kábítószer birtkolás


salty12 # 2017.02.08. 09:27

Értem, köszönöm!És ha én félek a vádlottaktól ill. A családjuktol hogyan kérhetem hogy irásban tegyek vallomast es zartan kezeljek az adataimat? Valami nyomtatványt kell küldenem ügyészségre vagy bíroságra, vagy elég telefonon közölnöm?

ObudaFan # 2017.02.08. 06:11

Attól, hogy megszüntetik ellened az eljárást, még a más elleni eljárásban tanúként ki lehet hallgatni.

salty12 # 2017.02.07. 11:54

Tisztelt Fórumozók,

Azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz hogy 2016.februárjában
tetten értek engem és társamat csekély mennyiségű kábítószer birtkolásával, indult egy büntetőeljárás. Májusban volt egy gyanusított kihallgatás ahol megneveztem két személyt akiktől a kábítószert vásároltam, majd megkezdtem az elterelést amit most Január 31.én fejeztem be. Aznap hívtak az ügyészségről hogy az igazolást küldjem el nekik FAX-on ami meg is történt, és azt mondták hogy meg kell jelennem tanuként a tárgyaláson ahol az egyik dealer-t fogják elítélni. Tudtommal mivel el kezdtem az elterelést a Rendőrség nem is küldhette volna vádemelési javaslattal tovább az ügyet az ügyészségre, plusz mivel elvégeztem az elterelést meg kellett volna szüntetniük az eljárást teljes egészében, de nem ez történt még aznap hívtak a Kapitányságról hogy meg kell jelennem egy tanukihallgatáson, mivel a másik dealernek az ügyéből egy új ügy alakult ki, ezen másnap meg is jelentem, semmi újat nem kérdeztek csak még a gyanusított kihallgatásnak a jegyzőkönyvéből át emelték a vallomásomat ami a 2.számú dealerre vonatkozott. És azt mondta a nyomozó hogy két tárgyalásra is mennem kell az első és a második dealernek a tárgyalására is. Nekem ez nem tiszta. Jogszerű eljárás ez?
VÁlaszokat előre is köszönöm!!