elévült? - vagy viszik az autómat?


Sasfioka # 2007.02.13. 12:34

Gratulálok :)

SF

asvanyvizagi # 2007.02.12. 22:26

Üdvözletem! Kdv Sasfióka, Pocak, és ObudaFan..meg minden okos ember. Megnyertem a pert, még novemberber, 2 héttel az előtt, hogy árverezték volna az autómat.(már ki volt írva a árverési hirdetmények közé, és meg is csinálták, csak sikertelen volt. Mondjuk azt mondta a bírónő, hogy lehet, h. belefutok ha nem kapják meg időben)Persze még mindíg azzal fenyegetnek, hogy "zártözés vétségét"követem el, és hülyébbnél hülyébb levelekkel zaklatnak...csak azt nem értik meg, hogy 2006.nov 13.án jogerőre emelkedett a bírói határozat, ami szerint - mindent megszüntetnek...ja és még pénzt is kapnék, de eddig a pannon nem küldte...de nem is érdekel.(no jó az erről szóló levelet jan végén küldték...mert meg kellett várni, hogy fellebbez-e a pannon.Persze, hogy nem reklamált:-)

Szóval valóban 1 év kemény harc, írogatás, meg okmánybélyegnyalás,idegeskedés,meg levéláradat- tértiv.ajánlott-számlásan, hogy fizessék!!!! sőt a pannontól megjelenni senki nem fog...(még arra sem méltatja a bíróságot sem)de az ember legyen nagyon konkrét, és bizonyítson mindent. Akkor nem gond a nyerés!!!:-) bár igaszság nincs, a jog azért mégis csak alkalmazott rendszabályozás...vagy mi...

ui: a fellebezést a közig hivatalhoz- nem "fizetik"..de közig hivatal egy balfék társulat, mert először kaptam egy olyan 6oldalas levelet, amiből nem értettem egy szót e, majd írtam nekik, hogy akkor mi a kötelezettségem, és mik a jogaim, mert ez számommra nem derül ki. ; visszaírtak: forduljak az okmányirodához mert nekik "nincs eljárási joguk az ügyben"-
  • na frankó...akkor mi a francért írja, hogy hozzá kell fellebezni??? A bírónő is sajnálóan nézett rám...és buktam 5 ezret okmánybélyeg miatt-mert a közig hivatalnak semmi oka, és joga dönteni, és nem is tehetne semmit...úgyhogy senki ne ugorjon be a csapdába...egyszerűen nem beszélni velük--és punk tum!! mindent a bírósággal!!! bizonyíték, indoklás, és lojális gondolkodás. Ezt tapasztaltam...hajrá mindenki másnak is!!
asvanyvizagi # 2006.07.13. 22:11

bocsánat. ünnepeltem: kis alkohollal:-)) de holnap már nagyon komolyan veszem az ellenem felhozott "vádakat". üdv mindenkinek: ági

asvanyvizagi # 2006.07.13. 21:15

na jó, nemvagyok boldog, csak reallista. van esélyem, ahozz, hogy az autóm az enyém maradjon....ugye????

asvanyvizagi # 2006.07.13. 21:09

mostmár minemt kikérek.-))) mineen2000.re vonatkozik. -ekkor nyerek... akkor nyertem ugye????????????? meglátás,
köszönöm: ági

ObudaFan # 2006.07.13. 19:19

A vh ügyiratban valószínűleg ott lesznek az eredeti fiz. meghagyásos eljárás iratai is, de ha nem, akkor annak az ügyszáma alapján még abba is érdemes lehet betekinteni.

Sasfioka # 2006.07.13. 18:33

Sok sikert :P
Mondtam, hogy a Pannon ügyvédje (valami V-betűs, ha jól emlékszem) kekeckedni fog. Õ nem ismeri el az elévülést. Majd a bíróság.

