Beidéztek mint tanút..Ilyenkor mi a teendő?


Isana # 2010.02.23. 17:42

Főnyomozó! Az ügyben tavasszal lesz az első tárgyalás! Ha tényleg nyomozó vagy, akkor tudnod kell, hogyan folynak az ilyen kihallgatások! Érdekes, nekem tanúm is van, de mintha levegő lenne! Egyébként ha most kapta az idézést, miért kell ilyen gyorsan megjelennie! Engem is azzal fenyegettek, örüljek, hogy nem jöttek értem! Nem mindennapi, de aki beleesik ebbe a csapdába, soha az életbe nem fogja elfelejteni! Törvényesen megtehetik, hogy tanúbeidézésre azonnal meggyanúsítanak! Mindenképp ügyvéddel menj! Ajánlom figyelmetekbe egy régebbi hozzászólást:
http://www.jogiforum.hu/forum/21/21951

főnyomozó # 2010.02.23. 17:11

Isana és azóta mi történt? Megszüntették az eljárást, vagy felmentettek?

Kovács Béla Sándor mondja a tutit.

A tanú köteles az idézésre megjelenni, lelkiismerete és tudomása szerint igazat mondani. útiköltségedet kérheted, vidd magaddal a buszjegyet, adó, tb kártyát, lakcímkártyád, személyid.

jogod van ügyvédet vinni magaddal, aki elmagyarázhatja a jogaidat, meg a kötelezettségeidet, de azokat a hatóságnak is hivatalból el kell mondania (ha nem teszi, olyan, mintha nem is hallgattak volna ki)

papírt aláírni csak átolvasás után szabad és akkor is, csak, ha az van leírva, amit mondtál, ha más van leírva, ezt észrevételezheted.

a kihallgatás előtt megtudhatod, hogy milyen ügyben hallgatnak ki, az ki ellen folyik. ha hozzátartozód ellen, nem kell, hogy vallomást tegyél

Isana # 2010.02.23. 16:11

Dinamit! Vigyázz ezzel, mert én is így jártam! Három nyomozó várt és azonnal meggyanúsítottak olyannal, amiről sejtelmem sem volt! Előzetesebe is kerültem, majd fogadott ügyvéddel sikerült kijönni! Mindenképpen ügyvéddel menj, mert a kirendelt védő nem is volt jelen!

Dinamit # 2010.02.23. 14:41

Értem,köszönöm szépen,majd meg írom mégis mi volt ez az egész :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.23. 14:38

Utána? bemész a mekibe, tolsz egy sajtburgert. Ha jobb szereted, akkor iszol egy korsó sört.
Hogy milyen jogaid vannak, azt legteljesebben és általánosabban az alkotmány tartalmazza.

Dinamit # 2010.02.23. 14:33

Értem és vallomást teszek és utána ? Utána mik vannak ? És milyen jogaim vannak?

ObudaFan # 2010.02.23. 14:11

A tanú nem gyanúsított. (Bár előfordul, hogy az eljárás során azzá válik.)

Dinamit # 2010.02.23. 14:03

Értem,de akkor most gyanusitott vagyok vagy miért küldték ezt ? aztsem tudom miről van szó

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.23. 13:45

Megjelensz, vallomást teszel igazat mondasz.
Ha a válasszal magadat vagy közeli hozzátartozódat bűncselekménnyel vádolnád, megtagadhatod a válaszadást. Ha meggyanúsítanak, megtagadhatod a vallomástételet.

Dinamit # 2010.02.23. 13:17

Tegnap kaptam egy levelet hogy pénteken megkell jelennem mert beidéztek.

A bünügyi osztály küldte.A papiron azvolt hogy TANÚ IDÉZÉS akkor most én vagyok a gyanúsitott ??? vagy ienkor mivan ?? nemirtak semmit hogy miért stb és nemtudok aludni,mert sejtelmem sincs hogy miért küldték ezt.Ienkor mi a teendő ??