bizonyítási eszközök


ObudaFan # 2010.01.24. 07:57

A bíróság mérlegeli, hogy bizonyítva van-e a vád, és ha nem, akkor felment.

ObudaFan # 2010.01.24. 11:12

Dehogynem.

laeyer # 2010.01.24. 16:38

Nem értem miért ,vagy így elkeseredve, ha az esettől 150 km-re voltál?!!

PR vezetőként, biztos sokan tudják bizonyítani, hogy ott dolgoztál, cégautóval voltál valahol, akkor ott a menetlevél. Telefonod van, aznap biztos beszéltél valakivel, meg lehet kérdezni, utánajárni. Családod tanúsítja hol voltál, barátok?! A bcs. du. fél négykor biztos még dolgoztál, kollégák elmondják.. stb. Gondolom ez a dunakeszi Rk-n van, írd le nekik, mellékeld azok nevét, akik láttak Veszprémbe. PR-osként biztos céges ügyfelek is tudnak alibit adni, de az image miatt ezt utoljára hagynám! (ha már PR-os vagy).

Mellékelj minden papírt, tanút. Megteheted írásban is a vallomást, nem kell ezért ide utaznod. Attól függően mit mondtál eddig ki kell egészíteni a vallomásodat. Ez azért nem olyan veszélyes helyzet.

Továbbiakban is..!

isihawaii # 2010.01.24. 20:15

Sziasztok !
Érdeklödnék hogy mi a véleményetek a történettel kapcsolatban.

Pár éve dolgoztam egy média cégnél gyorshajtáson kaptak lakott területen 96-al mentem,megbüntettek 45E ft-ra amit a volt cégem kipostázott hogy fizessem be.Akkor már 3 hónapja kiléptem a cégtöl.Bevoltam jelentve 2 órára utána 4re.Amikor a fénykép készült 13 óra volt.A munka kezdésem reggel 8 óra.A menetlevél a nevemre van kiállitva.
Sajna hogy az ügyvédjük megkereset és biroságra vitte volna az ügyet de én elismertem mert a nevem rajt van a menetlevelen,most mit tegyek???

monalisa1 # 2010.01.24. 21:05

isihawaii

Fizesd be a 45 ezer forintos csekket (valamint külön az azóta rárakódott bírósági és egyéb költségeket, kamatokat stb.) és egyből nem lesz ügyed.

Ennél "okosabbat" itt senki sem fog tudni neked javasolni.

Kérhetsz részletfizetést -ezt általában engedélyezik-, de akár egyetlen havi részlet elmaradása esetén egyösszegben a visszalévő pénz még.

Ha nincs pénzed ESETLEG megválthatod a büntetést közmunkával, de ezt meg kell érdeklődni az önkormányzatnál.

Legvégső esetben leülhető a büntetés...

Szóval hogy el nem fogják engedni abban biztos lehetsz.

"Mona"
laikus hozzászóló

ObudaFan # 2010.01.25. 10:21

grezoo

És ezek az igazolások, ha értek volna valamit, már megszüntették volna az ügyet..

Ez zavar engem is. A nyomozati iratokat te megismerhetted, mi meg nem, tehát bizonyítási kérdésben teljesen biztosat itt senki nem fog mondani. Egy védőt megbíznod viszont nem ártana, aki az iratok ismeretében tud segíteni neked.

Nem lehet ezt valami szakértővel bizonyíttatni?

Ez nem szakkérdés. A bíró viszont nyilván mérlegelni fogja.

Ezek mind nem érdekesek egy ilyen ügyben?

Nyilván ezeket is mérlegelni fogja, végső esetben pedig ezek enyhítő körülmények lennének, ha bűnös lennél.

laeyer # 2010.01.26. 08:55

Isihawaii!

Valószínű, hogy a menetlevél hamis? Hiába ismerted el eddig, ha nem te írtad alá! Mond meg, hogy nem fizetsz!

Minek fizess, ha úgyis ők hamisították alá helyetted. Te tudod bizonyítani. Nem dolgoztál már akkor, nem??

Télapó # 2010.05.05. 20:11

Grezoo!!
Én egy más ügyben ,de én is így jártam.
Sajnos,hogy alaptalanúl dobálóznak évekkel.
Nem értem én ezt!Majd a másodfokon azért jobban odafigyelnek a részletekre.
Milyen büntetést kaptál?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 07:12

Nézd, hiába panaszkodsz itt, még hozzászólni sem tudunk, hiszen nem ismerjük az ügyet, a bizonyítékokat. Az, hogy te mit mondasz, egy dolog.
Ha az elítélteket kérdezzük, akkor arra jutunk, hogy csupa ártatlan ember ül a börtönökben.