Tárgyi bizonyíték visszatartása


lajcsó # 2016.08.31. 06:38

"Átad egy laptopot,amin nem követtett el bcs-t, de azt mondja,hogy azon üzérkedett."
Azt nem árt tudni, hogy nem minden felhasználói cselekmény hagy nyomot a számítógépen. Pl. jelen hozzászólásomat sem lehetne megtalálni a gépemen! Ha meg közben volt egy formázás/újratelepítés akkor minden lehetséges nyomnak annyi lett. Tehát felhasználható a számítógép bűncselekmény elkövetéséhez úgy, hogy azon szakértő sem talál nyomot.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.31. 05:49

Mivel üzérkedett? Befolyással? Laptopon?

Biri007 # 2016.08.30. 22:41

Ezt én se értem. Átad egy laptopot,amin nem követtett el bcs-t, de azt mondja,hogy azon üzérkedett. A szabadlábon védekezès feltétele pedig az volt,ha együtt müködik. Ez igy nekem sem stimm.
Hazudott mikor azt mondta azon az eszközön "dolgozott", mégis szabadon hagyták?!

Burn Out # 2016.08.29. 11:07

Mielőtt még Chucky hiányolná a jogszabályi hivatkozást:

Be. 118. § (2) bekezdés A terhelt beismerése esetén – ha e törvény eltérően nem rendelkezik – meg kell szerezni az egyéb bizonyítékokat is.

Dr.Attika # 2016.08.29. 10:26

Beismerő vallomás esetén is le kell folytatni az egyéb bizonyítást. pl. szakértői. Csak beismerő vallomás alapján senkit nem ítélnek el.

pindy # 2016.08.29. 07:58

Köszönöm a válaszokat! Megkíméltek,hogy még nagyobb hülyét csináljak amgamból.
Annyival mentette ki magà,higy kölcsöneszközöket használt, ilketev azt a laptopot, amin semmit nem találtak. De a beismerö vallomás utàn már mindegy is volt a szakértöi vélemény.
A szabadlábon védekezésnek pedig az volt a feltétele,hogy teljesen együttmüködö lesz, ezért nmemfért nekem össze a kettö. De mindegy is, már kenyugodtam.

Öreg Tölgy # 2016.08.29. 04:41

Esetleg majd nézz körül, hány köszönetnyilvánítás van itt. Ráadásul aki normálisan kérdez, és nem tud mindent jobban, az ingyen kapja azt a választ, amiért a valóságban minimum tízezreket kellene fizetnie. Meg mi is ingyen adjuk. Talán nem az összes szembejövőben van a hiba.

Burn Out # 2016.08.28. 21:08

mégis mi lett volna a jogászhoz méltó válasz? taníts kérlek.

Chuck Norris # 2016.08.28. 20:27

Szúvas Tölgy.

Itt még egy valódi jogászhoz méltó választ nem olvastam csak a saját kis egotokat ami nem a jogászkodásról szól hanem az uralkodhatnékomról. Csak a sértegetés nagyzolás ha valaki joggal szkeptikus az ide oda vetett válaszaitok alapján.

Chuck Norris # 2016.08.28. 20:18

Gerbera!

Szerintem nehézségeid vannak a magyar nyelv megértését illetően. Teljesen független dolgot írtál aminek semmi köze az ügyhöz. Hol van a leírtakban ilyen hogy enyhítő körülmény amit a vádlott visszatartott????????

Öreg Tölgy # 2016.08.28. 16:19

Sz. h. hülye karogo, a Btk. és a Be. közötti különbséget nem tudja. Na de mit várjunk attól, akinek 00:44-kor már csak a magányos trollkodás marad szórakozásnak. Tartalmas egy élete lehet, az indulat érthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.28. 12:31

Az ilyesmi őt a legkevésbé sem zavarja. A felháborodás a lényeg; hogy mi miatt, az mellékes.

gerbera317 # 2016.08.28. 12:25

Vicces is lenne mikor...

Ja-ja, de eddig mintha valami más álláspontot képviseltél volna.

ius latratus # 2016.08.28. 12:02

Ja, hogy -gerberával együtt- a negyedik jogászt sem értetted meg?
Tényleg nem kellene mélyebbre vakarni magad...

Chuck Norris # 2016.08.28. 10:21

Vicces is lenne mikor a saját enyhítő körülményeit vétózza meg azt még pluszba büntetnék. :D

gerbera317 # 2016.08.28. 10:04

Namégecce, mert ez is nyelvtani fejtörő lett: A terhelt enyhítő körülmény feltárását akadályozó magatartása nem bűncselekmény.

gerbera317 # 2016.08.28. 10:01

A terhelt enyhítő körülmény feltárását az akadályozó magatartása nem bűncselekmény.

