ügyészhez be lehet - e menni


kovacsz # 2010.10.26. 20:06

Pl. visszaélés okirattal, de a minősítés nem a te dolgod.

tejivó # 2010.10.21. 11:53

Tisztelt hozzáértők,

szeretnék választ kapni,

ObudaFan,

eddig mindig segített!

tejivó # 2010.10.20. 17:57

És még:

Sokszor hallom, hogy az ügyészség rettenetesen lassan dolgozik, egy ilyen mi várható?

tejivó # 2010.10.20. 17:49

T. Hozzáértők,

egy társadalmi szervezet nevében feljelentést kívánok tenni egy tagszervezetünk vezetője ellen a fővárosi ügyészségen, mert nem adja át az iratanyagokat, elszámolásokat, pénzügyi mérleget, miközben megbízatása lejárt.

Természetesen a papírok hiányában nem bizonyíthatok semmit (esetleg hűtlen kezelés, stb), de a gyanúm fenáll.

Milyen tárgyban tehetek tehát feljelentést? Csak amiatt, hogy a kért anyagokat nem adja át?

A feljelentés megtétele után mi a menetrend?

köszönöm

csela # 2010.09.28. 21:54

Andris : érdemes szerinted ? Így talán jobban odafigyel a részletekre és a nyomozás hiányosságaira ? A rendőrök valamilyen oknál fogva mindenből igyekeznek a számomra lehető legrosszabbat kihozni (és még így sincs túl sok minden ellenem szerintem.. ).

Andris85 # 2010.09.28. 20:48

Vagy csak simán telefonon kérdezd meg, hogy ki az illetékes ügyész. Utánna beszélsz vele telefonon, aztán megkérdezed hogy be szabad e menni valamikor....Hozzám is jártak így a rendőrségre, meg én is mentem így az ügyészhez.

kismukk # 2010.09.28. 13:47

Saját tapasztalataink szerint nem fogadnak.
De, telefoni érdeklődés járható. Felhívod, telefonhoz kéred, ügyszámot bemondod és kérdezel. Legfeljebb csak igent vagy nemet fog válaszolni...
Mindenesetre érdemes felvenned a beszélgetést, hátha később jól jön.

kovacsz # 2010.09.27. 18:46

Ha ügyészhez akar menni, menjen a helyi ügyészségre, talán fogadják, bár ez közel sem biztos.

csela # 2010.09.27. 14:50

Köszönöm.

ObudaFan # 2010.09.27. 10:25

Lehetőség erre van, jelezd ezt az igényedet a nyomozás során.

csela # 2010.09.26. 15:52

Az lenne a kérdésem, ha egy ügy az ügyészségre kerülne,
abban az időszakban, amikor az ügyész foglalkozik az aktával (vádírat írás előtt, ha egyáltalán írna) bel lehet-e személyesen menni a gyanusítottnak beszélni vele ? Nem manipulálni természetesen, hanem mert olvastam itt a fórumon, hogy elő-előfordul, hogy már bírósági szakban áll egy ügy és tárgyi tévedésekkel nem foglalkoztak érdemben a hatóságok.
Én ezt szeretném mindenképp kikerülni, van-e lehetőségem, jogom őt megkeresni ?

köszönöm.