LOPÁS, 2 - 5 évig?


Mincó # 2007.10.21. 18:17

Igen, értem, de vmi olyasmi is rémlik, hogy ha ezügyben készült a vádirat, akkor nem ítélhetnek el másért. Hacsaknem készül vmi módosítás.
Mit húzhatnak még rám?

ObudaFan # 2007.10.21. 11:12

Azt nem mondtam, hogy bűncselekmény nem valósult meg, csak azt, hogy valószínűleg a minősítés nem lopás.

Mincó # 2007.10.21. 07:40

Obudafan, akkor valószínű, hogy nem fognak elítélni?
Más megnevezéssel?
Az az igazság, hogy én épp most készítem elő a kiköltözésemet, más országba.
Egyszerűen képtelen vagyok tovább itt élni, ha meglátok egy rendőrautót már elkap a rosszullét, egyszerűen rettegek, házkutatásról álmodom. Nem bírom én ezt itt..
Remélem, nagyon hamar lezárul ez az egész.

ObudaFan # 2007.10.20. 09:18

A lopás minősítés biztosan nem jó.

Mincó # 2007.10.19. 21:27

Elszámolásra kiadott előlegként átutaltam a saját számlámra, majd onnan kivettem és fizettem ki a csekkeket, amik jöttek a cégnek (telefon, net, stb)
Az elszámolás mindig megtörtént, úgy, ahogyan azt a törvény és a cég pénzkezelési rendje előírja: elszámolásra kiadott előleg bizonylatolva, aztán az elszámolás havonta 1x megtörtént, ekkor előleg visszavételezve a pénztárba, onnan a befizetett csekkek, pénztárbizonylaton kiírva.
Ez mindenhol így mehet, szabályos.

ObudaFan # 2007.10.19. 19:03

Akkor sem lopás, max. csalás. Lopni ingó dolgot lehet, bankszámlapénzt nem. Ha esetleg a házipénztárból vettél el, az más, az tényleg lehet lopás.

Mincó # 2007.10.18. 16:42

Annyiban igen, hogy a felszámolási eljárás megkezdése után csak a felszámolónak van joga rendelkezni a vállalkozás vagyona felett és amiért ezt én megakadályoztam azzal, hogy elvettem a cég pénzét és én rendlekeztem a kötelezettségek kifizetésének a dorrendjéről, ezzel valósítottam meg a lopást.
Én sem érzem úgy, hogy loptam volna :( s???t.

A nyomozó azt mondja, nem tudja, hogy az ügyész miért határozott így és ráadásul miért az üzletszer?ség a vádban.

ObudaFan # 2007.10.18. 15:17

Akkor adminisztratív csődbűntett valóban nem lehet, de a leírtakból a lopás sem következik.

Mincó # 2007.10.16. 18:27

Javítok. A pontos fogalmazás számít.
Nem a beltagság a lényeg, hanem akkor már a hugom volt a bt képviselője.

Mincó # 2007.10.16. 18:17

Biztos, hogy lopás :(
Üzletszerű és nemtommilyen.
Majd elolvasom, mi az az adminisztratív csődbűntett, de azzal azért nem vádolnak, mert azt nem követhettem el, mert pont mikor kezdődött a felszámolás, már nem beltag, hanem alkalmazott voltam a cégben, egyébként pedig kültag.

Dr. Lee # 2007.10.16. 12:35

Biztos,hogy lopással vádolnak,nem adminisztratív csődbűntettel?
Ha pedig azzal vádolnának,az nem állna meg.(BH 2002:422)

Mincó # 2007.10.16. 08:42

Sosem volt semmilyen büntetésem, vagy vád, gyorshajtáson kívül.
Ez volt a maximum, amit elkövettem.

balek_a_legnagyobb # 2007.10.15. 21:53

nemhiszem, hogy a mar rendezett kar miatt, ami raadasul nem olyan nagy erteku, es meg is teritetted, barmely epelmeju biro letoltendot adna.. no az persze mas kerdes, ha elotte mar volt valami (foleg hasonlo) ugyed a temaban. Majd jonnek az okosok, en ezt laikuskent mondom.

