orvhalászat?


Jondoe # 2010.09.18. 13:51

Orv halász papinak remélem adakozók lesznek az igazságszolgáltatók!Megérdemli!!!

kovacsz # 2010.09.17. 20:03

Az öreget ki halászta ki? :-) Halőr, rendőrök....
Korábban büntető, vagy szabálysértési ügye volt?
Gyanúsítottként kihallgatták-e, volt-e házkutatás... stb.

kovacsdiana # 2010.09.15. 16:34

Akkor pontosítok kicsit. Igen, hálóval fogták el. Nem fogott semmit, hal nem volt nála. A "felszerelését" elvették, erről alá is írattak vele egy papírt. Egyébként az egyetemen megkérdeztem, és ez speciel nem jelent hátrányt, de ha komolyabb bűncselekmény lett volna, nem vennének fel, mert ilyenkor megvizsgálják az ember családjában történt-e bűncselekmény ugyanígy jár el az RTF is. Egyébként nem kell különös iskola, én közbiztonsági gimnáziumban érettségiztem, és az alkalmassági vizsgákon kell megfelelni.

efi99 # 2010.09.15. 12:18

Hálóval kapták el?

kadaj01 # 2010.09.15. 11:34

Az édesapád bűncselekményéhez neked mi közöd van, hogy a felvételi miatt félsz?

kovacsz # 2010.09.15. 11:15

Vagy a polgármester leüli. :-(
Nem tudni a kérdésedből, hogy mennyi a lopási kár, mik lehetnek az egyéb bizonyítékok, így a bűntetésre sem lehet érdemi választ adni.
Min. felfüggesztett könnyen lehetséges, figyelemmel a korábbi pénzbüntetésre.
Nemzetvédelmi Egyetemre? Milyen iskola után?
Enyhítést majd a bírósági tárgyaláson, ha az lesz.

kovacsdiana # 2010.09.15. 05:12

Édesapámat "elkapták" halászat közben. Nem bottal, hálóval. Engedélye semmire nincs. Azt mondták neki, hogy kb. 2.000 000 Ft, és két év felfüggesztett, amit kaphat. Érdekelne, hogy ez ilyen esetben a max. vagy a minimum? Öt éve volt már hasonló ügye, akkor csak pénzbüntetést kapott. Igaz, az, hogy az Önkormányzat átvállalhatja a büntetését? Érdekelne még, hogy ez befolyásolja-e a felvételimet februárban a Nemzetvédelmi Egyetemre, és hogy, hogyan tudunk "enyhítést" kérni, ha kiküldik a büntetést?
Segítsenek kérem!