Neten lehúztak pénzzel, mit tehetnék?


valaki19 # 2024.01.18. 09:21

Úgy látom sajnos az engem ért lehúzásokkal van tele a fórum. :) bár ez szerencsés véget ért.

Múlt héten jött a levél a banktól, hogy mivel az utalás teljesült, a kedvezményezett beleegyezése nélkül nem tehetnek semmit, ha gondolom tegyek feljelentést.
Úgy voltam vele hogy akkor ez ennyi, buktam. Erre tegnap nézem a netbankom, az illető visszautalta.

efi99 # 2024.01.11. 10:08

drbjozsef
"Igen. Ha maga a bankszámlaszám stimmel (= ez egy létező, élő bankszámlaszám), akkor nem számít, hogy névnek mi volt adva az utaláskor."
Akkor minek kérik mindig? Nagyon idegesítő.

Majordomus # 2024.01.05. 21:13

De okulásnak jó volt...

drbjozsef # 2024.01.05. 13:19

Chargeback eljárással lehet visszaszerezni pénzt, de azt legfeljebb online fizetett kereskedőtől. Ha az "illető" magánszemély volt, biztos hogy tőle nem fogják visszaszedni a pénzt, legalábbis maga a bank nem. Ha kiderülne valami csalás a bankszámla nyitása körül, akkor a rendőrséggel, bírósággal esetleg, de az még 40ezernél sem éri meg, nemhogy 4ezernél...

valaki19 # 2024.01.05. 13:03

Közben ma felhívtam a bankot, azt mondták talán tudnak valamit kezdeni vele, felveszik a kapcsolatot a bankjával, és megpróbálják behajtani, rendőrségi ügy nem lesz belőle ha nem akarom, ennyiért nem akarok vele vesződni. 15 munkanapon belül küldenek levelet hogy mi lett. Írok majd ha megkaptam.

drbjozsef # 2024.01.05. 06:31

Vagy ilyenkor csak a számlaszámot nézik a bankok?
Igen. Ha maga a bankszámlaszám stimmel (= ez egy létező, élő bankszámlaszám), akkor nem számít, hogy névnek mi volt adva az utaláskor.

Van valami módja hogy kiderítsem ki volt ez?
Nemnagyon.
Végy egy mély levegőt, magadban küldd el a pokolba az illetőt, és lépj tovább. Tanulópénz. Szerencsére nem sok.

valaki19 # 2024.01.04. 20:27

A történet lényege hogy valakinek küldtem pénzt, igaz csak 4.000 ft volt, de nem kaptam érte meg amit ígért. A bankszámlaszámot beírtam egy keresőbe, azt kiadta melyik fiókban nyitották. Megadott az utaláshoz egy nevet is, beirtam FB-n, meg a Google-be is, semmi nyoma nem volt, pedig elég egyedi név. Ilyet lehet hogy esetleg a neve nem is ahhoz a számlához tartozott és nem dobta vissza az utolást a bank, mert nem egyeznek az adatok? Vagy ilyenkor csak a számlaszámot nézik a bankok? Van valami módja hogy kiderítsem ki volt ez? Rendőrségre nem akarok 4.000 ft mkatt futkosni, ki is röhögnének, de engem azért bosszant.