Erkölcsi bizonyítvány


Adrienn89 # 2015.09.23. 07:42

Tisztelt Fórumozók!

Párom ügyében érdeklődöm.
Tavaly történt egy eset, amiben egy személyautót megrongált.
Most volt a tárgyalás, garázdaság vétségében bűnösnek találták.
Pénzbírságot kapott, vagy ennek ellenértékét leülheti. 2 évig nem szabad hasonló ügyben érintettnek lennie.
Az erkölcsi bizonyítványába ez az eset bekerült?

Köszönettel:
Adrienn

folyami géb # 2015.09.23. 10:49

fourandfour: ha próbára bocsátottak (tehét nem szabadságvesztést kaptál próbaidőre felfüggesztve, akkor tiszta az erkölcsi.

Ugyanez a helyzet adrienn89-nél is, de azt a mondatot, hogy 2 évig nem szabad hasonló ügyben érintettnek lenni, nem tudom értelmezni.

veronikanagy12 # 2015.09.24. 19:13

Jó estét!

A kérdésem az lenne, hogy megigényeltem az erkölcsi bizonyítványt, viszont büntetőeljárás hatálya alatt állok, de vádhalasztás volt! Ez szerepelni fog az erkölcsiben, hgy büntetőeljárás van ellenem? Köszönöm!

drviki # 2015.09.25. 17:25

Tisztelt Fórumozók!

Tudja valaki, hogy a jogerős ítélet "adatai" milyen gyorsan jelennek meg az erkölcsi bizonyítványban?

Köszönöm!

mno21 # 2015.11.04. 05:44

Tiszteletem,
Egy másfél éves, de három évre felfüggesztett büntetés esetén a felfüggesztés felénél azaz másfél év után jól tudom hogy kérhető az erkölcsiből a törlés?
Ha igen, technikailag hogyan kell bonyolítani a kérelmet, és arra hivatalosan kapok majd valamiféle választ?
Egyéb nyilvántartásból is törlődik ez valaha? Ha igen mennyi idő az elévülés?
Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2015.11.06. 21:02

Azon az elsőfokú bíróságon kell a kérelmet előterjeszteni, amelyik az ítéletet hozta. Fogsz kapni egy végzést. Azért a bűnügyi nyilvántartásból való törlésre természetesen ebben az esetben is várni kell még.

ObudaFan # 2015.11.06. 21:03

Ja bocs, ez felfüggesztett szabadságvesztés. Akkor itt nem kérheted az előzetes mentesítést már, azt csak az ítéletben lehetett volna elrendelni.

folyami géb # 2015.11.07. 06:51

T. Obudafan!

A kérdező jól tudja; kérheti a mentesítést. Btk. 101. § (2) bekezdés, 2015. július 1. óta.

Manapság tényleg nem árt néha este megnézni, hogy amit reggel jól tudtunk, hatályos-e még. :)

folyami géb # 2015.11.07. 07:00

Kérdezőnek: a mentesítés természetesen nem azt jelenti, hogy akkor a büntetés is megszűnik, csak azt, hogy büntetlen előéletűnek számítasz és a civil életben tiszta erkölcsit kaphatsz a próbaidő hátralévő része alatt is. Természetesen ha az eredeti 3 éves próbaidőn belül elkövetett cselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek, akkor a felfüggesztett büntetést is végre kell hajtani.

Egyébként - ha a próbaidő eredményes - a mentesítés után 8 évvel törölnek "mindenféle" nyilvántartásból.

folyami géb # 2015.11.07. 07:00

Kérdezőnek: a mentesítés természetesen nem azt jelenti, hogy akkor a büntetés is megszűnik, csak azt, hogy büntetlen előéletűnek számítasz és a civil életben tiszta erkölcsit kaphatsz a próbaidő hátralévő része alatt is. Természetesen ha az eredeti 3 éves próbaidőn belül elkövetett cselekmény miatt szabadságvesztésre ítélnek, akkor a felfüggesztett büntetést is végre kell hajtani.

Egyébként - ha a próbaidő eredményes - a mentesítés után 8 évvel törölnek "mindenféle" nyilvántartásból.

dizma # 2015.12.20. 18:15

2013 decemberben 100000ft büntetet meg a biroság garázdaság miatt volt párom feljelentett hogy zaklatom telefonon tény sokszor kerestem mert a cuccaimat nem akarta odaadni 500ezer ft kb pl mosógép hütő ágyak ruháim stb azt nem nézték hogy ő hányszor kereset telefonon mert ő is keresett .Lényeg az hogy erkölcsi bizonyitványban szerepel ez mert kifizettem a büntetést ?Köszönöm .

