megloptak mit tegyek


jack4 # 2009.10.01. 13:32

Büntetőeljárás már nem indítható, mert a cselekmény elévült. Szerintem tulajdoni per, mivel a tulajdoni igények nem évülnek el.

escargot # 2009.10.01. 13:19

jogi tanácsot nem tudok adni...amúgy kopogj be és kérd el...és legyen "pofád" 7 évre visszamenőleg használati díjat kérni, hátha leesik az álla és amíg visszarakja, addig ki tudod hozni az asztalt ;)

gabbor # 2009.10.01. 13:09

Hát igen, ezzel én is tisztában vagyok. Viszont nem is ez volt a kérdés...

escargot # 2009.10.01. 13:06

2002-ben kellett volna feljelentést tenni....

gabbor # 2009.10.01. 12:52

Kérnék szépen segítséget!

2002-ben édesanyámmal költöztünk egy belvárosi társasházba, az első emeletre. Mikor költöztünk a bútorokat a társasház udvarára hordtuk a teherautóról. Mikor már elég sok bútor gyűlt össze, egyik körnél észrevettük, hogy eltűnt a koloniál asztal. Egyértelmű volt, hogy a pár perccel odavitt asztalt földszinten lévő, egyetlen lakás tulajdonosai vettek gyorsan magukhoz. Mivel letagadták így nem tudtunk mit tenni. Közel egy hónapja a földszinti lakók eltűntek. Pár napja egy másik lakóval megpróbáltuk megnézni ablakon keresztül, hogy hátha meghaltak vagy valami(brutális alkoholisták voltak). Mikor bevilágítottunk elemlámpával az ablakon, akkor megláttam a koloniál asztalalt. Iszonyatosan dühös lettem. Édesanyám már elhunyt, ő tudna még azonosítani az asztalt. Nem nagy érték, pár 10e forint, de mégis nagyon bánt az egész. Ennyi évig letagadták, hazudtak.

Mit tehetnék, hogy visszakapjam az asztalom?