Elfogatóparancs


katebeckinsale333 # 2022.06.26. 23:36

Ha útlevelét külfödi hatóság ellenőrzi,semmit nem lát a neve mellett??

Majordomus # 2022.06.26. 20:44

Igen.
Addig mig ki nem adják az Eu körözést.

Feltételeit lásd lentebb.

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 13:39

Szia,
De hallottam,csak az illető akkor a magyar elfogatóparanccsal más EU országban megússza?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.06.26. 07:02

Olyat még nem hallottál, hogy lefolytatják az eljárást a terhelt távollétében? (Megjegyzem, te azzal nem vagy beljebb, ha a távol lévő terheltet elítélik.)

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 02:53

Elfogató hatékonysága?
Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy személy ellen "csak" magyar belföldi elfogatóparancs van és közlekedik az EU és Nagy-Britannia között,hogy lehet,hogy a Sirene jelzés alapján nincs letartóztatva?

A történetem az lenne,hogy én nagyobb tárgyi súlyú csalás (25 millió Ft) áldozata lettem és mivel ismertem az illetőt,ezért feljelentettem. Elfogatóparancsot adtak ki rá Magyarországon. Ezalatt ő nem jön már Magyarországra és rokonaitól tudom,hogy a britek és Németország között rendszeresen ki és be lép a Schengen térségbe. És szabadon mozog?! Hogy lehet ez,ha amikor valakire elfogatóparancs van kiadva,miért nem látják a külföldi hatóságok a jelzést a neve mellett??

A rendőrség szerint belföldi elfogatóparancs nem érvényes oda.

Ez igaz?? Akkor megússza amiket elkövetett??

katebeckinsale333 # 2022.06.26. 02:52

Elfogatóparancs hatékonysága?

Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy személy ellen "csak" magyar belföldi elfogatóparancs van és közlekedik az EU és Nagy-Britannia között,hogy lehet,hogy a Sirene jelzés alapján nincs letartóztatva?

A történetem az lenne,hogy én nagyobb tárgyi súlyú csalás (25 millió Ft) áldozata lettem és mivel ismertem az illetőt,ezért feljelentettem. Elfogatóparancsot adtak ki rá Magyarországon. Ezalatt ő nem jön már Magyarországra és rokonaitól tudom,hogy a britek és Németország között rendszeresen ki és be lép a Schengen térségbe. És szabadon mozog?! Hogy lehet ez,ha amikor valakire elfogatóparancs van kiadva,miért nem látják a külföldi hatóságok a jelzést a neve mellett??

A rendőrség szerint belföldi elfogatóparancs nem érvényes oda.

Ez igaz?? Akkor megússza amiket elkövetett??

Moszat666 # 2018.10.04. 14:20

Köszönöm az infód. Kicsit megnyugodtam. Ha kihuzom honap vegeig jovok egy sörrel :)

pappcs # 2018.10.04. 07:09

Még nem hiszem hogy kiadták volna az eu-t. Ne otthon tartózkodj, ne keresd az ismert rokonaid barátaid, lapulj, akkor megúszod. Én olyat is láttam, hogy április végén adták ki az európai elfogatót de csak szeptemberben tették közzé a police.hu-n. Ravaszkodnak, hátha elmegy nyararlni az illető....

Moszat666 # 2018.10.03. 19:05

Igy már értem. Pénzbüntetésről van szo, es mivel eleg kis összegel iteltek meg, igy kb 1 év.
Termeszetesen be szeretnem fizetni de csak pár hét mulva megy. Augusztus végén lett kiadva az elfogatoparancs, csak nem tudom hogy országos vagy europai. Elkepzelhető hogy napokon belul megkeresnek? Vagy honap vegeig amig ki tudom fizetni van idom?

pappcs # 2018.10.03. 10:48

Ennél érhetőbben nem lehet leírni.
Na próbáljuk meg máshogy. Akkor van európai elfogatóparancs, ha legalább 4 hónapot kellene a sitten ülnöd ha bebuknál. Ha ennèl kevesebb nem adhatja ki az európai elfogatóparancsot.

Moszat666 # 2018.10.02. 23:53

Vagyis onantol 4 honap, hogy meghozták a határozatot, kiszerint be kell vonulni bortonbe es leulni a tartozást, vagy onnantol amikkrtol be kellett volna vonulni

pappcs # 2018.10.02. 16:22

Az európai elfogatóparancs kiadásának feltétele hogy legalább 4 hónapnyi legyen a jogerős ítélet.

Moszat666 # 2018.10.02. 05:51

Sziasztok.

Ha valaki ellen, buntetés be nem fizetése miatt elfogatóparan sot adtak ki, (szerepel a police.hu oldalon) viszont nem magyarországog él, ugy Németországban is érvényes az elfogatás? Magyar hatoságnál szerepel a külföldi lakcim. Vagy mennyi idő van a tartozás befizetésére?