Chuck Norris # 2016.08.28. 09:51

DR.Attika

Te most komolyan? Tényleg? Tudod mi az hogy kötelezni?
A beismerő vallomást saját magától tette. A laptopot is nem kényszerítőleg adta át. Józan belátása szerint. Mert ha tagad és nem ismeri be akkor súlyosabb büntetést szoktak kiszabni.

Mi abban a különös? Hogy bűncselekményt követtek el? Nem kell a szarkavarás. Ha bűncselekmény alapos gyanújával vádolnak valakit akkor ezek miatt előzetesbe rakhatják. Persze ha neves jó ismeretséggel rendelkező ügyvédje van akkor még kártérítést is fizethetnek a rendőrök a kényelmetlen ágy miatt nemhogy elítélnék...

Húú ez az utolsó valami nyelvtani fejtörő akar lenni? :D

Dr.Attika # 2016.08.28. 08:09

Nem kellene keverni azt a különös előzetes letartóztatásra való okot, hogy bizonyíték megsemmisítése veszélye esetében elrendelhető, meg azt, hogy a terhelt esetében az bűncselekmény lenne.

Hivatkozva lett a Be. 8.§-a.

A többen a kevesebb jogelv alapján a bizonyíték nem szolgáltatásának jogában, mint kevesebb, benne van, annak megsemmisítésére vonatkozó jog is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.28. 07:21

:D

Amikor valaki a gödörből úgy próbál kijutni, hogy lefele ás.

Chuck Norris # 2016.08.28. 06:56

Drága Barátom!

Mi van azzal? A kérdésen nem változtat. Persze. Attól még hogy a jogszabályra nem teljekörűen válaszoltam amiket leírtam beletartozik. S persze van eljárásjogi szabályok ha azokat sem tartják be akkor is lehet panasszal élni.

Ha találok valamit akkor választhatok? Fej vagy gyomros?
Hogy melyik bűncselekményt valósítja meg? Jelen esetben a kis buta azt amit elkövetett mert a hülyegyerek beismerte hogy arról a laptopról követte el a bűncselekményt de azon nem találni semmit, tehát azokat megsemmisítette ami a nyomozás hátráltatása.
Ha belőled indulok ki akkor nem a Btkban lesz erre utalás...

Tessék itt egy Egri törvényszéki okirat részlet.
Az ügyészség indítványa szerint a gyanúsítottak vonatkozásában az előzetes letartóztatás általános feltételén – miszerint szabadságvesztéssel büntetendő cselekmény miatt folyik az eljárás – túl az I. és II. r. gyanúsítottak esetében a tanúk befolyásolása, bizonyítékok megsemmisítése, illetve az újabb erőszakos cselekmény elkövetése, míg a III. r. gyanúsított esetében a szökés, elrejtőzés és a bűnismétlés veszélye is fennáll.

Ott van a felsorolásban a bizonyítékok megsemmisítése...

Burn Out # 2016.08.28. 06:36

Meg tudnád nekem Btk. szerint jelölni, hogy milyen bűncselekményt valósít meg a vádlott ha eltünteti az ellene szóló bizonyítékokat?

Burn Out # 2016.08.28. 06:32

Fuss neki még egyszer a másodiknak, főleg "a résztvevők eljárási jogainak lényeges korlátozásával" résznek.

Nekem meg abból van elegem, hogy ha valaki valamilyen ügyben segítséget kér, és megkapja rá a választ, és tegyük fel, hogy az neki nem kedvező, akkor egyből elkezd alaptalanul vádaskodni.

Chuck Norris # 2016.08.28. 06:27

Te Burn Out te tényleg nagyon kiégtél....

Persze hogy nem kötelezhető, de enyhítő körlülmény ugyebár ha ennek eleget tesz.

A másik jogszabály persze ha az eljáró szerv is jogellenesen lép fel akkor az ugyancsak érvénytelen. Itt arra gondol a jogalkotó hogy bizonyítékot kreállnak vagy a nyomozó hatóság a számára kedvező vallomást veri ki a gyanúsítottból.

És rohadtul elegem van hogy folyton hazudtok mindig a másik fél érdekeit szolgáljátok mintsem azt aki hozzátok fordul segítségért. Ez is bűncselekmény de hát gerincteleneknek mivel is érvelhetnék. :D

Burn Out # 2016.08.28. 04:19

Be. 8. § Senki sem kötelezhető arra, hogy önmagát terhelő vallomást tegyen, és önmaga ellen bizonyítékot szolgáltasson.

Be. 78. § (4)bekezdés: Nem értékelhető bizonyítékként az olyan bizonyítási eszközből származó tény, amelyet a bíróság, az ügyész vagy a nyomozó hatóság bűncselekmény útján, más tiltott módon vagy a résztvevők eljárási jogainak lényeges korlátozásával szerzett meg.

A jogi érvelést megkaptad, ennyit a józan paraszti észről...