SF

asvanyvizagi # 2006.07.13. 13:00

Köszönöm az eddigieket!Újabb fejlemény van: ma kaptam a pannon ügyvédjétől egy levelet, de semmi új iratot, vagy indoklást nem adtak arra, amiket a leveleimben kértem, ill. kérdeztem. Egyszerűen leírták, hogy fizessek , és mellékeltek egy csekket is, 91.e ft-ról(meg az apró).(ez a tőke22.469.- a 6 év késedelmi kamat, meg a vérehatási előleg meg ilyen fincsiségek)
Elég gyanús ez nekem, mert valszeg most jöttek rá, hogy nem tudnak mit fűzni a véleményemhez, és mivel nekik is mellékeltem a bírósági panaszbadványom másolatát, talán felfogták, hogy tényleg nem hagyom magam!
Most akkor a tanácsok szerint megkérem a végrehajtási lap ügyszámát, és írok a bíróságra, és ragasztok rá okmánybélyeget is :-)) egyébiránt úgy nézem, mire rendeződik a kérdés, kicsit többe kerül mint a rég elévült összeg.
Igazán hálás vagyok, hogy segítséget kapok, olyan emberektől akik nem is ismernek. Mély tiszteletem mindenkinek:-)
Kedves sasfioka, és pocok! megfogadok minden jó tanácsot. megértettem, és a tanácsok szerint cselekszem!!
Ja és az autóm: megvan, és nem adom soha! Sokat küszködtem érte, hogy az enyém legyen, és mire ki van fizetve, elvinnék tőlem? Ha kell minden héten ragasztok egy okmánybélyeget valahová, ami fellebezés néven fut, de sem az okmányirodai nőci, sem a behajtó nem tud eltántorítani az igazságtól, annak ellenére, hogy nem vagyok okos, és tudok hibázni is...de ki nem...:-)

Sasfioka # 2006.07.13. 08:35

Az autót meg a megkeresésre NE add le.
Tájékoztasd az okmányirodát és a végrehajtót is, hogy elévülési kifogást nyújtottál be a végrehajtás ellen.

SF

Sasfioka # 2006.07.13. 08:34

A végrehajtást elindító végrehajtási lap ügyszáma kellene. A végrehajtó a végrehajtási lapot köteles megmutatni, az ügyszám ismeretében a végrehajtási lapot kiállító bíróságnál az előző beadványodra is hivatkozva kérd a bíróságot, hogy a ... ügyszámon kiállított végrehajtási lap alapján elrendelt végrehajtást elévülésre hivatkozva megszüntetni, az eljárás jogerős lefolytatásáig pedig a végrehajtást felfüggeszteni szíveskedjen.
Indokod a következő, xy távközlési cég 2000. x. y-án .... számon fizetési meghagyás kiállítását kérte, melyben kötelezettként szerepeltél. Ezen fizetési meghagyás xxxx. napján jogerőre emelkedett. A jogerős fizetési meghagyást követően végrehajtási cselekmény a végrehajtási lap jogerősítésekor történt, mely xxxx. napján volt. Hivatkozva az Elektronikus hírközlésről szóló törvény 143. § (2) kéred az elévülés megállítását, hiszen a fizetési meghagyás kiállítását követő egy évben végrehajtási cselekmény nem történt.

Ezen kereseteddel kéred továbbá a bíróságot, hogy minden felmerült költségedet térítse meg a mobil cég.

Amennyiben a T-Mobile-ról van szó, úgy ezen beadványodra a T-Mobile fog küldeni a bíróságnak egy olyan levelet, hogy adatbázisuk átvizsgálása során megállapították, hogy a keresetedben közöltek jogosak, kérik a t. bíróságot, hogy ez alapján, személyes jelenlétük nélkül folytassa le az eljárást. A bíróság egyszer idézni fog, ahol meg kell jelenned, ott elmondja a bíró a dolgokat, tájékoztat, hogy mi lesz, stb. Kapsz egy ítéletet, majd a jogerősítést követően nyugodhatsz.
Ha a Pannonról van szó, ők kicsit "kekeckedők", az ő ügyvédjük nem hagyja magát, ő bizonyítani akar mindent :)
A Vodafone vegyes.

SF

asvanyvizagi # 2006.07.12. 20:30

üdvözletem! Kedves Obuda Fan. Köszönet, de kérdezném, hogy pontosan mit keressek "ügyirat" néven, mert mindent kikértem az ügyvédtől, és csak a térti. másolatot és a 2000.-évi dátumokkal ellátott bírósági papírost kaptam meg. Lehet még más is??

