Halsztási kérelem


rigoz # 2018.12.23. 17:27

Tisztelt Németh Szilvia!

Nem tartható kapcsolat e-mailben, így beadvány sem tehető oly módon, az e-mailben tett nyilatkozat hatálytalan.

Drszedlak # 2018.12.09. 19:30

Azt hiszem 4 hónap a minimum kiszabott szabadságvesztés,ami miatt nemzetközi körözest adnak ki.
Farkas1977: nem hiszem,hogy kérhetsz ismët halasztást. De hogy p*ba hivtak be ennyire késön?!

Nemeth Szilva # 2018.12.08. 13:15

Sziasztok, van-e pdf nyomtatvány a halasztáshoz, vagy csak egyszerű szavakkal lehet kérni? Ha tudomásomra jutott hogy postáztak az otthonomba egy behívot, de külföldön dolgozom, a munkám elég okot e ad arra és orvosi kezelések amiért fizettem előre kellett bejelentkezni mert ma már így van, és elbukom a befizetett pénzt, hogy indokolt legyen az hogy ezt amit tulajdonképpen át sem tudok venni, kiküldjék későbbiekben és halasztást kérhessek? Milyen papírokat kell ehhez a kérelemhez nekik küldeni? Mennyire fontos alátámasztani az indokaimat? Egyebként ha megadják ha nem, nem is tudok hazamenni, mert nin s rá pénzem még, többször voltam ebben az évben orvosi dolgok végett otthon és még tartozásom is keletkezett, így a munkám miatt is teljességgel lehetetlen. A kapcsolatot tarthatom e emailben amennyiben van ügyfélkapum? A mailem amennyiben elküldöm csak ügyfélkapun keresztül érvényes ha küldöm nekik vagy csak a választ kell olvasnom azon keresztül? Pár nam le nem töltött közmunkáról van szó. Átváltoztatták már több int egy éve, ami miatt történt az pedig 2012 ben volt. Át sem vett levél esetén mondhatják e azt hogy nem kerestem és érvényesíthetik-e anélkül hogy el sem olvashattam, nem láttam, senki át sem vette annak ellenére hogy én felhivtam a buntető irodát és jeleztem nekik a problémát? Mit tesz meg ilyenkor a bíró annak érdekében ha én időben jelzem emailben hogy több ezer km-rre vagyok? Elővezettetni fog-e próbálkozni? Körözni? Nemzetközi elfogató? Haza szállítat repülővel pár napért? Komolyan mondom közröhely az egész.

Farkas1977 # 2018.11.24. 03:30

Tisztelt forumozók!
1 év 4 honap börtönbüntetést kaptam 2015 ben.akkor megkértem a 3 honap halasztást amit meg is kaptam.
Azota most kaptam meg a behivot 2018 novemberben.
A kérdés az hogy ilyenkor lehet ujra halasztást kérni mert közel 3 év telt el..
Köszönöm ha segitenek

Lucky 79 # 2018.11.20. 19:31

Jó estét kívánok! Nekem olyan kérésem lenne hogy, véletlenül valaki nem tudna adni egy linket a jogerős büntetés 3 hónapos halasztásáról szóló kérelem nyomtatványról PDF-ben! Előre is köszönöm!

Drszedlak # 2018.11.04. 21:49

Ez azt jelenti,hogy még igy is vàrnia kell annak, akinek lejàr a 3 hónap halasztàsa?
Ès tènyleg igaz, hogy a 2 èven túli szab.vesztèsek esetèben is lehet halasztást kèrni?

Dr.Attika # 2018.11.04. 16:17

A zsúfoltság miatti kártérítési perek miatt a BV is visszatért a régi gyakorlathoz ( 6 hónapot is várni kellett a behívóra) hogy az üresedések függvényében küldi a behívót. Pl. védencem ügyében: május 05. jogerős ítélet. Halasztás nélkül augusztus 31-re szólt a behívó.

Drszedlak # 2018.11.04. 13:34

Egyébként az igaz,hogy màr a 2 évet meghaladó szabadságvesztésre is lehet halasztàst kérni? Mi van azokkal a speciális esetekkel,mikor le kell tölteni a felfüggesztetteket is,de nem szàmoljàk egybe ?

