Büntethető vagy csak vélemény


Főlökött # 2009.03.10. 18:50

Tisztelettel

MÁR MEG KELL SZÓLALNOM....................

Nem értem a felszólalókat, mi lenne a gond........

Emlékezünk már Argentínában lezajló pénzügyi válságra. Ott a bankbetétek 30%-át fizette ki a bank, a többit visszatartotta az Állam, a válság miatt és meg is tartotta. Bankbetétesek kárára!?!?!?!?!? Mi lenne az izgatás, ez véleményem szerint nem. Jogos megtakarítások ( bankbetétesek ) védelme, az igen.

Ez lenne "izgatás" nem hinném. Inkább olvasni, tájékozódni kellene, mi történik a világban. Az, hogy kinek mi a véleménye, azt mellékes.

Leadózozott-befektetett megtakarítás, jogos eltulajdonatása nem lenne bűncselekmény ? Hmmmmmmmmm
Csak nincs precedens a pénzintézet eljárásba vonásáról......+ ők menekülnek, ahogy tudnak.....Csak szeretnének menekülni........Remélem nem jön össze.....

---------------
  • Lökött
tétova # 2009.03.06. 10:56

valószínüleg, hiszen te vagy a szakember. talán valami cikkben olvashattam, és így rögződött. Elnézést kérek, butaságot írtam.

ObudaFan # 2009.03.06. 10:54

Rosszul emlékszel.

tétova # 2009.03.06. 10:48

ha jól emlékszem a postabank botrány óta, ez állam-ellenes izgatásnak minősül, és nagyon keményen büntetendő. már ha nagy tömeg előtt valósul meg. ha ezt valaki a haverjaival megbeszéli ahoz nyilván senkinek sincs köze.

guba # 2009.03.06. 10:08

Szerintem egy izgatást kimerít

Én el tudok képzelni olyat is, aki erre izgul fel...bár, kicsit perverz.

bimba # 2009.03.06. 07:40

Én meg még azt hittem hogy azért volt a pletyka hogy mindenki elrohanjon kivenni a pénzét és ne kelljen a bankoknak a magas kamatokat kifizetniük.Tegnap üres volt a bank,nem kígyóztak sorok.

Merk Tivadar # 2009.03.05. 23:42

Szerintem egy izgatást kimerít ,jelen helyzetben rámérnek 6-hónapot.Viszont ha holnaptól megrohanják a bankot akkor még több is megállhat.

bicepsz # 2009.03.05. 17:04

Kár.
Köszönöm a gyors választ.

ObudaFan # 2009.03.05. 16:58

Ez nem büntethető. Hatalmas baromság, de nem bűncselekmény.

bicepsz # 2009.03.05. 16:54

Tisztelt Hölgyeim Uraim.
Kérem mondják meg nekem hogy az alábbi idézetért van e értelme feljelenteni ezt az illetőt.
Ez egy hozzá szólás az egyik hírportálon és felháborító.
"azt kellene most tenni hogy tömegesen bemenni az otp-hez és megszüntetni a folyoszámlát, kivenni a betéteket....
És ezzel eltudnánk érni hogy az otp csödbe mennyen, a kormány megbukjon....
UGYHOGY MINDENKI MENJEN AZ OTP-be!! ÉS küldje az ismerősét is!! Csődbe kell jutatni és ezzel a kormányank is vége!!!
FOGJUNK ÖSSZE ÉS TEGYÜNK VALAMIT MOSTMÁR!!!!
Én már megszüntettem a számlám és az ismerőseim is hasonlóan fognak cselekedni a anpokban DE EZT TÖMEGESÉVEL KELLENE CSINÁLNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Menjek a rendőrségre vagy ne. Ez itt a kérdés.