szüleim nem vesznek bkv bérletet nekem


Feri29 # 2010.07.12. 16:46

Ne add meg az adataidat az ellenőrnek ha elkapnak.

pazs # 2010.07.12. 16:13

Dr. Attika: a középiskolai tanulmányait folytató nagykorút nem kötelesek eltartani a szülei? ez nekem új (amúgy: Csjt. 60. § (2) - Tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul.). Nem bukdácsoló egyetemistáról van szó és nem is arról, hogy az ő eltartása veszélyeztetné a szülei létfenntartását.

Egyjogász: :)

Egyjogász # 2010.07.12. 15:56

Én egykoron átnőztem, ki is rúgtak a vizsgán, mert nem volt időm mellette még tanulni is:)))))

Dr.Attika # 2010.07.12. 15:41

Nem kötelesek eltartani a nagykorút. Honnan veszed? Nőzd át a Csjt-t.

pazs # 2010.07.12. 15:20

Elvileg neked, de gyakorlatilag, ha se vagyonod, se kereseted, nem tudják behajtani. Persze amint lesz vagyonod és/vagy kereseted, és még nem évült el, behajtják.
Kemény helyzet ez a szüleiddel, de ha tényleg képtelen vagy magad eltartani (ami 18 évesen egyáltalán nem meglepő), akkor kötelesek eltartani (mármint édesanyád és édesapád), ezt akár jogi úton is ki tudod kényszeríteni.

Chamber123 # 2010.07.12. 15:03

Nagyon Fontos! Most múltam 18 éves és jelenleg középiskolai tanulmányokat folytatok. Anyukám illetve a nevelő apám eddig is csak azért vették meg a bérletem mert úgy gondolták ,hogy 18 éves kor alatt még nekik kell kifizetni a büntetést, de jelenleg nem veszik meg nekem (pedig pénz van elég! )
Ha megbüntetnek akkor kinek kell majd kifizetni a büntetést? (tanuló vagyok még nincs állandó keresetem)
Kérlek segítsetek!
Válaszokat előre is Köszönöm!