Panasz elbírálása


Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 10:46

Megszökött? Elrejtőzött?

niketa # 2011.05.11. 12:11

nem csak külföldön dolgozott hivatalosan vizummal rendelkezett, az első itéletet tudomásul vette elfogadta, és kiment külföldre.akkor felfügesztetett kapott. ő nem tudta hogy hatályon kivül helyezték és újrakezdték,z eljárást

ObudaFan # 2011.05.11. 13:56

Elsősorban a védővel konzultálj, hogy hogy is áll az ügy, mert úgy biztosan nem, hogy az alapügy meg a hamis vádas ügy egyszerre megy.

zolixke # 2017.06.04. 06:24

Tisztelt Fórumozók!

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy a közlekedés rendészettől kaptam egy feljelentés elutasító határozatot, ami ellen panaszt akarok benyújtani.

Első kérdésem, hogy a panasz megszólításában az ügyészséget szólítom meg, igaz? A második, hogy ha én ezt személyesen beviszem a közlek. rendészetre, nem pedig postán adom fel, akkor az átvételről kell kapnom valamilyen elismervényt?

Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.06.04. 06:50

Mindkét kérdésére igen a válasz.

gerbera317 # 2017.06.04. 07:26

az átvételről kell kapnom valamilyen elismervényt?
Könnyítsd meg a dolgukat azzal, hogy a nálad maradó példányt is beviszed, és arra bélyegzik rá az átvételt.

zolixke # 2017.06.04. 08:19

Köszönöm szépen a segítségüket!

Nickole21 # 2017.06.08. 08:19

Sziasztok! a Segítségeteket szeretném kérni! A párom jelenleg egy egy éves börtönbüntetését tölti ami szeptemberbe lejár,és utána kezdené meg a felfügesztett büntetését ami 8 hónap!(jövő májusban jönne haza) A napokban halotta bennt egy elítélt ügyvédtől,hogy esetlegesen perújítással,hatályonkívűl helyeztetéssel élhet,a felfügesztettre,amit még 2012-ben kapott! Az ő távollétében tartották meg a tárgyalást,és csak levélben értesítették arról,a felfügesztettről amit az édesanyja vett át a nevében! Kérdésem a következő: van e lehetőség a hatályonkívűl helyeztetésre 5 év elteltével? Azt olvastam,hogy ennek is van egy beadási határideje...fellebezés nem történt!Köszönöm szépen!

zolixke # 2017.08.10. 09:09

Tisztelt Fórumozók!

Június legelején adtam be panaszt feljelentés elutasítás miatt, de még nem kaptam semmiféle értesítést elutasításról, sem másról. Ilyenkor annál a rendőri szervnél kell érdeklődnöm, akinél beadtam vagy az ügyészségnél? A sértett én vagyok, így gondolom én mindenképp kapnék értesítést, hogy hogy áll az ügy, igaz?

Előre is köszönöm a választ!

alfateam # 2017.08.10. 09:51

adtam be panaszt
írásban és tértisen ?!

zolixke # 2017.08.10. 10:41

Személyesen a közlek. rendészeten, a másolatot aláírta az átvevő.

zolixke # 2017.08.10. 10:42

Azt elfelejtettem, írásban adtam be.

alfateam # 2017.08.10. 13:02
zolixke # 2017.08.10. 13:22

Köszönöm!

gyandor # 2017.09.05. 15:17

Sziasztok !
Hasonló cípőben járok, mint zolixke: feljelentésemet elutasították, panasszal éltem (írásban, tértivevénnyel), erre nem kapok választ kb. 2,5 hónapja.Nincs valamilyen határideje a válasznak? Az üggyel "foglalkozó" előadó éppen szabadságon van. Hogyan lehet hivatalosan információt kérni a rendőrségtől/ügyészségtől?
Előre is köszönöm.

alfateam # 2017.09.05. 16:17

Kukkants bele abba a linkbe amit itt lejjebb találsz hátha...

Vadsuhanc # 2017.09.05. 17:11

Kedves gyandor!

Első körben a feljelentését elutasító Rendőrkapitányságon kell érdeklődnie vagy személyesen vagy írásban ( utóbbit javaslom bár lassúbb ). Mellékelje a feljelentés elutasításáról szóló határozatot illetve a panaszát és a tértivevényt és kérdezze meg a rendőrség milyen intézkedést tett. Erre egy válasz lehet, hogy megküldték az ügyésznek.

Ezen válasz alapján az ügyészséget megkeresheti, hogy a panasz elbírálásával hol tart...

Rövidebb és általam javasolt út. Az ügyészséget keresse meg a fent említett iratokkal és kérje a panasz elbírálásával kapcsolatos döntést vagy annak hiányában a döntés elmaradásának indokolását.

Nem kell várni sürgetni kell.

A rendőrségre bemegy lehet közlik nyomozás van már az ügyben.....