Meghatalmazás ingatlan eladás esetén


drbjozsef # 2020.02.19. 06:48

Hajnalanya,

  1. Igen.
  2. Mindegy. Ez megállapodás kérdése. Bármikor megteheti, az a kérdés, mikor célszerű, hogy őt is védje, meg nektek is megfeleljen.
wers # 2020.02.19. 07:15

1. Ez azért vevőtől is függ, hogy akar-e kituménmeddig várni, amíg a harmadik fél is alá tudja írni, hogy érvényes legyen. (gondol ezt is ügyvéd előtt kell, tehát az ügyvédet is kétszer kell igénybe venni.

Mi az akadálya, hogy valamelyik tulajdonost meghatalmazza, hogy mindent egyszerre le lehessen bonyolítani?

drbjozsef # 2020.02.19. 08:58

wers,

1. Ez nem jogi kérdés. Persze hogy függ a vevőtől. A jogi része az, hogy nem kötelező egyszerre jelen lenniük.

Mi az akadálya, hogy valamelyik tulajdonost meghatalmazza, hogy mindent egyszerre le lehessen bonyolítani?
A meghatalmazást is ügyvéddel kell készíteni, és mivel külföldön él, ezért vagy hazajön emiatt (de akkor felesleges a plusz kör a meghatalmazással), vagy konzulátuson csináltat felülhitelesítést. Macerás, ennyi.

wers # 2020.02.19. 09:08

Úgy kérdezte: "nincs értelme" - márpedig ez így nem igaz.

Én úgy vettem ki, hogy szándékoznak eladni. Persze ha már küszöbön a vevő, akkor más, de ha még csak hirdetik, amikor itthon jár adjon meghatalmazást. Sokkal egyszerűbb lesz a további.
(pl. mikorra is írják a fizetési határidőt, ha nem tudják, a harmadik mikor tud hazaérkezni..., az foglaló is kérdéses stb.)

Hajnalanya # 2020.02.22. 12:14

Kedves "drbjozsef", kedves "wers"!

Köszönöm a válaszukat.

Pont azért gondoltam, hogy felesleges hazajönnie csak a meghatalmazás miatt a 3. tulajdonosnak, amit drbjozsef írt:
"A meghatalmazást is ügyvéddel kell készíteni, és mivel külföldön él, ezért vagy hazajön emiatt (de akkor felesleges a plusz kör a meghatalmazással), vagy konzulátuson csináltat felülhitelesítést. Macerás, ennyi."

Hasznos információkkal szolgáltak, még egyszer köszönöm.

Cagai # 2020.04.21. 18:37

Sziasztok,

a meghatalmazásba kötelező beírni az ingatlan adatait? Úgy nem lehet, hogy a meghatalmazás a meghatalmazó nevén lévő összes ingatlanra vonatkozik?

Ez azért érdekes, mert az eladó ingatlan papírjai nem ott vannak, ahol a személyek.
Másrészt ingatlan vásárlásra vonatkozó meghatalmazásnál nem lehet előre tudni az ingatlan adatait.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.21. 18:48

Akár általános meghatalmazás is lehet.

Cagai # 2020.04.21. 19:21

Köszönöm.

Egy meghatalmazást csak egyszer lehet felhasználni? Vagy több alkalommal is, ha több ingatlanról van szó különböző megyékben?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.04.21. 19:35

Akárhányszor. Csak legyen belőle elegendő példány.

Cagai # 2020.04.22. 08:49

Köszönöm.

Cagai # 2020.04.27. 12:34

Megkérdeztem néhány ügyvédet írásban, mennyibe kerül egy meghatalmazás.
Van aki azt írta neten nem válaszol. Akik válaszoltak, 10e-20e Ft-ig vállalják.
De kérdés nélkül azt írták, helyrajzi szám kell.
Lehet, hogy általános meghatalmazás drágább. Vagy lehet, hogy nem mindenki vállal olyat.