ObudaFan # 2006.07.12. 19:04

Nincs mit.

tomwolf # 2006.07.12. 19:03

Ok, köszönöm!

ObudaFan # 2006.07.12. 19:01

Az a hálózati szerződésekből eredő igényekre vonatkozik, amohez a fogyasztónak nem sok köze van.

tomwolf # 2006.07.12. 18:59

És a 88.§ ahol két év van?

ObudaFan # 2006.07.12. 18:57

Nem. Ez az elôfizetôi szerzôdésekbôl eredô minden igényre vonatkozik.

tomwolf # 2006.07.12. 18:49

De ez nem a szolgáltató felé történő esetleges követelésekre vonatkozik, amikor is a szolgáltató hibázik?

ObudaFan # 2006.07.12. 18:44

143. § (1) Az elôfizetôi szerzôdések késedelmes vagy hibás teljesítése esetében az elektronikus hírközlési szolgáltató a felhasználó vagyonában okozott kárt köteles megtéríteni, az elmaradt haszon kivételével.
(2) Az elôfizetôi szerzôdésekbôl eredô igények egy év alatt évülnek el, amelyet az (1) bekezdés szerinti esetekben a késedelem, illetve a hibás teljesítés bekövetkezésétôl kell számítani.

tomwolf # 2006.07.12. 17:38

Szép estét!
Nem egészen értem az egy év elévülési időt...
2003. évi C. törvény
az elektronikus hírközlésről .
ennek a törvénynek a 88.§.-a:
A hálózati szerződések köre, közös szabályai
88. § (1) Az elektronikus hírközlési szolgáltatók az elektronikus hírközlésre vonatkozó szabályban meghatározott feltételekkel köthetnek hálózati szerződést.
(7) Az elektronikus hírközlési hálózati szerződésekből eredő igények két év alatt évülnek el.
A törvény szerint a szolgáltató a hálózati szerződés késedelmes vagy hibás teljesítése esetén tartozik felelősséggel, ennek mértéke a felhasználó vagyonában okozott kár, az elmaradt haszon kivételével. A törvény a hálózati szerződésből eredő igények elévülési idejét egy évben állapítja meg. Egyebekben a szolgáltató felelőssége, illetőleg a hálózati szerződés semmissége tekintetében a törvény általános szabályként a Ptk-t tekinti irányadónak.

Most akkor mi az igaz?

ObudaFan # 2006.07.12. 17:02

Azért én megnézném a helyedben az ügyiratokat minden egyéb előtt. Mindenesetre ha tényleg elévült, akkor nem árt a korábbi beadványra hivatkozva egy új beadványt írni, amelyben kéred, hogy az előzőt a bíróság megszüntetés iránti keresetlevélként lajstromozza, ugyanis időnként nem akarják érteni, hogy mit aker a kérelmező.

