életveszélyt okozó ts.vagy emberölés kísérl.??


c.t. # 2007.03.30. 09:22

Remélem, hogy valaki csak reagál jogos kérdésemre:
Nem egy népírtás kezdődött-e el?

Nem.

Bandi_1 # 2007.03.30. 08:49

Alkotmány

35. § (1) A Kormány

  1. védi az alkotmányos rendet, védi és biztosítja a természetes személyek, a jogi személyek és a jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek jogait;
  2. biztosítja a törvények végrehajtását;
  3. irányítja a minisztériumok és a közvetlenül alárendelt egyéb szervek munkáját, összehangolja tevékenységüket;
  4. meghatározza a szociális és egészségügyi ellátás állami rendszerét, és gondoskodik az ellátás anyagi fedezetéről;

70/D. § (1) A Magyar Köztársaság területén élőknek joguk van a lehető legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez.
(2) Ezt a jogot a Magyar Köztársaság a munkavédelem, az egészségügyi intézmények és az orvosi ellátás megszervezésével, a rendszeres testedzés biztosításával, valamint az épített és a természetes környezet védelmével valósítja meg.
70/E. § (1) A Magyar Köztársaság állampolgárainak joguk van a szociális biztonsághoz; öregség, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibájukon kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén a megélhetésükhöz szükséges ellátásra jogosultak.
(2) A Magyar Köztársaság az ellátáshoz való jogot a társadalombiztosítás útján és a szociális intézmények rendszerével valósítja meg.

Bandi_1 # 2007.03.30. 08:35

A népirtás vagy genocídium egy bizonyos társadalmi identitáshoz tartozó emberek, vallási vagy népcsoportok tagjai ellen elkövetett, azok elpusztítására törekvő tömegméretű és célzatos magatartás, szervezett nagyszámú gyilkosság, vagy az arra tett kísérlet, súlyos testi vagy mentális sérülés okozása, a csoport életkörölményeinek szándékos rongálása, olyan intézkedések implementálása, amelyek célja a csoporton belüli születések korlátozása, valamint a gyermekek erőszakkal való áthelyezése a csoportból egy másik csoportba. A népirtás emberiség és béke elleni bűn, nemzetközi jogi bűncselekmény a Párizsban 1947. évi február 10. napján kelt békeszerződés 6. cikke szerint. A népirtás diktatúrát vagy háborús helyzetet és fegyveres agressziót feltételez. Közismert példája a II. világháborúban a zsidó, valamint más népek ellen elkövetett Holokauszt.

1978. évi IV. törvény

a Büntető Törvénykönyvről
Népirtás

155. § 358(1) Aki valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport teljes vagy részleges kiirtása céljából

  1. a csoport tagjait megöli,
  2. a csoport tagjainak, a csoporthoz tartozása miatt súlyos testi vagy lelki sérelmet okoz,
  3. a csoportot olyan életfeltételek közé kényszeríti, amelyek azt vagy annak egyes tagjait pusztulással fenyegetik,
  4. olyan intézkedést tesz, amelynek célja a csoporton belül a születések meggátolása,
  5. a csoporthoz tartozó gyermekeket más csoportba elhurcolja,

bűntettet követ el, és tíz évtől tizenöt évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki népirtásra irányuló előkészületet követ el, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Magad uram.....
Beidéztem a legfrissebb meghatározást a népírtásról.

Remélem, hogy valaki csak reagál jogos kérdésemre:
Nem egy népírtás kezdődött-e el?
Ha igen, mit lehet tenni?

Ez tisztán jogi kérdés, és semmilyen politika nincs benne.

monalisa1 # 2007.03.29. 20:39

Bandi1!
Én KBS helyett hagynám a fenébe a veled való vitázást (...), mert amiket kérdezel arra ha kapsz is valamiféle választ az neked semmiképpen nem lesz jó...

Bandi_1 # 2007.03.29. 19:00

KBS!

Állításodat e pillanatban sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom. A lehetőséget azonban nem lehet kizárni. Erre vonatkozó dukumentumok vannak, de nem lehet tudni, hogy valódiak, vagy hamisak.

De ne menjünk el semmilyen mellékvágány felé!

