hamis tanuzás


kisvezse # 2011.11.26. 15:18

Tisztelt hozzáértő/k!

Segítséget szeretnék kérni!
Nekem a szüleim szétmentek(nem voltak megházasodva csak együtt éltek 19 évig van több gyerek is)és nagyon rosszba lettek apumnak lett egy új barátnője és egyik nap édesanyám elment a tesóimat meglátogatni és apu elkezdett anyuval veszekedni, nem történt semmi és még is apu feljelentette anyukámat, hogy megverte és amikor ez történt akkor apum barátnője is ott volt és tudta jól ö is, hogy nem volt semmi és mégis ö is azt mondta a bíróságon, hogy bántotta, csináltatott apu látleletet de az biztos, hogy nem valós, hogy valamit felhozzon anyu ellen mert anyut már sokszor bántotta és neki sok látlelete van apu miatt, ez apu részéről azért van mert megy a gyerekelhelyezés és anyunak rosszat akar ezzel!
Körülbelül ez a lényeg és most e miatt, hogy mindketten hazudtak(mármint apu és a barátnője is) anyu, súlyos testi sértés miatt elítélték és ... próbaidőt kapott egy évet!Még nem jogerős, mivel fellebbezés lett benyújtva!
A kérdésem az lenne, mit tehetek, hogy fény derüljön az igazságra vagyis hogy apu és a b.nője hazudtak a bíróságon?

ObudaFan # 2011.11.26. 23:16

Ha konkrét tudomásod van arról, hogy ezek valótlan állítások, akkor ezt jelezheted a bíróság felé.

lajcsó # 2011.11.27. 07:32

A "konkrét tudomás" nem elegendő. Konkrét (kétséget kizáró) bizonyíték kell a hamis tanúzás megállapításához! Mivel ez is büntetőjogi tényállás.

ObudaFan # 2011.11.27. 08:28

Ha valakinek konkrét tudomása van valamiről, akkor abból nem nehéz konkrét bizonyítékot csinálni tanúvallomás útján. :)

kisvezse # 2011.11.27. 08:31

Konkrétan mi az amivel meg tudom tudni az egyik félről, hogy hamisan tanúzik?
Mivel tudom befolyásolni, hogy mondjon valamit vagy csak elszólja magát? (az igazságról)

kisvezse # 2011.11.27. 09:37

csak apu barátnője se hülye!
Nehéz mert csak őt tudnám lebuktatni mert aput nehéz befolyásolni bármivel is ö tudná mire megy ki az egész és nem buktatná le magát.

Dr.Attika # 2011.11.27. 09:45

El kell meni a helyi ügyészségre. Ott el kell mondani amit tudsz. Hivatkozz az ügyszámra vagy a felekre és az ügyészség megteszi a szükséges lépéseket. Hány éves vagy egyébként?

kisvezse # 2011.11.27. 10:28

Ez nekem bonyolult mert csak 17 vagyok!!

Dr.Attika # 2011.11.27. 11:16

Akkor ha segíteni akarsz édesanyádon, irány az ügyészség. Mi ebben a bonyolult. Nemtudod, hol van a legközelebbi városban az ügyészség?

kisvezse # 2011.11.27. 11:32

Rendben hát az megtudom, hogy hol van.
És ha elmegyek és elmondom de bizonyítékom nincs még attól függetlenül meghallgatnak?
Vagy foglalkoznak velem?

ObudaFan # 2011.11.27. 11:46

Az, hogy te azt gondolod, hogy hazudnak, de erről semmilyen konkrét tudomásod nincs, borzasztóan kevés.

kisvezse # 2011.11.27. 11:56

Akkor elmegyek apu barátnőjéhez viszek egy diktafont és ha sikerül akkor lebuktatom és felveszem az igazságot !
Ez a felvétel ha sikerül ez bizonyítéknak számít?

ObudaFan # 2011.11.27. 12:18

Az annak.

kisvezse # 2011.11.27. 12:29

Oké köszönöm!
Azt meg még kitalálom, hogy tegyem fel neki a kérdést, hogy mondjon is valamit.

véső (törölt felhasználó) # 2011.11.27. 12:34

ha lehet ne egyedül menj...

kisvezse # 2011.11.27. 12:45

Hát ez csak egyedül fog menni meg egy diktafonnal mert ha mást viszek még magammal az már gyanús lesz neki!

Dr.Attika # 2011.11.27. 13:09

Nyugodtan mehetsz egyedül. A hangfelvétel lesz a bizonyíték. Lényegtelen, hogy volt-e ott még valaki. A Legfelsőbb Bíróságnak van egy döntése, miszerint a titokban készült hangfelvétel bizonyítékként felhasználható.

lajcsó # 2011.11.27. 16:33

Azt írtad, hogy az eset a tesóidnál történt. Tehát a tesóid tanúsítani tudják hogy a szüleid között semmi tettlegesség nem történt, esetleg még egymás közelébe sem kerültek stb.

kisvezse # 2011.11.27. 17:18

Amikor ez elméletben megtörtént, akkor csak a 8 éves öcsém a 2 éves húgom és a 13 éves öcsém volt ott, akinek hinni nem lehet mivel őt apu nagyon tudja befolyásolni!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.27. 18:18

"Csak"? Két tanú. Bár a kiskorú tanúkat lehetőleg kímélni kell, de ha olyan adatok várhatók tőlük, amelyek máshonnan nem pótolhatók, akkor meghallgatják őket. Így még érthetetlenebb, mire ez a kémregénybe illő trükközés.

véső (törölt felhasználó) # 2011.11.27. 18:23

Ugyan már Dr Attika ennyire nem lehetsz jogász,
kisvezse 17 éves gyerek tele bizonytalansággal,
félelemmel egy jókis családi cirkusz közepén,
biztosan jó lenne számára némi segítség ami legalább
olyan fontos mint a jogi tanács...

Gabicsek # 2011.11.27. 18:37

Ha el is megy az ügyészségre feljelentést tenni, elrendelik a feljelentés kiegészítésést, melynek során beszerzik a bírósági iratokat. Ekkor elolvassák az egész iratot, látni fogják a bírósági jogerős ítéletet.
Kevés lesz az, hogy kisvezse azt állítja, a tanúk hazudtak, ugyanis a Be. 6 §-a szerint:
(2) Büntetőeljárás csak bűncselekmény gyanúja alapján, és csak az ellen indítható, akit bűncselekmény megalapozott gyanúja terhel.

Nagy az esély a feljelentés elutasítására.

kisvezse # 2011.11.27. 18:48

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Én nem kisvezse vagyok csak a barátoméról írtam! még nem tudom mi lenne a jó megoldás majd kiderül!

Dr.Attika # 2011.11.27. 19:39

Mint olvashattuk a bevezetőben már másod fokon van az ügy. Az ügyészségen e másodfokú eljárásban lehet bizonyíték a hangfelvétel vagy tanúvallomás így semmiféle feljelentés kiegészítés nem jöhet szóba.

Gabicsek # 2011.11.27. 20:33

bírósági jogerős ítéletet

Természetesen jogerős ítélet után, ha lesz, mivel addig eljárás sem folytatható, csak a bíróság feljelentése alapján. Ha meglesz a jogerős ítélet, és netán elmarasztálják, arra írtam.