Magánokirat hamisítás ?


noilar # 2015.11.02. 23:21

robyas:

Ha több egybehangzó tanúvallomás van arról, hogy te azzal a papírral próbálkoztál aminek a fénymásolatát a tárgyaláson az orruk elé teszik akkor bizonyítottnak tekinthető, hogy te egy hamis magánokiratot felhasználtál.

Ezért nem kell az eredeti.


noilar

noilar # 2015.11.02. 23:19

Ha ellopok egy biciklit akkor csak akkor vonhatnak felelősségre ha a biciklit bemutatják a bíróságon?

Ez így jó, mert akkor értem miért nem vonják felelősségre a sok állami pénz elsikkasztóját, mert nincs meg már a della, illetve nem tudják megmutatni hogy melyiket sikkasztotta el.


noilar

ius latratus # 2015.10.28. 12:55

Most tudtuk meg, hogy a magánokirat-hamisítás bizonyítása során az eljáró hatóságnak prezentálnia kell egy hiteles (közjegyző előtt hitelesített) másolatot.
Addig: kuss.

robyas # 2015.10.27. 22:33

noilar

de mit tanúsít? hogy szerinte a fénymásolat eredetijét látta? de hisz nem hiteles a másolat. ez így kevés lesz szvsz

mire alapozod a véleményed? nem kötekszem, csak érteni probálom

robyas # 2015.10.27. 22:11

wers

tipus azonos, de más motorkodú motor csere történt. honosított autó, külföldön vásárolt alkatrész. nkhnál vizsgáztatva adatlapra. hol a probléma? mit nem értesz?

wers # 2015.10.27. 22:06

Ha magyar rendszám, mit honosítasz? Na nekem itt elég. Esti mese.

noilar # 2015.10.27. 22:01

A hamis magánokirat felhasználása megtörtént függetlenül attól hogy az átírási eljárás nem indult meg.

Nem kell a hamis magánokiratnak meglennie a felhasználás bizonyítására, elég ha 2-3-4 hivatali dolgozó tanusítja, plusz ha van róla az a másolat ami nyilvánvalóan valótlan adatokat tartalmaz.

Szóval ez tényleg egy bűnügy.


noilar

robyas # 2015.10.27. 21:52

és nem. ott semmi gond nem volt. hozzáteszem hogy az utóbbi 3-4 autóm külföldről hoztam, egyiken sem volt tanú, gond nélkül ment a honosítás. Itt egy német adásvételi, nincs rajta tanú, nem kell. www.mobile.de/…fvertrag.pdf

wers # 2015.10.27. 21:47

Magyar rendszám? Egyre jobb. Akkor NKH? Nem eredetiség vizdgálat? De ott is bukott volna a szerződés. Főként nèmetül, és nem a magyar előírások szerinti adattartalommal.

robyas # 2015.10.27. 21:11

Az NKH nem kötött bele, gondolom mivel napi szinten több külföldi adásvételi szerződést látnak, és egyiken sincs tanú. németen, osztrákon, olaszon biztos nincs, nem kérnek kinn. Az autó magyar rendszámos.

wers # 2015.10.27. 20:49

És milyen rendszám volt a kocsin?

wers # 2015.10.27. 20:30

Nagyon sántít. A Nemzeti Közlekedési Hatóság nem kötött bele az szerződésbe?

ius latratus # 2015.10.27. 19:40

Az a baj, hogy a kérdező meg van győződve arról, hogy az ügyintézés során a hakapeszi makin röhögtek.
Pedig csak azon, hogy mekkora egy balfék ez a gyerök.
He-he

ius latratus # 2015.10.27. 19:37

Aha, meg hogy direkt kisbetűvel írta azt, hogy "magyarral".
A melléknevet.
Ő kisbetűvel írja.
Kemény gyerek ez a robi.

groszfater@gmail.com # 2015.10.27. 18:41

Azt írta, csak kitaláció az egész...:)))

Sherlock # 2015.10.27. 18:31

Jó helyre megy majd az a megrovás.

robyas # 2015.10.27. 17:19

helyesen :

1., Nem követhettem el BTK345öt, mert a magánokiratba vetett bizalom nem sérült, mert nem indult meg a közigazgatási eljárás, tehát nem volt közzététel. A hivatalos formája ennek az lenne, ha a szerződést vissza sem adja, és az eredetivel teszi meg a feljelentést. De mivel le fénymásolták, a kormányablakban dolgozó ügyintéző követett el BTK219 személyes adattal való visszaélést.