asvanyvizagi # 2006.07.12. 06:58

Nagyon köszönöm a segítséget:-) Megnyugodtam, bár a levelezés, és egyéb dolgában úgy nézem, hogy az eddigi "termés" igen kevés még ahhoz, ami a végkifejlethez kell.
ObudaFan kérdésére- a közig hivatalhoz azért lebbeztem fel -mert az okmányiroda határozata alpján a végrehajtás felfüggesztése miatt 15 napon belül 5000ft-os okmánybélyeggel ellátott írásos bejelentést lehet tenni. No amikor bevittem, akkor mondta az ottani ügyintéző, (lesajnáló mosollyal, hogy úgyis elviszik az autómat, mert 8 év az elévülés. Na ettől tágult a pupillám!!!) Tehát beadtam a fellebeztést.
De előtte már 3 körben írtam a gsm "ügyvédjének", hogy mutasson már valamit, amire a behajtó most izmoskodik. Erre küldte a térti.másolatot, meg egy olyan végzést is tartalmazó papírost, amit 6 évig nem láttam.a térti 2000.01.07 -ről szól a végzés meg 08.16-ról.Persze mgkérdeztem, hogy nem kellett volna nekem pl 2000 év végéig ezt elküldeni nekem, és akkor befizetem ezt az összeget. No erre a válaszra várok.
A behajtó - nagyon fura-mert semmi egyeztetés, vagy nyilatkozat v.bármi.Azonnal az autóm adataival jött, és azt el is küldte az okmányirodának.Persze neki is lenyilatkoztam, hogy ez így nemcsak etikátlan, de törvénytelen is. no erre is várom a választ.
Ezekkel egyidőben -mivel a végrehajtási lap alsó bekezdése ezt írja, panaszt lehet tenni a bíróságon.No hát több sem kell, szépen leírtam mindent pontosan és részletesen, és mellékeltem az ügyben folytatott "cselekmények" minden olyan irományát, amiről tudomásom van. Természetesen kértem a végrehajtás felfüggesztést, és az ügy felülvizsgálatát.
No persze, nem rajzos-mesés formában, de biztos nem úgy fogalmazok mint egy ügyvéd.
Persze elolvastattam pár emberrel, hogy pontos és szabatos-e, és mindenki megértette-e, így gondolom a bíróság is érteni fogja a problémámat.:-)
Egyéb iránt a tartozás 1998 -ban keletkezett!! mostmár tudom, hogy a telefonom ellopása után még 2 és fél hónapig nem kapcsolták ki a szolgáltatást -amit én azonnal kértem.de sajna ezt nem írásban kértem, hanem a barátnőm telefonjáról. Ami még érdekes, hogy valamit mégiscsak megtettek - a lopás után keletkezett telefonszámlákat nem küldték el nekem, mert akkor gyorsan rájöttem volna, hogy valaki még mindíg használja a telefonomat-és valszeg. azonnal reklamálok. No de ez csak mellékzönge ,mivel nem tudom bizonyítani, így engem terhel(ne) a 22.469.- ft (2 és fél havi tel.szla.)

Szóval. most kissé úgy érzem magam, mintha a sorból a döglött ügyek közül kiragadtak volna egy "szőke nőnek" tűnő nevet, és bepróbálkoznak, hogy megijedek-e. Biztos sokan meg is rettennek amint azt látják, hogy jaj, az autóm, jaj a bankszámlám, jaj az életem- és befizetnek jó sok pénzt. Sőt még megbonyolítják olyan hivatkozásokkal, hogy lehetőleg ne is sokat érts a szaknyelvből, meg a paragrafusokból. De hát nekem is van egy kis agyam, és amikor ennyire kilóg a lóláb, akkor csak nem hagyom magam.
Nagyon köszönöm a tanácsokat, amiből azt szűröm le, hogy logikusan cselekszem, de hát annyi csodát láttunk már az életben és a 8 év elévülés nagyon meglepett, mert nem tudtam, hogy lenne ilyen. De azt az infót különösen köszönöm, hogy erre az ügyre 1 év a "játékidő"! még jó, hogy nem fenyegetnek börtönnel -így 6 év után:-)

pocak # 2006.07.12. 04:46

Ez a követelés bizony nagyon úgy néz ki, hogy elévült. Méghozzá 2001.08.1-án, vagyis 1 évre rá, hogy a mobilcég fizetési meghagyást kért ellened. Ugyanis a 2000.08.16-ai okirat az egy fizetési meghagyás lesz, ez végrehajtható okiratnak számít, tehát amint ez jogerőssé vált (a kibocsátásától számított 15 nap múltán), utána már csak végrehajtási cselekmények (végrehajtó által kezdeményezett letiltás a bérből, foglalás, inkasszó, stb.) szakítják meg az 1 éves elévülést. Ilyen pedig nálad nem lehetett, mert a végrehajtóhoz ez az ügy 2005-ben került oda. A 2005-ös okirat lesz a végrehajtási lap, ez alapján kezdi el a végrehajtó a végrehajtást.

