Biztosító pénzt akar


Mikk # 2017.01.13. 09:00

Üdv

Van egy érdekes problémám.
2015.10.22-én volt egy kis parkolási károkozásunk. Nem hagytuk ott a károsultat ahogy szokás, hanem hagytunk elérhetőséget majd később kitöltöttük a papírt hibátlanul.
2016.05.02-án eladtam az autót majd másik biztosítást kötöttem az újra egy másik biztosítónál. Itt ugye az előző biztosító által igazolták, hogy nem volt káreseményem mehet a B02.
2017.01.05-én kaptam egy levelet az előző biztosítótól (kelt 2016.12.20), hogy kifizettek a 2015-ös kárra 32.000Ft-ot. Fizessem ki vagy ugrik a bónuszom.
Ezen igencsak meglepődtem, hiszen igazolták, hogy nem volt károm.
Felhívtam őket, hogy ezt azért magyarázzák már el, erre nagyon nem volt hajlandó a hölgy, de sikerült annyira belezavarni, hogy elkottyantotta a káresemény leadását. Ami 2016.07. azaz bőven a 30 napos határidő után. Majd azon lovagolt, hogy 5 év az elévülési idő a káreseményre. Ez viszont arra van ha vitás az eset vagy rendőrségi ügy van belőle. Nálunk tiszta volt minden.
Azt már nem mondta el, hogy mégis milyen indokot fogadtak el a 30 napos határidő fél éves túllépése miatt.
Szerintem fél évre (7 hónapra) valódi indok nincs, hacsak rögtön a kitöltés után nem kómába került.

Azon kívül, hogy írtam nekik és kértem az ügy kivizsgálását, mit tudok még tenni?
Persze tudom, hogy a 32eFt-ot ki kell fizessem, mert saját magam nem nyerhetek ellenük.