Ittas biciklizés


ObudaFan # 2011.11.02. 09:51

Ráadásul az a szép, hogy a szabs. rendeletben azért benne maradt az ittas vezetés.

Sherlock # 2011.11.01. 19:57

Kedves Gabicsek,

tudtommal eddig is voltak.

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Gabicsek # 2011.11.01. 19:25

Kedves ObudaFan!
Megnéztem, amit feltettél. Most már gyorshajtásnál és egyéb közig.bírságos eljárásnál is vannak büntetőpontok?

ObudaFan # 2011.11.01. 13:33

Megnéztem, fix tarifa van már rá:

http://www.police.hu/…RENDSZER.pdf

valaki19 # 2011.11.01. 12:40

És nincs valami lehetőség arra, hogy fellebbezzek vagy csökkentsék, vagy elengedjék vagy bármi egyéb?

ObudaFan # 2011.11.01. 12:30

Azt nem lehet közérdekű munkára változtatni, azt végrehajtják.

valaki19 # 2011.11.01. 11:56

De hát ez azért felháborító, hogy gondolhatják azt, hogy tanulóként majd ki fogok tudni fizetni nekik 60.000 forintot 15 nap alatt. Neten meg ilyenek vannak, hogy gyorshajtásért 30.000, nekem meg ilyen sz*rért a kétszerese?! Már elnézést a kifejezésért. Ilyenkor van rá esély, hogy leközmunkázhatom, vagy hogy mérséklik pár 10.000 forinttal?

valaki19 # 2011.11.01. 11:50

Nem.. ezek voltak amiket írtam. Most olvastam ebben a Tájékoztató Jegyzőkönyv címűben, hogy közigazgatási bírság és hogy 15 napon belül fizessem be, különben adók módjára hajtják be. Befizetésre esély sincs, mit lehet tenni ilyenkor?

ObudaFan # 2011.11.01. 11:42

Határozatot nem? Mert azzal szemben kellene majd a kifogást benyújtani.

valaki19 # 2011.11.01. 11:26

Nem, úgy volt, hogy megállítottak és megfújatták a szondát. Aztán közölték hogy be kell mennyek velük, mert van az őrsön is egy szonda. Ez valami nagy gép volt, azt kellett megfújni, akkor jött ki a 1,07es alkohol szint. Ebbe beleegyeztem, mert mondták, hogyha nem egyezek bele akkor vérvétel lesz, az meg nagyon drága(egyik haveromnak 30.000 volt régen). Aztán a gép kinyomtatott valami hosszú blokk szerű papírt, azzal szórakoztak valamit, gondolom azon voltak az eredmények.

Kb 1 órát voltam benn. Adtak egy igazolást hogy elő lettem állítva és benn voltam náluk, ezt alá kellett írni, adtak egy papírt, amin a szonda típusa volt, egy jegyzőkönyv című papírt az adataimmal meg még egy szondásat. Aztán oda adták a sárga csekket. (60.000ft(!!!)

ObudaFan # 2011.11.01. 11:21

De ha nem helyszíni bírság volt és ennek ellenére máris megkaptad a határozatot, akkor 8 napon belül adj be kifogást, és ha nem mérsékli a bíróság, kérj majd tárgyalást is.

ObudaFan # 2011.11.01. 11:20

Ja, ha tegnap történt, akkor még biztosan határidőben vagy.
Viszont ha helyszíni bírság volt, akkor az ellen még nincs meg ez a jogorvoslati lehetőség, azt nem vetted tudomásul, és emiatt elindul a szabálysértési eljárás az általános szabályok szerint. Ha viszont helyszíni bírság volt, az nem lehet 60.000 Ft. (Ha meg nem volt az, akkor aligha kaptad volna meg azonnal a csekket.)

Szóval a történetben valami nem stimmel.

ObudaFan # 2011.11.01. 11:17

Ha határidőben vagy, akkor élj kifogással, aztán esetleg kérd tárgyalás tartását, hátha mérséklik az összeget. Mindez nem kerül semmibe. Ha ez nem jön össze, akkor még mindig próbálkozhatsz méltányossági kérelemmel.

valaki19 # 2011.11.01. 11:14

ObudaFan, köszönöm a válaszát. Ez akkor mindenképpen szabálysértésnek számít? Mi lesz, ha nem fizetem be és nincs közmunka lehetőség? (Veszprém megyei vagyok, nem tudom itt van e)
Vagy nem lehet valahogy megtárgyalni, hogy engedjék el méltányossági kérelemmel, mert nem jó az anyagi helyzetünk, tanuló vagyok, nem keresek pénzt?

ObudaFan # 2011.11.01. 10:36

A helyi jegyzőnél kellene érdeklődni, hogy van-e ott lehetőség erre. Ha nincs, akkor megyénként változik, hogy meg nem fizetés esetén elzárásra változtatják-e vagy sem.

valaki19 # 2011.11.01. 09:52

Jó reggelt.
Arról érdeklődnék, hogy mit lehet tenni az alábbi esetben.

Tegnap elfogtak a rendőrök, mert ittasan bicikliztem. Sajnos nem elégedtek meg azzal, hogy kiszabnak egy helyszíni bírságot, még be is vittek, hogy fújjak meg valami nagy gépet. Megtettem, 1,07et mutatott. Aztán kiadtak egy 60.000 forintos csekket. Tanuló vagyok, bár már nagykorú, nincs keresetem. Ilyen esetben le lehet közmunkázni ezt? Régebben voltak ilyen utcán ivásos bírságok, azokat le lehetett.
Köszönöm a választ előre is.