Maradjunk a fő kérdéseknél. Várom válaszod.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.29. 16:36

Na, helyben vagyunk: a zsidók tehetnek mindenről.

Bandi_1 # 2007.03.29. 15:59

Kedves KBS!

Mért nem szerződésszegés ez, és mért nem népírtás. Micsodák ezek tehát?

Szerintem ha egy ember 40 évig fizeti a TB-t, de orvos nem is látja, majd amikor megöregszik, megbetegszik és már szüksége lenne pár gyógyszerre, és kezelésre, és ekkor közlik vele, hogy:

  • Bocs de hiába fizetted a biztosítási díjat az ingyenes ellátásra, most vedd úgy, hogy neked már nem jár az ingyenes ellátás. Te már a 26-ik rákos beteg vagy, de havonta csak 25-nek fizetjük a gyógyszerét.

De ezt is csak akkor amikor már kifizette a beteg a 300, 600, vagy 1000 Ft-os vizitdíjat.
Miért is? Hogy ne adjon az adócsaló orvosoknak hálapénzt?

Mért nem választási csalás ez az eljárás?
Mért nem különösen nagy értékre elkövetett csalás a választási csalás?

Mért nem tömeggyilkosság ez?
Mi a tömeggyilkosság?
Nem magyar Holokauszt ez? Nem akasztofával, nem fegyverrel, hanem pénzzel való, aljas indokból előre megfontolt szándékkal való tömeggyilkosság.
Még összeesküvés elmélet is kialakulhat itt.
Mi van, ha valamiféle bosszú ez?
Vizsgálni kellene a hátteret is. Kinek az érdeke ez a kórházreformként aposztrofált genocídium?

Egyébként én nem vagyok politikus, és undorom van a politikától. Az egész rendszer egy maffia.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.29. 07:16

Természetesen a jog büntetni rendeli a népirtást. De ez nem az.
Természetesen a szerződésszegésnek jogkövetkezményei vannak. De ez nem az.

A politikai viták jogi köntösbe öltöztetése pedig egy rossz szokás. Értem én, hogy a lejáratódott politika a saját hiányzó tekintélye helyett szeretné a jogét kölcsönvenni - de az eredmény az ellenkező lesz. Nem a politika respektusa fog nőni, hanem a jogé is csorbát szenved.

Bandi_1 # 2007.03.29. 06:13

Úgy értsem, hogy jogi válasz nincs a népírtás problémájára? Nem mondjátok!!!?

A szerződéses fegyelemre sincs megoldás?
Az állam bármikor felrúghat bármilyen szerződést? Nem mondjátok!!!?

Mért költői kérdések ezek, és mért sorolja KBS ezt politikai kategóriába? Direkt kértem, hogy jogi megoldást kérnék.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.28. 19:20

Annyi politikai homokozó van a hálón...

Traffic # 2007.03.28. 19:07

Milyen jogi lehetőségek vannak?

Ez csak költői kérdés lehet, Szota.

Bandi_1 # 2007.03.28. 18:43

Nyugdíjas fizette 40 évig a biztosítási díjat /OTI, TB/.

Alkotmányunk rögzíti az élethez, és az egészséghez való jogot. Ezeket a jogokat az állam nem biztosítja.

Szerződésszegő, és Alkotmánysértő-e a Molnári egészségügyi ellátást megsemmisítő, nemzetírtó rendelkezéssor, amely ártatlan embereket ítél halálra úgy, hogy ítélet sem volt? Az EU vajon mit szól ehhez a népírtáshoz?

Mért nem csak a friss TB rendszerbe lépőkkel kötnek új szerződést mért vezetik be a vizitdíjat azokra is, akik már nyugdíjasok, és ingyenes egészségügyi biztosításuk volt? Hogyan lehet ezt a rendszert arcátlanul felrúgni?

Ez a kormány választási csalást is elkövetett, hisz nem jelezte, hogy a kórházakat fel fogja számolni. ÍHa ezt tette volna, ma nem lenne hatalmon.

A pártrendszer egyébként végérvényesen megbukott. A 4 évenként egy-egy maffiózóra leadott szavazat, egy X egy papíron, nem demokrácia.

