Erkölcsi bizonyítvány


folyami géb # 2016.06.05. 12:44

Hacsak nem volt az elkövetéskor fiatalkorú, vagy az ítéletben nem részesítették előzetes mentesítésben, akkor bizony a próbaidő leteltéig igen.

A 2820 forint biztosan nem bírság, hanem valószínüleg bűnügyi költség.

Zsofi89 # 2016.06.05. 13:21

Köszönöm akkor nem is érdemes megpróbálni?ezt írták pontosan a szabadságvesztés végrehajtását 3evi próbaidőre felfuggeszti azzal, hogy végrehajtás elrendelése esetén azt börtönben kell végrehajtani és a terhelt legkorábban a szabadságvesztés kétharmad részének kitöltését követő napon bocsátható feltételes szabadságra.

folyami géb # 2016.06.05. 13:56

Mármint hogy az erkölcsi kérését érdemes-e megpróbálni? Azt bizonyosan nem, mert a próbaidő alatt az biztos, hogy az említett elítélés benne van.

A próbaidő felének eltelte után azonban az elsőfokon eljárt bíróságtól kérhet bírósági mentesítést. Önnél ugye ez az idő a 3 év fele, azaz másfél év (18 hónap).

Ha 2015. május 4. a jogerőre emelkedés napja (ez a végén van, az ítélet záradékában), akkor szeptemberben már beadhatja a kérelmét, és a bíróság 2016. október 4. után már mentesítheti.

folyami géb # 2016.06.05. 13:57

Bocs, nem tudok számolni. :) A másfél év november 4-én telik le, így októberben érdemes beadni.

Zsofi89 # 2016.06.05. 14:43

Köszönöm szépen :)

Kisgyermek # 2016.06.30. 19:30

Üdvözlet! Örökbe szeretnénk fogadni, de nem kaptunk erkölcsi bizonyítványt. Másodfok: 2015.01 hó. 1 év börtön 2 évre felfüggesztve (kisebb kárt okozó üzletszerúen elkövetett csalás, szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalás). Mentesités: 2017.01.hó. Tudunk valamit tenni, hogy ne várjunk 2017. januárig? A válaszokat előre is köszönöm.


Kisgyermek

Öreg Tölgy # 2016.06.30. 19:52

Igen. Mentesítés iránti kérelemmel fordul az elsőfokon eljárt bírósághoz.

kecse # 2016.07.04. 18:12

Sziasztok !

Olvasgattam a fórumot persze nem az egészet és az nem tiszta számomra h pl. az én esetemben 2000-2001ben elítéltek 6 év fegyházra amiből börtönnel 4.5 után szabadultam .... honnantól számoljuk a 12 évet a tiszta erkölcsi bizonyítványhoz ?
Válaszotokat előre is köszönöm !

Öreg Tölgy # 2016.07.04. 18:24

A tiszta erkölcsihez nem kell 12 évet várnod, csak 8-at, ami a büntetés teljes kitöltésétől számít. Ez a te esetedben a feltételes szabadság lejártának napja. Mivel 6 évnél feltehetően voltál előzetesben is, ez már szinte bizonyosan letelt.

A 12 év arra vonatkozott, hogy ez után még 12 évi szerepelsz a nyilvántartásban úgy, mint "büntetlen, hátrányos jogkövetkezmények alatt álló", de ez már egy sima erkölcsiben nem szerepel.

Preboot # 2016.08.07. 12:38

Üdv! Sajnálatos módon kb. 2 hete megbüntettek a rendőrök közterületen vizelés miatt, 5000 Ft helyi bírságot szabtak ki, amit már másnap befizettem. A kérdésem az lenne, hogy ez bekerül a rendőrhatósági erkölcsi bizonyítványba vagy sem?
Választ előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2016.08.07. 12:54

Nem.

Bitus # 2016.08.30. 07:20

Kedves Szakértők,

Visszaolvastam, de az ügyemhez hasonló esetet csak a nagyon régen történtek között találtam.

Ittas vezetésért 10 hónap közúti vezetéstől való eltiltást és 240.000 forint pénzbüntetést kaptam. 0.57 ezrelék volt a szint, szóval bűncselekmény. 2017 májusban fog letelni az eltiltás.

Azt szeretném megtudni, hogy az erkölcsiben fog-e szerepelni a büntetett előélet, vagy bármi, amit egy munkahelyen nem tolerálnának, és ha szerepel valami, akkor meddig? Rengeteg variációt találtam az Interneten, így teljesen bizonytalan vagyok.

Köszönöm szépen a válaszokat!
B.