Immaculata # 2015.10.27. 16:14

A rendőri irányítás felülírja a lámpát. (KRESZ)

robyas # 2015.10.27. 15:23

Szép napot!

A történet a kitaláció, bármi hasonlóság a valósággal csak a képzelet szüleménye!:)

Tegyük fel bementem a kormányablakhoz egy forg.eng. adataiban történt változást bejegyeztetni, és a dokumentumok közt van egy adásvételi szerződés mely olyan országban köttetett (német) ahol nincs tanú az adásvételi alján, de a pult mögött ülő köztisztviselő közli, hogy így nem fogadja el. Ekkor én közöltem, hogy jogkövető vagyok, és ahol én ezt vásároltam nem azonosak a törvények a magyarral (direkt kisbetű), és ezért nincs rajta. Ő így nem fogadja el, írassam alá valakivel kinn a váróban, vagy írjak rá én valamit, őt csak egy érdekli 2 tanú legyen rajta. 10 perc elteltével lett is rajta 2 fiktív tanú, és direkt fiktív a helyzet abszurditása miatt. ( pl. hakapeszi maki és dörmögő dömötör) Újból ügyintézőhöz kerülök,(másik) átveszi a papírokat, eljut az adásvételihez, jót nevet, körbe hordja, mindenki nevet mar. Idő közben kiderült, hogy lefénymásolta, majd visszaadja az összes papírom, hogy ez vicc Ő így nem tudja a változásokat bejegyezni. Tehát nem történt közigazgatási eljárás! Eltéptem a szerződést, kidobtam. Egy hónap elteltével idézést kaptam a rendőrségre BTK345 magánokirat tralalala... Elmegyek, az adott szerződés fénymásolata van a rendőrnél, és az eltépett szerződés egyik darabja.

Rengeteget olvastam, nem tartom magam buta embernek, de nem tanultam jogot, és így okoskodni sem akarok. Én a következőre jutottam :

1., Nem követhettem el BTK345öt, mert a közokiratba vetett bizalom nem sérült, mert nem indult meg a közigazgatási eljárás, tehát nem volt közzététel. A hivatalos formája ennek az lenne, ha a szerződést vissza sem adja, és az eredetivel teszi meg a feljelentést. De mivel le fénymásolták, a kormányablakban dolgozó ügyintéző követett el BTK219 személyes adattal való visszaélést.

2., Egy szimpla ff fénymásolatnak nincs bizonyító ereje, hiába van mellette egy szét tépett szerződés darabja. A másik problémám itt, hogy nincs szabályozva, illetve nem találom, hogy egy adásvételi szerződés magánszemélyek között, ha nem jön létre, és a papírt meg szeretnék semmisíteni, hogy szabályos. Én úgy gondolom, ha el van tépve akkor nem érvényes, nincs bizonyító ereje. Erre talán példának azt hoznám, ha a rendőrségen fogok egy üres lapot, leírok egy vallomást, aláírom, majd összetépem, hiába állapítja meg róla bármilyen szakértő, hogy valaha egy papír volt, azt nem érvényes, nem használható. Innentől kezdve a törvény nem bünteti egy papírszelvényen ha együtt szerepel dörmi és maki.

3., Hogy tudok BTK345öt elkövetni, ha én törvényesen járok el, és a velem szemben ülő köztisztviselő utasít valamire, ami történetesen a BTK345. példa: ha ülök az autómban, és a rendőr int hogy mehetek, de a lámpa piros, ezek után elinduljak vagy sem?

E 3 gondolatmeneten kívül is nyitott vagyok bármire, de ezekre kíváncsi vagyok pro-kontra érvekre.

Köszönom!