Ha a vádlott nem jelenik meg tárgyaláson


janika2922 # 2018.11.15. 06:46

Tisztelt fórumozók! A következőben kérném a segitségeteket véleményeteket. November 13 ára az az tegnapra kaptam vádlottként idézést.De mivel külföldön dolgozom december 20 ig igy nem tudtam elmenni . Ezt a bíróságnak postai uton azaz kérelemben jeleztem amit át is vettek a tárgyalás elött 2 nappal. Leirtam benne hogy külföldön dolgozom december 20 ig és megjelöltem benne hogy 2019 január és február honapban itthon tartozkodom.magyarországon.és nappolják el a tárgyalást ebbe az idötartamba. A kérdésem igzábol az lenne hogy fogok kapni valami választ a,biróságtol? Vagy ha a bíró elfogult nem veszi figyelembe a kérelmem és elöveztést ad ki ? Édesanyám azt mondta otthon még nem keresett rendőr ez jo hir? Szoval most igy tehetetlen vagyok . Nem tudom mire számitsak az elöveztést azt idöpontra,adják ki vagy egyáltalán kiadják. Mondjuk az eredményre ugysem vezet mivel.külföldön.vagyok.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.15. 05:36

Csakhogy ez nem egy partimeghívás, nem kérdezik, hogy ráérsz-e, jó-e neked az időpont.

janika2922 # 2018.11.14. 21:58

Olvass,mielőtt bármit is irsz , én nem bujkálok akkor miért vezetnének elő vagy köröznének? Tájékoztattam a biróságot hogy nem tudok megjelenni.

Kuver # 2018.11.04. 22:30

Elnézést, ügyészségre idéztek be, nem bíróságra.

Kuver # 2018.11.04. 22:23

Tisztelt Fórumozók!
Mint egy azóta megszűnt egyszemélyes Kft tulajdonosát szervezett bűnözésben illetve adócsalásban és pénzmosásban való részvétel gyanúja miatt beidéztek egy romániai, moldvai bíróságra. Megnéztem, vonattal két nap alatt tudnék eljutni a Budapesttől 800 kilométerre lévő városba. Nemhogy kísérő ügyvédre, de úti- és szállásköltségre sincs pénzem, idegen nyelvet nem beszélek, helyismeretem nincs.
Az ügy mindenféleképpen 2012 októbere előtti, hasonló ügyben Magyarországon is beidéztek, de bebizonyosodott hogy a számlatömböt nem én vásároltam, a számlákon nem az én aláírásom szerepel, így az eljárást ellenem megszüntették.
Kérdésem az lenne, hogy mit tehetek ilyen esetben?
Előre is köszönöm a választ!

drbjozsef # 2018.10.30. 17:59

Sajnos nem tudok.

janika2922 # 2018.10.30. 13:40

Légyszives tudsz jönni privátba,esetleg messengeren vagy viberen?leirom az egészet mert itt hiába magyarázom valamit nem értek légyszives,add meg a face profilod vagy vibered az enyém jani wolff irj rám légyszives köszönöm

drbjozsef # 2018.10.30. 13:30

Lilinek meg mit válaszoljon bárki is?

Hogy büntetésre lehet számítani? Hogy igen, letöltendő is lehet? Angol büntetőeljárás szabályait kinek kellene itt ismernie alaposan? Igen, európai elfogatóparancsot is kiadhatnak?

Mire megy ezekkel? Okosabb lett tőle? Ezek nem egzakt kérdések, ezekre csak ilyen általános dolgokat lehet - ha egyáltalán lehet - válaszolni.

drbjozsef # 2018.10.30. 13:27

Milyen rosszindulat janika baszki?

"Védő nélkül nincs távolmaradás"

Ennél egyszerűbben, világosabban, érthetőbben nem lehet elmagyarázni.

janika2922 # 2018.10.30. 12:57

Látod itt nem segitenek ezt én is tapasztaltam mindenkiböl csak a,rosszindulat beszél minthogy,segitenének kiküszöbölni a bajt mindenre van pedig megoldás...