Milyen jogi lehetőségek vannak?

monalisa1 # 2007.03.28. 08:14

Hát igen...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.28. 06:31

Ugyanúgy túlzol Lisa, mint a kérdező. :)
Értelmes párbeszéd? Ezekkel? Tévedés ne essék: "ezek" alatt nem az ellenzéket értem.

monalisa1 # 2007.03.27. 23:10

Bocs kimaradt: "Addig marad az értelmes párbeszéd megkisérlése,..."

monalisa1 # 2007.03.27. 23:08

Fáklyát a kézbe aztán beállni a tüntetők/felvonulók sorába, elől megy a Vezér.

Hogy mit lehet itt tenni: a legközelebbi választás talán majd sikerül...

Addig marad az értelmes párbeszéd, a meghozott rendelkezések egynémelyikének remélt megváltoztatása.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.03.27. 21:31

Jajj.

Bandi_1 # 2007.03.27. 19:29

Molnár Lajos úr kórházreformja a szakértők szerint, az önkormányzatok szerint, az orvosok szerint, és sok értelmes ember szerint sok ember halálát fogja okozni. Csecsemőkét is.

Kérdésem:
Megvalósul-e a tömeggyilkosság, illetve az erre irányuló előre megfontolt kísérlet?
Nem népírtás lesz-e, ha többen fognak meghalni az idén, majd a következő években, mint a múlt évben?

Ha igen, mit lehet tenni?

Gabika88 # 2007.01.25. 18:35

Nem tudja valaki,hogy igaz az a hír miszerint nagyon sok kedvezmény jár az elítélteknek,akik már töltik a büntetésüket??
és ha ez igaz,akkor mikortól lép életbe ez az egész??ja és hol lehet ezt megnézni,elolvasni???
előre is köszi

ObudaFan # 2007.01.22. 22:30

Nincs mit.

Jahel # 2007.01.22. 18:08

Kösz szépen Obuda Fan. Köszi

ObudaFan # 2007.01.22. 17:42

Meg kell nézni, hogy milyen sérülést okozhat az a spray. Ha okozhat súlyos (8 napon túl gyógyuló) sérülést, akkor már csak kifejezett személy elleni támadás esetén lehet jogszerűen használni, vagyon elleni támadás esetén csak akkor, ha semmilyen más birtokvédelmi eljárás nem vezethetne eredményre. Ha pedig valamilyen maradandó fogyatékosságot is okozhat, akkor vagyon elleni támadás esetén nem használható.

Jahel # 2007.01.22. 16:50

Hadd kérdezzem már meg: vettem egy könnygáz spray-t. A helyi kmb. azt mondta, hogy az is engedélyköteles. Jelentsem be a Rendőrségen. Nem akarom bejelenteni.
Egyedül élek, lopják a fámat az udvarról, két kutyát is tartok. Ha netán nem várt vendégem volna és piszkosul bespréhelnék a képébe a könnygáz spray-vel, esetleg milyen jogi következményei lehetnének rám nézve? Természetesen önvédelemből sprézek...

ObudaFan # 2007.01.22. 10:40

A véleményem az, hogy a leírtak alapján továbbra sem lehet semmi biztosat mondani. Ha segítséget vársz, akkor konkrét kérdést kell feltenni. Az ügy ismeretének teljes hiányában természetesen nehéz bármit mondani. Önamgában az, hogy maguktól álltak le a veréssel, nem zárja ki az emberölést. Kísérlettől visszalépést akkor alapoz meg, ha az elkövetők elállásában semmilyen külső hatás nem valósult meg, nem tudjuk, így volt-e. Az, hogy a saját lábán távozott, önmagában szintén nem perdöntő, mert láthatóan életveszélyes sérüléssel is sokan tudnak saját lábukon távozni.

Gabika88 # 2007.01.21. 19:48

Kovács_Béla_Sándor

csak azért hittem azt hogy azt kérdezte,mivel Százhalombattán nincs bíróság...
de lehet hogy én vagyok a hülye,de akkor honnan tud egytalán ilyet???hogy bármilyen köze is lehet Százhalombattához...
egyépként nem valószínü hogy ő a sértett,mert az egy csöves,alkoholista barom...nem hiszem hogy látott már életében internetet,de szerintem még analfabéta is.