Könyv fénymásolása


julius # 2006.10.29. 15:57

Köszönöm mindenkinek a témához nyújtott segítségét!
Valóban magáncélra teljes könyvet csak kézírással vagy írógéppel lehet másolni.
A jogszabály kifejezetten tiltja a más által végzett másolást.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.26. 11:08

Kedves Barátom! (Barátném)
Kivel vitatkozol? Szavaid éppenséggel az én állításomat támasztják alá. (L.: „Hogy szerzői jogvédő irodáknak biztosítva legyen a bevétele”.) Köszönöm is, hogy megerősítesz.

katapeter # 2006.10.26. 08:14

Kedves KBS!

A reprográfiai díjat egyszer már beépítették a másoló papír- a nyomtató és másoló festékek- a fénymásolók és nyomtatók árába. A vállalkozó által fizetett, -mégegyszer hangsúlyozom, -nem jelképes repro díj ezeken felül fizetendő.
Kérdés, az az igénybevevő, akinek apuka, anyuka a munkahelyén másolja a tankönyveit, jegyzeteit , hol fizeti meg ezt a díjat. Igaz a vállalkozó elszámolhatja költségként, viszont azt a pénzt elősször meg kell keresnie. Ugye megsem olyan egyszerű?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.25. 20:05

Na jó. Csak majdnem:)

ObudaFan # 2006.10.25. 16:10

Azért nem ennyire egyszerű. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.25. 13:50

Ugyanazért, amiért én is fizetek reprográfiai díjat azokért a nyers cédékért is, amelykre kizárólag az általunk készített digitális fényképeket rögíztem. Hogy szerzői jogvédő irodáknak biztosítva legyen a bevétele. Ez ilyen egyszerű.

katapeter # 2006.10.25. 12:17

Akkor nem értem, hogy a fénymásolással foglalkozó vállalkozó, miért fizeti a nem jelképes összegű reprográfiai díjat. Csak nem azért, mert egy.egy zárójelentést lefénymásol?

ObudaFan # 2006.10.24. 15:09

Az Sztv. úgy rendelkezik a kérdésről, hogy teljes könyvet fénymásolással még magáncélra sem lehet másolni, legfeljebb részleteit.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.23. 12:46

Nem. De igen.

julius # 2006.10.23. 11:20

Köszönöm.
Nyilván amennyiben nem rendelkezem fénymásolóval, akkor erre "szakosodott" üzletben a szokásos másolási díj ellenében lemásoltathatom a magam részére a könyvet.
Ezért a az üzletet sem vonhatják felelősségre.
Az Sztv. rendelkezik erről a kérdésről?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.10.22. 21:48

Saját részedre készíthetsz másolatot. A vállalkozó nem saját részére készíti, tehát megsérti a szerzői jogokat.

julius # 2006.10.22. 20:38

Tisztelt Fórumozók!

Azután érdeklődöm a szerzői és szomszédos jogban járatos kollégáktól, hogy ha vásárolok egy akármilyen szakkönyvet, akkor megillet-e az a lehetőség, hogy egy példányban saját részre lefénymásoljam vagy lefénymásoltassam magamnak?
(Mert ugye, amennyiben DVD filmet vagy CD zenét vásárolok, akkor biztonsági másolatot készíthetek.)

Fénymásolással foglalkozó vállalkozó, ha megjelenik nála valaki egy szakkönyvvel, amit a sajátjának állít, akkor a megrendelő saját részére egy példányban jogszerűen készíthet-e fénymásolatot?

Köszönöm,
julius