papamaci29 # 2016.02.06. 19:05

Üdvözletem!
Lenne egy gyors kérdésem. Néhány éve csináltam egy hülyességet, ami miatt rendőrségi ügy lett belőle. Az ügyész mivel nem voltam korábban elitélve 1 év 6 hónapra jegelte az ügyemet(nem felfügesztettet kaptam), majd miután letelt az idő megszüntette az eljárást ellenem. Kérdésem az lenne, hogy a rendőrségi nyilvántartából mikor fogják az adataimat kitörölni(egy állás miatt kérdem).Az erkölcsim tiszta, most néztem.
Válaszotokat előre is köszönöm:
Tisztelettel:
Papamaci29

folyami géb # 2016.02.07. 06:07

Ha jól veszem ki, a vádemelés elhalasztására került sor, ami eredményesen eltelt. Akkor már nem szerepelsz semmilyen bűnügyi nyilvántartásban.

papamaci29 # 2016.02.07. 07:09

Kedves folyami géb!
Köszönöm a gyors választ.
Igen még 2011 febr.-ban az ügyész 1év 6 hónapra elhalasztotta az ügyemet és 2012 szeptemberébe megszüntette az eljárást ellenem. Azért kérdeztem, mert, van egy állás amihez olyan erkölcsi kell mely eléggé részletesen kéri az adataimat és valaki azt mondta, hogy 5 évig még benne vaagyok a rendőrségi nyilvántartásba, de én csk 3 évről tudtam. Ezért kérdeztem.
Köszönet mégegyszer.
Tisztelettel:
Papamaci29

folyami géb # 2016.02.07. 16:14

Sem az 5 év, sem a 3 év nem igaz. A 3 év akkor lenne valós, ha a vádemelés elhalasztása után az eljárás megszüntetése valami, akkor telejesítendő feltételtől függene (ilyen pl. kábítószer-fogyasztás esetén a kezelés, vagy közvetítői eljársra utalásnál a kártérítésben megállapodás).

Pacsirta12 # 2016.02.22. 17:01

Tisztelt folyami géb!
Szeretném megkérdezni, hogy a fiam társtettesként elkövetett garázdaság vétsége miatt (Btk. 339.§)120 órás fizikai munkakörben letöltendő közérdekűmunka büntetést kapott 2016. jan 28-án, közben rendészeti szakközépiskolába jelentkezett, kaphat-e tiszta erkölcsibizonyítványt? Ha igen, mikor? Tárgyalás nélkül zajlott le az eljárás. Ráadásul, a fiam nem is ütötte meg a másik felet, az úttestenten birkóztak, amikor a járőr arra ment.Válaszát előre is köszönöm.

folyami géb # 2016.02.23. 05:46

Tiszta erkölcsi bizonyítványt fog kapni, de a rendészeti szakközépiskola únn. életvitel-eelenőrzést is igényel, és azon nem biztos, hogy átmegy így.

nildiko # 2016.03.18. 14:02

Tisztelt Fórum!
A kérdésem a következő:Volt egy balesetünk tavaly decemberben.Ma kaptuk kézhez a bírósági papírt,mely szerint a vétkest 8 hónap fogházbüntetésre ítélték,2 év próbaidővel.Kérdésem,hogy ez megjelenik-e az erkölcsi bizonyítványában? (tanár ember az illető )
köszönettel!

pazs # 2016.03.18. 14:20

Nem.

folyami géb # 2016.03.18. 15:00

Kedves pazs!

Ugyan miért is nem?

nildiko # 2016.03.19. 14:36

Tisztelt folyami géb!
Ön szerint benne lesz?
Az úriembernek elvették még 3 évre a jogsiját,de azóta vásárolt egy másik autót magának (az övé is totálkáros lett a balesetben) és azóta is vígan kocsikázik.

folyami géb # 2016.03.19. 15:31

Naná! Két esetben nem lenne benne:

  • ha az illető fiatalkorú lenne (akkor viszont nehezene lehtne tanár), vagy
  • ha a bíróság eleve előzetes mentesítésben részesítette volna (ezt meg nem írta).

Az eltiltás alatti járművezetés pedig elzárással is büntethető szabálysértés. Reméljük előbb-utóbb belefut egy rendőrbe.

Rinik # 2016.05.30. 12:26

Tisztelt folyami géb!

A segítségét szeretnem kérni: 7 evvel ezelőtt sikkasztás miatt pénzbüntetést kaptam ( a sikkasztott összeget egyben vissza fizettem 900 ezer Ft-ot) majd 60 ezer forint pénzbüntetést kaptam befizettem. Most munkahelyet váltok és szükségem van erkolcsi bizonyitvanyra. A kérdésem az, hogy tiszta lesz e az erkolcsi bizonyitvanyom?
Köszönettel.

folyami géb # 2016.05.30. 16:04

Igen, tiszta lesz.

Zsofi89 # 2016.06.05. 11:05

Jonapot!erdeklodni szeretnék hogy 2015 május 4.en kaptam egy ilyen ítéletet sikkasztás miatt,hogy 1 év 6 hónap szabadságvesztést szab ki .a szabadságvesztés végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztik és mellé 2820 ft bírságot rendelt el.kérdésem az lenne hogy az erkölcsi bizonyítványban ez benne van e?