2.foku tárgyalás.


prilu2 # 2009.01.19. 22:08

szia andi!nem tudom holvan női böri.én 1.5évet kaptam.nyiregyre eddig de onnan hová ki tudja.a kisfiamra az anyukja fog vigyázni töbnyire.ha van mama vagy valami tuti helye a gyereknek szerintem nem vehetik el.de van ügyvéded biztos szerintem fordulj hozzá.de itt az ügyvéd úr is szivesen válaszol.amint látom meg is tette.sajnálak szia.

ObudaFan # 2009.01.17. 12:07

A gyámhatóság el fogja helyezni a gyermeket, ha az apa bármilyen okból nem elérhető. Ha kijösz, visszakapod.
A bírói tanács elnöke a két évnél nem súlyosabb szabadságvesztés végrehajtásának megkezdésére az elítélt kérelmére fontos okból, különösen az elítélt személyi vagy családi körülményeire való tekintettel, legfeljebb három hónapra halasztást engedélyezhet.
A kérelemről, ha azt a terhelt az ügydöntő határozat jogerőre emelkedését követően nyomban előterjesztette, az ügydöntő határozatot hozó bíróság dönt. Ezzel együtt kérdés, hogy a te esetedben indokolt-e a halasztás, hiszen a gyermek három hónap múlva is ott lesz, a büntetést viszont előbb-utóbb le kell tölteni.

kiszacsek # 2009.01.17. 09:27

szia prilu 2.te mennyit kaptál?már tudod hova kell bevonulnod?hol van magyarországon noi borton?szerinted a gyámugy megtudja hogy en bortonben vagyok,ha lecsuknak?ilyenkor elvehetik a kisfiamat?neked van aki vigyázzon rá amig bennleszel?kerlek válaszilj.szia:andi,

prilu2 # 2009.01.16. 23:07

4 szer kérhetsz 3 hónap hosszabítást.én most kaptam az 1 sőt.de második már nem nagyon van azt mondják.sajna én is fosok de menni kell megyek 1 év.kisfiam van 1.5 éves elég lesz.szia

kiszacsek # 2009.01.16. 18:00

Tisztelt ObudaFan.Kerem válaszoljon nehány kerdesemre.A 2.foku tárgyalás után már sehova nem tudok fellebbezni?Ha 2.fokon megvan az itelet,ezután már egybol be kell vonulnom a bortonbeA BTK-ban nincs olyan paragrafus,ami lehetove teszi,hogy felfugesztett alatt elkovetett kissebb buncselekmenyt ne letoltendo bortonnel buntessek?Ha megkapom az enyhitest,mennyire számithatok?HA bekell vonulnom,mennyi lehet a kedvezmeny jo magaviseletert?kerem válaszoljon.koszonom szepen:andrea

ObudaFan # 2009.01.16. 12:55

Be lehet nyújtani másodfokon is olyan bizonyítékot, ami elsőfokon nem lett csatolva, ez tény. Maga a játékszenvedély ugyanakkor nem lesz enyhítő körülmény véleményem szerint. Az az igazság, hogy az, hogy ezt így, egy felfüggesztett alatt követted el, igencsak megalapozhat egy szabadságvesztést, ami így mindenképpen letöltendő lenne.

kiszacsek # 2009.01.15. 21:56

1.fokon 9 honapot kaptam csalásert,hatoság ferevezeteseert+a 4 honap felfugesztettet.,mivel felfugesztett alatt kovettem el.valotlan tartalmu feljelentest tettem a rendorsegen,hogy azonnali penzugyi-segelyt kapjak az áldozetsegito-szolgálatnál.meg is kaptam 72000 ft.1 fokon kihelyezett ugyvedem volt,mivel nem volt penzem fogadott ugyvedre.elvittem a tárgyalásra az orvosi papirjaimat ,hogy szemelyisegzavarral es depresszioval vagyok leszázalekolva,de az ugyved nem vette el,azt mondta ha akarom adjam en oda a bironak.annyira ideges voltam,nem mertem odaadni a tárgyalás alatt.2.fokon erdemes ezt leadnom?ez lehet enyhito?a játekszenvedely enyhito vagy sujosbito korulmeny?fellebbeztem enyhitesert.kb.mennyi ido szokott eltelni a 2.fokig?addig mit tudok csinálni?nagyon felek hogy lecsuknak.van egy 1.5 eves kisfiam,akinek csak en vagyok.o az egyetlen gyermekem,es annyira anyás.nem elnem tul ha elszakitanák tolem.soha nem voltam bortonben.mire számithatok?a 72000 ft-ot már visszafizettem.ez enyhito?gyerekpszihologustol vihetek papirt hogy milyen hatással lenne a picire ha elszakitanák tole az edesanyját?ez használ valamit?ha esetleg kifognák egy rendes birot,akkor esetleg meguszhatnám borton nelkul?kerem adjanak tanácsot,mert nagyon felek.koszonom:andrea