Drszedlak # 2018.11.04. 13:13

A 3 hónap nem garancia arra,hogy rögtön utàna kiküldik, hanem azt jelenti, hogy addig biztosan nem. Ha lesz szabad hely, megkaphatod a bevonulót,de azt itt senki nem tudja megmondani mikor lesz.

gerbera317 # 2018.11.03. 13:59

Karácsonykor a posta sem dolgozik. Sőt, újévig a fű se nől. Majd kiküldik utána. A te telódon csak kérdőjel van? Vessző nincs?

janika2922 # 2018.11.03. 11:35

Nem érted pont az hogy nem. Nem ez volt a kérdésem mikorra várható igy a bevonulás??

gerbera317 # 2018.11.03. 11:04

Karácsony ünnepén akarsz bevonulni? Nincs az az elvetemült bv-fanatikus, aki támogatná ezt az ötletedet.

janika2922 # 2018.11.03. 09:45

Vagy,ez csúszhat ?

janika2922 # 2018.11.03. 09:45

De szept 25-én lett jogerős,akkor dec 25-re ki fogja küldeni hogy vonuljak be??

Dr.Attika # 2018.11.03. 06:10

A 3 hónap az ítélet jogerőssé válásától számol.

Drszedlak # 2018.11.01. 19:07

Tényleg,ez ilyenkor Hogy müködik. Ezt a 3 hónapot onnan szamoljak,hogya bevonulót megkapta az elítélt, vagy 3 hónapig nem is kaphat bevonulót az ítelettöl szamitva?

janika2922 # 2018.10.20. 19:14

Sziasztok az lenne a,kérdésem hogy szeptember 25 én másodfokon jogerösen kaptam egy,év börtönbüntetést és ott a,bíró meg is,adta,a,3-hónap halasztást igy mikoraa várható a,bevonulási határozat mire,számitsak kb mikor kell.bevonulnom? Esetleg lehet kérni még halasztást a választ előre is köszönöm.

Drszedlak # 2018.07.21. 09:43

Igyekezni fogok :D ilyenkor egyèbkènt lehet súlyosbítani a büntetèst? Illetve még az előző kkérdésemre szeretnék kérni egy választ,hogy elsöfok után is ugyanannyi -e az esély az azonnali letartóztatasra mint pl.másodfokon?
A bîróhoz egyébként aki csak tárgyalást nézi meg, odamehet utána kérdezni? Voltam màr , ès sok mindent nem értettem. Olyanokat, pl.amikor törvény elöirta,hogy mi a lehetséges kimenete egy ügynek,de a bíró másképp döntött.

Egyjogász # 2018.07.21. 09:11

"Enni, inni, hangoskodni nem szabad."

Fingani, böfögni, köpködni, okostelefonon játszani, a bírót ütlegelni, illetve a kurva anyjába elküldeni sem ajánlott...:)) (A szmájli ellenére mind megtörtént eset!!!)

Drszedlak # 2018.07.21. 08:09

Észben tartom, köszönöm!:) Mèg annyit kèrdeznèk, hogy elsőfokú tárgyalàs utàn is annyi esèly van arra,hogy azonnal foganatosítjàk a delikvenst,mint a masodfokún?
Most leszek első éves joghallgató, remélhetőleg, és egyelőre nagyon lrlkes vagyok. Illetve a csalàdom is èrintett egy büntetőügyben sértettkènt.

Dr.Attika # 2018.07.21. 07:46

Szabad.Enni, inni, hangoskodni nem szabad. Nem szabad a tárgyalás rendjét sem zavarni.

Drszedlak # 2018.07.21. 07:05

És még egy kèrdésem lenne. Ha megyek nyilvános tàrgyalásra, ott szabad jegyzetelni?

Drszedlak # 2018.07.21. 07:00

Igen, az persze egyértelmű. De az elsőfokúnál is erre kell számitani?
Bocsánat,hogy ennyit kèrdezek.

Dr.Attika # 2018.07.21. 06:35

A vádlottnak számítani kell arra, hogy főszabály szerint a másodfokú ítélet kihirdetésekor jogerőre emelkedik és végrehajtható. Ha nem rendelik el az azonnali foganatba vételt, akkor haza mehet és majd várja a behívót.

Drszedlak # 2018.07.20. 19:36

Igen , ezt értem,hogy jobb. De mi van akkor ha a vàdlott odamegy, és kap mondjuk 3-5 èv börtönbüntetèst, de arra nem számit,hogy azonnal le is tartóztatják?