Öreg Tölgy # 2016.08.30. 08:30

Pedig teljesen egyértelmű: az erkölcsi bizonyítványban nem szerepel, mert sem a pénzbüntetés, sem a járművezetéstől eltiltás nem eredményez büntetett előéletet (Btk. 100. § (1) bekezdés a) és b) pont). Az más kérdés, hogy természetesen a bűnügyi nyilvántartásban meghatározott ideig szerepelsz, ezért ha az eltiltás tartama alatt vezetsz, azt a rendőr látja, vagy újabb bűncselekmény elkövetése esetén az újabb büntetőeljárásban ismert lesz ez az adat.

Bitus # 2016.08.30. 09:09

Kedves Öreg Tölgy,

Köszönöm szépen a megnyugtató választ!
Igen, aki ért hozzá, annak teljesen egyértelmű :) Én csak a szavakat értem, hogy bűntettes lévén megbüntettek, így büntetett előéletűnek gondolom magamat :)

Az idézett paragrafusban még talán értem a mentesítést, de például nem tudom, hogy mi számít egy ítélet jogerőre emelkedésének napjának. Amikor az ügyészség/bíróság meghozza az ítéletet és letelik a fellebbezési határidő?
Tehát ha jól értem, akkor ilyen ítélet esetén úgymond automatikusan mentesülök a hátrányos jogkövetkezmények alól?

És még egy kérdés, ha feltehetem itt, hogy a végzésben nem szerepelt, hogy milyen módon és milyen határidővel kell teljesítenem a pénzbüntetést. Erről később a bírósági gazdasági hivatal fog értesíteni, vagy jobban járok, ha utánakérdezek? Nem szeretném, ha még súlyosbítanám a helyzetemet.

Még egyszer köszönöm szépen a választ!
B.

Öreg Tölgy # 2016.08.30. 09:25

"Az idézett paragrafusban még talán értem a mentesítést, de például nem tudom, hogy mi számít egy ítélet jogerőre emelkedésének napjának. Amikor az ügyészség/bíróság meghozza az ítéletet és letelik a fellebbezési határidő?"

Pontosan. Illetve, ha a helyszínen nyilatkozott mindenki, hogy nem kíván fellebbezni, akkor már ott.

"Tehát ha jól értem, akkor ilyen ítélet esetén úgymond automatikusan mentesülök a hátrányos jogkövetkezmények alól?"

Tökéletesen.

"És még egy kérdés, ha feltehetem itt, hogy a végzésben nem szerepelt, hogy milyen módon és milyen határidővel kell teljesítenem a pénzbüntetést. Erről később a bírósági gazdasági hivatal fog értesíteni, vagy jobban járok, ha utánakérdezek?"

Így van, ezzel együtt, ha nagyon gondos akar lenni, és 2-3 hónap után sem kap értesítést, akkor nem árt ha utána néz (bár kétségkívül a bíróság kötelessége lenne).

Bitus # 2016.08.30. 11:39

Szuper! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Ezután igyekszem jogkövetően folytatni az életemet :)

zsolesz01 # 2016.09.07. 18:00

Szép estét! Hat éve sikkasztásért kaptam 2 év börtönbüntetést 3 évre felfüggesztve. Azóta nem kerültem szembe a törvénnyel. Kaphatok bejegyzésmentes erkölcsit?

Öreg Tölgy # 2016.09.07. 18:13

Igen.

zsolesz01 # 2016.09.07. 18:27

Köszönöm! :)

Papas4 # 2016.09.20. 07:51

Üdv.

Jelenleg büntetőeljárás folyik ellenem rongálás miatt. (Nem igaz, de ez mellékes)
Ha erkölcsi bizonyítványt kérek, megjelenik ez benne?

Köszönöm

Rexor # 2016.09.20. 09:49

Nem.

kerian # 2016.11.12. 07:24

Tisztelt Öreg Tölgy

Azt szeretném megtudni, hogy kaphatok e erkölcsi bizonyítványt, úgy, hogy kb 10 évvel ezelőtt megbüntettek 50 ezer forintra rongálás miatt.
Válaszát előre is köszönöm!

Öreg Tölgy # 2016.11.12. 08:24

Úgyhogy bemegy és kéri. Amiatt, amit leírt, egy pillanatig sem volt büntetett előéletű.

dudas # 2016.11.17. 18:31

Tisztelt fórum,

Szerbiában élő magyar állampolgársággal rendelkező személy vagyok. Magyarországon szeretnék pszichológusként dolgozni, ehhez pedig erkölcsi bizonyitvány felmutatására van szükségem.

A szerbiai hatóságok által kiadott erkölcsi bizonyitvány hiteles (ügyvéd általi) forditása elegendő -e ehhez?

bgyula70 # 2017.05.12. 11:31

Tisztelt fórum.

Közmunkára ítéltek amit jelenleg töltök.
Ez szerepel az erkölcsiben ?

Köszönettel és Tisztelettel.