Lili20 # 2018.10.29. 15:23

Sziasztok! Angliaban elek remelem valaki igy is tud valaszt adni a kovetkezo kerdesekre.(nagyerteku bolti lopas)
Tehat tobbszor megfogtak mar emiatt, de kb 2-300 fontos ertekben (pontosan 3x) ebbol egyszer lett birosagi ugy aminek az itelete 12 honap conditional discharge a pontos magyar megfelelojet nem tudom , talan hasonlo a felfuggeszteshez. Ez lejart a tavalyi evben. Viszont most ismet meg fogtak ezuttal 950 font ertekben , miutan kihivtak a rendort az megtalata az autoban a mashonnan szerzett muszaki cikkeket ami kb 2500 font ertek volt , ezeket le is foglaltak elmondtak ha mutatunk szamlat vissza kapjuk..ami ugy nem fog megtortenni.3 an voltunk tehat ez szerintem mar csoportosnak minosul. Jelen pillanatban ott tartunk, hogy varjuk a papirt amiben a targyalas idopontja is fog szerepelni.
Tudja valaki, hogy mire lehet szamitani ezek utan? Nekem van egy olyan erzesem, hogy ez mar letoltendo borton buntetessel jarhat. Mi tortenik olyankor ha a targyalason esetleg nem jelennek meg, milyen kovetkezmenye lehet? Ha ki adnak korozest az csak angliaban lesz vagy egesz europaban?
Koszi elore is

janika2922 # 2018.10.28. 09:10

Innen nem tudok megbizni de megoldottam.már holnap postára,adom a,kérelmemet hogy helyezzék át a,tárgyalás idöpontját mivel nem tudok megjelenni mert külföldön dolgozom.

ius latratus # 2018.10.27. 18:55

B í z z m e g védőügyvédet! Nem értetted KBS első mondatát?

drbjozsef # 2018.10.27. 18:33

Ugyanaz, amit Kovács Béla Sándor előtted írt.

janika2922 # 2018.10.27. 13:15

De én irok h nem tudok megjelenni ez az indok alapján hogy külföldön dolgozom. Mi lesz a,következménye igy , hogy elötte tájékoztatom a,bírót?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.27. 12:15

Védő nélkül nincs távolmaradás. Ha pedig szabályos idézés ellenére nem jelensz meg a tárgyaláson - pedig kötelező - akkor a minimum az, hogy az emiatt elmaradt tárgyalás költségeit rád verik, de kockáztatod azt is, hogy a legközelebbi tárgyalásra előállítanak. (Szereted, ha hajnalban felvernek a rendőrök, megbilincselve bevisznek a fogdára, és ott dekkoltatnak a tárgyalás kezdetéig?)

janika2922 # 2018.10.27. 11:16

Kérem valami választ adjanak hogy mi a,teendő ilyenkor ha nem tudok megjelenni azt tudom.hogy irok. Ezt a bírónak figyelembe kell vennie ? Köszönöm

janika2922 # 2018.10.27. 10:38

De gondolom valami reakcio csak lesz a klrvényre vagy levélre annál azért csak jobb mintha nem.mennék el meg nem.is irnák. Sajnos,a védö megbizás nem lehetséges. ???

ObudaFan # 2018.10.27. 10:35

És persze a tárgyalásról lemondással egy időben védőt is meg kell bíznod.

ObudaFan # 2018.10.27. 10:34

Félek, hogy ez nem lesz elegendő indok.

janika2922 # 2018.10.27. 09:56

A bíró már tudni fogja jövöhéten az az oktober 30 án hogy nem tudok megjelenni november 13 án én nem szeretnék ez alól kibujni de nem lehetséges hogy ott legyek mivel külföldön dolgozom jelenleg és,dec 20 án érkezem haza. Köszönöm szépen előre is a választ.

janika2922 # 2018.10.27. 09:54

De akkor is ha jelzem idöben beadvány formájában ? Kérem mielöbbi válaszukat. Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.27. 08:11

A Be. 428. § melyik bekezdése nem engedi a konkrét esetben, hogy a vádlott a 430. § alapján lemondjon a tárgyaláson jelenlét jogáról?

Dr.Attika # 2018.10.27. 07:26

Jelen esetben a vádlott távollétében nem tartható meg a tárgyalás. Ma már a "külföldön dolgozom" nem kimentési ok. Valószínűleg európai elfogató parancsot fog kibocsátani a bíróság ha nem jelenik meg.

janika2922 # 2018.10.26. 21:01

De akkor elsösorban azt kérjem hogy,tartsák meg és ha,ez nem lehetséges akkor tüzzenek ki másik idöpontot? Köszönöm előre is,a választ.