Tehát, mivel az ügyed már végrehajtási szakaszban van, ezért pert kell indítanod a végrehajtás megszüntetése iránt a gsm cég székhelye szerinti illetékes bíróságon. A keresetleveledben egyúttal kérd a végrehajtás felfüggesztését is, mivel már megkezdődött.
Írd bele a keresetlevélbe azt, amit itt leírtál, illetve én leírtam az elején, továbbá:

  • a gsm cég nevét, székhelyét
  • a gsm cég jogi képviselőjének nevét, címét
  • a végrehajtó nevét, címét
  • a végrehajtó által összesen behajtandó összeget (ez a pertárgyérték). Ezt a végrehajtási lapon megtalálod, kérd ki a végrehajtótól. Ennek a pertárgyértéknek a 6%-a, de legalább 7000Ft lesz az illeték, amit illetékbélyeg formájában ragassz rá a keresetleveledre.
  • kérd az összes költséged megtérítését (lerótt illeték, plusz ha már vmit a végrehajtó behajtott).

Mondjuk érdekes, hogy rögtön az autódat akarják lefoglalni, ugyanis 200000Ft alatt a fizetésedből való letiltással kell elsődlegesen próbálkozni, márpedig a 22000 alaptartozás még a kamataival és járulékos végrehajtási díjaival együtt sem érheti el ezt a határt.

ObudaFan # 2006.07.11. 16:09

Távközlési szolgáltatások esetén az elévülés 1 év.
Ha a követelést a jogosult menthetô okból nem tudja érvényesíteni, az akadály megszûnésétôl számított három hónapon belül a követelés akkor is érvényesíthetô, ha az elévülési idô már eltelt, vagy abból egy évnél, illetôleg három hónapnál kevesebb van hátra. Ezt a rendelkezést kell alkalmazni akkor is, ha a jogosult a lejárat után a teljesítésre halasztást adott.
A követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítás, a követelés bírósági úton való érvényesítése, továbbá megegyezéssel való módosítása - ideértve az egyezséget is -, végül a tartozásnak a kötelezett részérôl való elismerése megszakítja az elévülést.
Az elévülés megszakadása, illetôleg az elévülést megszakító eljárás jogerôs befejezése után az elévülés újból megkezdôdik.
Ha az elévülést megszakító eljárás során végrehajtható határozatot hoztak, az elévülést csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg.

Ugyanakkor nem világos, nem folyt-e valamilyen eljárás az eltelt idő alatt, utána kell nézni az iratok között. Nyilván kézbesíteni kellett volna az ezzel kapcsolatos iratokat Neked.
Hogy miért a közig. hivatalhoz "fellebbeztél", azt csak te tudod, végrehajtás megszüntetési pert lehet indítani a bíróságon.

asvanyvizagi # 2006.07.11. 14:31

Üdvözlök mindenkit-tanácsot kérek:-)
gsm cégnél '99.-ben keletkezett számlatartozásom.erről 2000.jan07-én küldtek értesítést.(mert a tétiv.másolatot -is-kikértem)Tudom hibáztam- de teljesen elfelejtettem kifizetni mert nagyon messze városban dolgoztam ...és elmaradt, és nem is jött levél csak 2006!!!! áprilisában - de akkor behajtótól ! mondván, hogy azonnal lefoglalják a (22.469.-)tartozásom ellentétetelézésre -az autómat! persze milló levél, meg írásban beadvány, meg érdeklődés, hogy 6 év alatt miért nem jutott valaki eszébe, hogy értesítsen stb.stb.(szintén másolatban megkaptam a gsm cég ügyvédjétől azt a papírt, hogy 2000.08.16-án végzést adott ki a bíróság felém )Persze ezt sem kézbesítették nekem soha eddig.A behajtó meg valami 2005-ös ügyiratszámra hivatkozik - de azt meg végképp nem tudom mi a fene lehet, mert azt senki nem mutatja meg nekem - hiába kértem -eleddig! Tegnap adtam be a közig hiv.-hoz a fellebezésemet, ott meg közölték, hogy nehogy azt gondoljam, hogy a behajtó nem viszi el az autómat, mert az elévülés 8 év. Egyébként már benyújtottam a bírósághoz a panaszom, de hát nevetséges az egész!!! vagy mégis elviszik az autómat???