Mincó # 2007.10.15. 20:01

Bárkit szívesen látok, aki hozzám szeretne szólni.
Biztassatok egy kicsit, mert lassan de biztosan kezdek megkattanni.
Már akármit nézek (híradó-film, stb) mindig csak azt hallom ki, hogy feljelent, börtön, törvény, bíró, nyomozás.. egyszerűen képtelen vagyok a napi dolgaimat intézni.

Van kirendelt védőm.
Õ azt mondja, nagyon nem mindegy, kihez kerül az ügyem, melyik bíróhoz. Lehet akár letöltendő is belőle.
2 év??? De a lányom most 3 éves, megőrülök, ha 2 évre elveszik tőlem!
Azt mondja, abban tud segíteni, hogy melyik bíróhoz kerüljek, de ehhez megbízást kell adjak neki.
Sajnos, amekkora összeget mondott ezért, annyit nem tudok előteremteni még 4 hónap alatt sem :(
Tényleg csak pénzkérdés az egész?
Bocsi, lehet, hogy csak monologizálni fogok itt, de még attól is egy kicsit könnyebb...

Mincó # 2007.10.15. 10:41

Sziasztok!
Volt egy folyamatban lévő ügy
http://www.jogiforum.hu/forum/21/11960
Itt kértem korábban tanácsot, beollózom ide, hogy mi volt a gond:
S„zerencsére nem vagyok járta a témában, de nyakig ülök most a szószban, ezért elkelne egy kis segítség.
A tesvéremmel közösen volt egy bt-nk, ami aztán megszünt, mivel nem adtunk be az egyik évben mérleget. A felszámás során a felszámolóval sem tartottam a kapcsolatot, későn küldtem már be a papírokat neki, így ő megtette a feljelentést.
Mivel a testvérem volt a belteg, ezért ő a gyanusított és most engem is beidéztek tanuként. Ja, egyébként én csináltam mindent a cégben, ő csak nagyritkán aláírt. Tehát ha most bármi is van, azt nekem kell vállalnom.
A Be. 67 par 1 bek alapján idéztek tanuként. a cég teljes iratanyagával.
Az testvéremet múltkor kihallgatták, aztán kaptunk az ügyészségtől egy levelet, hogy az ügy lezárására szolgáló határidőt meghosszabbítják a tanukihallgatások és bizonyítékok beszerzése miatt. A határidő 07. 06, erre a napra hívtak be engem is.

Közben megtörtént a harmadik hosszabbítás után az, hogy behívtak, megvádoltak lopással. (üzletszerű és még nemtom, mi a másik jelzője, de állítólag 2-5 év)
A felszámolás kezdetét követően kifizettem a vállalkozás számláit (telefon, mobil, internet) a vállalkozás bankszámlájáról. Ezek a tételek alkalmanként max 15e összegűek voltak, mindösszesen 440e értékben. Azóta a vállalkozás adótartozását is - saját jövededelemből - kifizettem, egy összegben 520e Ft-ot.
Mostanra a társaságnak nem volt tartozása.
De ellenem a vádemelés megtörtént.
Ügyvédem szerint rossz esetben letöltendő is lehet a vége.
Kétségbe vagyok esve, gyerekemet egyedül nevelem, sosem nyúltam máséhoz, én úgy érzem, ez nem lopás, hiszen bt lévén mindenki tisztában volt vele, hogy a cég tartozását ki kell fizetni, senki nem akart pénzzel lelépni, csalni vagy tartozással "bedönteni". Nem is lett volna értelme.
Ha valakinek lenne tapasztalata vagy rálátása hasonló ügyekre, mi a gyakorlat?
Valóban ilyen miatt börtönbe fogok kerülni???
:(((
Mondjuk egyetlen egy dolog miatt könnyebbültem meg, hogy a testvéremet kihagyták ebből az egészből, ő valóban semmiről nem tudott. Ha lehet mondani, az összes rossz közül eddig a legkevésbé rossz verzió jött ki.
Eddig...