rágalmazásnak számít e?


Rafina67 # 2012.11.25. 21:24

Szerintem a tanú által jegyzőkönyvbe mondottak nem valósítják meg a hamis vád bűncselekményét, mivel a hamis vádolás olyan valótlan tartalmú tényállítás, mely alkalmas arra, hogy a tartalma alapján a megvádolt személy ellen büntetőeljárás induljon.
Nem rágalmazás, hanem hamis vád valósul meg abban az esetben ha valaki mást a hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével alaptalanul vádol meg.
A hamis vád hivatalból üldözendő ezért szerintem ezzel kapcsolatban a hatóság dönt arról, hogy eljárást kezdeményez a tanú ellen, vagy sem.

Ha ugyan ez a személy nem a hatóság, hanem más előtt azt állítja, vagy önről azt híreszteli, hogy ön hamisan vádolt meg valaki és ehhez hamis bizonyítékot szolgáltatott az rágalmazás és ezért feljelentést tehet, a tudomására jutást követően 30 napon belül. Magánvádas eljárás, tehát a vádat a sértett, vagyis ön képviseli.

Sherlock # 2012.11.23. 20:49

Ugyanis, ha joghallgató, önnek mindegy, ha azt terjesztik majd, hogy nem jó ügyvéd?

Igen, teljesen mindegy, vagy talán még attól is kevésbé érdekelne.

k. peter # 2012.11.22. 22:03

Köszönöm és jogi retorziót hogy vehetek?Esetleg a Baleseti Intézet jogászával, mert azt terjesztik a "kapcsolataimat" mozgósítottam ehhez az ügyhöz.


kelemenpeterne

ObudaFan # 2012.11.22. 21:17

Szerintem inkább hamis vád, mert az illetőt hamis váddal, vagy minimum hatóság félrevezetésével vádolta meg hatóság előtt.

k. peter # 2012.11.22. 21:11

Ugyanis, ha joghallgató, önnek mindegy, ha azt terjesztik majd, hogy nem jó ügyvéd?


kelemenpeterne

k. peter # 2012.11.22. 21:10

NEM, egyáltalán nem.


kelemenpeterne

Sherlock # 2012.11.22. 20:59

Nem tökmind1? Ez legyen a legnagyobb örömük.

k. peter # 2012.11.22. 20:25

Köszönöm, akkor ő és az elkövető büntetlenül állíthatják mindenkinek, hogy szerintük el sem tört a karom és engem nevetséges helyzetbe hoznak? És neki azt mondták, hogy itt vannak az orvosi leletek, neki lehet az a véleménye, hogy én az egészségügyben kapcsolatokkal elintéztem?


kelemenpeterne

lajcsó # 2012.11.22. 20:14

A rágalmazás tényállítással valósul(hat) meg. A véleménynyilvánítás ugyebár nem tényállítás. A büntetőeljárás során a tanú a bizonyítandó tényekről nyilatkozik, a tanú véleménye irreleváns.

k. peter # 2012.11.22. 18:53

De én egy értelmes kérdést tettem fel úgy érzem,csak nem értek a joghoz, akinek nincs kedve irogatni, az ne válaszoljon értelmetlen válaszokat. NEM végeztem jogi egyetemet, nekem ez nem egyértelmű.Ezért kérdeztem JOGI FÓRUMBAN elvileg diplomás ügyvédektől, akik egyszerű kérdésekre is válaszolnak-egyszerűen.
Kérhetnék egy választ? Legyenek szívesek.
Köszönöm szépen.(nem időjárás jelentést)


kelemenpeterne

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.22. 18:36

A mai kérdésekből úgy látom, valami front van. Vagy közeleg a telihold.

k. peter # 2012.11.22. 17:50

Büntetőügyben (súlyos testi sértés vétsége) a tanúnak azt a kérdést tette fel a nyomozónő, hogy törhetett el a sértett karja.A válasz a tanúvallomásban így hangzott:"Véleményem szerint el sem tört , mert a sértett az egészségügyben dolgozott és jól ismerem képes ilyen aljasságra, hogy begipszelje a saját kezét, valamint véleményem szerint túl keveset volt rajta a gipsz."
Ez rágalmazásnak számít? Ugyanis a kartörés ténye bizonyított.Ha igen, milyen lépéseket tudok tenni, ugyanis nem csak a rendőrségen, hanem mindenhol ezt terjesztették rólam, de hogy még tanúvallomásban foglalták ez mondatot. Vagy lehet ilyen feltételezéseket büntetlenül tenni, kijelenteni?
Köszönöm válaszukat


kelemenpeterne