk melyik lenne a megfelelő. Azonban meg szeretnénk várni a 2015. július 1-jét, mivel ekkor lép életbe a "csok" használt lakás vásárlásra is. Mivel nem szeretnénk, hogy az ingatlan addig eladásra kerüljön így arra gondoltunk kötnénk egy előszerződést a tulajdonossal így ehhez lenne egy pár kérdésem:

  • Kell ehhez a szerződéshez ügyvédi ellenjegyzés?
  • Mennyinek kellene lennie a foglaló értékének? Mi a vételár 5%ára gondoltunk.
  • Mi történhet olyankor ha az előszerződés megkötése után az ingatlan megsérül(pl beázás), ekkor is köteles vagyok megvásárolni?

Válaszát előre is köszönöm!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.04.02. 18:06

Legyen igazad.

lajcsó # 2015.04.02. 13:57

Te valami látnok lehetsz. :D Honnan veszed, hogy az új vevő tulajdonjogát bejegyezték? Egyenlőre arról van szó, hogy az új vevő a lakásba beköltözött (birtokba vette). Nem pedig arról, hogy a lakás a tulajdonába is került.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.04.02. 11:43

:) Ha határozatlan időre kérték volna, akkor most az új tulajdonos nem lenne bejegyezve.

lajcsó # 2015.04.02. 11:35

"a földhivatali bejegyzési kérelem törlődik a tulajdonjog fenntartás határidejének lejártával."
És ha a tulajdonjog fenntartással történő eladás tényének feljegyzését határozatlan időre kérték?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.02. 10:45

Szó szerint azt mondtad, hogy „"a szerződés létre sem jött”". Na, ezt kellene megmagyarázni!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.04.02. 09:26

Ha tulajdonjog fenntartással történt az eladás, és a vételár meg nem fizetése miatt nem adták ki a tulajdonjog bejegyzéséhez szükséges nyilatkozatot, akkor a földhivatali bejegyzési kérelem törlődik a tulajdonjog fenntartás határidejének lejártával.

Sherlock # 2015.04.02. 08:46

Én igényelném, hogy tanuljak belőle.