Hatályon kívül helyezés folytán


folyami géb # 2016.03.18. 15:07

A másod- vagy harmadfokú bíróság, illetve felülvizsgálati eljárásban a Kúria a törvényben meghatározott esetekben hatályon kívül helyezi az alsóbb fokú bíróság ítéletét és új eljárás lefolytatására utasítja. Ilyenkor jön az ún. megismételt eljárás.

Szerintem a Te esetedben csak a számítógép ördöge dolgozott, benne maradt valami korábbi mintából.

Stage # 2016.03.18. 11:24

Direkt adtam ezt a címet a témának, hogy a google-ből ide találjon aki a választ keresi.

Szóval van egy buggyant szomszédom, aki két éven át rongálta a kocsim, most kaptam el múlt év nyarán. Az ügyész 2015 decemberben emelt vádat a buggyant ellen, és márciusban még nem volt kitűzve a tárgyalás. Én az ügy elhúzódása miatt kifogást tettem, mivel a bíróságnak a vádirat közlésétől számítva 30 napja van eldönteni mit tesz az üggyel, további 15 napja van a vádlottnak bizonyítási indítványokat tenni és utána ki kell tűzni az első tárgyalást. Erre jött ma az idézés ami a következő szövegezést tartalmazza:

A rongálás vétsége miatt xyz vádlott ellen (hatályon kívül helyezés folytán) indított büntetőügyben [....]

Mit jelenthet az, hogy hatályon kívül helyezés folytán? Nem értem. Ha valaki tudja magyarázza el nekem.

Köszi